Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: panik atağınızın çözümünü biliyorum panik ataklar buraya gelin

Standart panik atağınızın çözümünü biliyorum panik ataklar buraya gelin

bende bir panik atak hastasıydım ama şu an en azından engelleyebiliyorum

Blodus
    Guest

Merhabalar;

Nasıl engelliyorsun? ilaç kullanıyor musun? neler yapıyorsun?

benim gitmediğim psikolog psikiyatri kalmadı ve diğer tüm branştaki doktorlar bu hastalıkta en önemli şey doğru zamanda doğru doktora gitmek bizim ülkemizde konuşarak terapi çok gelişmiş bir sistem değil bizim ülkemizde 2 dakika neyin var diye sorar dinler hemen paxsil anafranil zanax vs.. yazıp gönderme sistemi vardır psikologlar seansları çok pahalı hadi olsun diyosun gidiyosun adamın kendine hayrı yok yani bi kere bu hastalıkta kendi doktorun olacaksın okuyabildiğin kadar panik atakla ilgili kitap okuyun yazı okuyun kim ne yaşamış onları okuyun yani bu hastalıkla ilgili dört dörtlük bilgiye sahip olun hastalığınızın ne olduğunu bilin ben bunları yaptım yapıyorumda ... çözüme gelelim benim şansım o kadar doktortan sonra o mükemmel doktorla karşılaşmam oldu şimdi ismini vereceğim adam bu hastalıktan herkezi kurtaran adam adana balcalı psikiyatri bölümü dr şükrü uguz googleden arama yapın inceleyin ben onun yanına gittiğimde nefes bille alamıyodum günlük hayatımda panik atak tuttuğu gibi sürekli bir nefes sıkılması yaşıyordum astım gibi ve ilaç kullanmama rağmen ona gittim 45 dakika vakkit vardı ilk 20 dakika beni sinledi ve sonra benim hayatımı bana anlattı

öncelikle ben hiç bişeysöylemeden yaşamımın nasıl geçtiğini ve geçeceğini anlattı mesela kardiyolojiye gidiyosun kalbin grafik eko vs herşeyi yaptırıyosun hiç birşey çıkmıyor ama bu seni tatmin etmiyor başka bi kardiyoloğa gidiyosun ve bu her yerin için aynı ilerliyor dedi ve doğru öyleydi biz panik ataklar vücudumuzu çok dinliyoruz kalbim hızlımı attı sıkıştımı ne elim neden uyuştu aha ölüyom gittim gidiyorum modunda yaşamayı bırakalım benim fiziksel hiç bi sorunum yok bunu tıp söylüyor daha neyin peşindeyiz kendimizi zorla öldürücez yani hem fiziksel sorunumuzda olsa panik atak öldürmeyecek bizi ölsekte başka birşey olur kaza olur ecel olur ama panik atak olmaz bunu bi kafamıza sokalım lütfen adli tıpp kayıtlarında panik ataktan ölene rastlanmamıştır eminim araştırın...ve sonra doktor bu işin nefes alış verişiyle alaka lı olduğunu bana ıspatladı nasılmı gözü
    nün önünde panik atağımı tutturdu bana dediki şimdi hızlı hızlı nefes al ver dedi bende yaptım ve geliyo doktor geliyo dedim tamam dedi şimdi albu kağıt keseyi ağzını kaplasın ellerinle etrafını kapat ve derin bi nefes al 7 saniye nefesini tut sonra yavaşça bırak dedi 2- 3 kez yaptım ve baktım ki panik atak gitmiş ve rahatlamış olduğumu gördüm yani herşey beyinde başlıyor beyinde bitiyor o kese kağıttan beğenmediğimiz çerez aldığımız kese durdurdu panik atağı panik atağın geleceğini hissettiğiniz anda yada nefesinizin daraldığını hissettiğinizde bu keselerden alın ve dediğimi yapin artı bunu yaparken beyninizi dağıtın saçmalayın etrafınızdaki renkleri sayın akraba isimlerinin listesini yapın bağırın birşeyler yapıp beyninizi dağıtı n ve bilin ki bunun çözümü sizde sakin karşılayın onu geldiği gibi gitsin telaş yapmayın en fazla 10 dakikada gidecektir anlayacağınız bu doktor çok iyi doğru doktoru bulun ve ilacı bırakın ben şu an kullanmıyorum ve durduruyorum hergün geliyo hemen hemen son 2 senedir 2 hafta önce durduramadım o gün çok gergindim tıp merkezine gittim zanax verdiler oksijen ve sonra içtiğime pişman oldunm zaten geçecekti ....

yahu herkez aşmış sanırım bu panik atağı çok sevindim ...

Karar Dönemi

Hüzünlühatun arkadaşım panik-atak ilgili gerçekten çok önemli bilgiler vermiş.Yanlız panik-atak nöbetleri geldiğinde onları bertaraf etmek rahatlatıcı bir olay.Ama asıl sorun onu tedavi etmekten geçiyor.Bu tür rahatsızlıklar yan yana gidebiliyor.Mesela panik-ataksanız muhtemelen depresyon yaşıyor olabilirsiniz.Hatta majör depresyon geçirebilirsiniz.Veya buna bağlı bir çok psikolojik rahatsızlıklar.Eğer obsesif değilseniz hipnoterapiyle sorunu kökünden halledebilirsiniz.Ama malesef bu rahatsızları bulmak samanlıkta iğne aramak gibidir.Kalp ağrısıyla gidersiniz.kardiyolog grafi isteyecek tabii.Bakacak ve bir şeyiniz yok diyecektir.Bu örnekle şunu anlatmaya çalışıyorum.Teşhisi oldukça zordur.İkincisi hastalığını kabul etmiyor çoğu insanlar normal bir şey sanıyor.kabullenecek ve tedavi için ilaçlarını kesintisiz ve gün atlamadan içeçek.Benim bildiğim en kolay tedavi en az 2 yıl sürüyor.Psikoterapi,kognitif tedavi,bilişsel davranış terapileri sürekli yapılması gerekiyor.Bazı rahatsızlıkların tedavisi ise oldukça zor hatta imkansız antisosyal,paranoid,narsist kişilikler gibi.Vel hasıl iyi bir uzman bulmanız geekiyor.
    Tedavisi sabır isteyen rahatsızlıklar bunlar.Yarım yamalak bildiklerimi aktarmaya çalıştım.

[diğer psikolojik hastalıkları bilmem ama genel olarak bu hastalıkların şizofren hariç diyebilirim ve onun kadar ağır kronik olanların dışında insan kendinin doktoru olacak kabullenecek kendini toplumdan itilmiş kakılmış hissetmeyecek bu herkezin başına gelebilecek bişey bunu unutmayın ve korkmayacak hayatım boyunca böylemi yaşayacağım geldi gelecek korkusuylamı yaşayacağım deyip ümitsizleşmeyecek şu bi gerçek ki eğer kendin için harekete geçmezsen hiç kurtulamazsın güçlüü olun atlatılmayacak bi durum değil eğer güçlüyseniz kendinize güveniyosanız önce siz sonra ilaçlar terapiler doktorlar...........

...................

Karar Dönemi

Standart merhaba

merhaba.
    hüzünlühatun ben bir senedir doktorların bana söylediğine göre Pa.
    ve 6 aydır xetanor 20mg kullanıyorum.
    benim sıkıntım kalbimde hafif mitral yetmezlik çıkmasıyla başladı. ufak ufak tüm sıkıntılarımı buna bağlamaya başladım.
    bende aşırı derecede bağırsak gazı var iken son birsenedir aşırı derecede mide gazıyla uğraşıyorum.
    bu geğirmeler saatler sürüyor. hatta buna bazen hıçkırıkta ekleniyor.
    mide için endoskopi yaptırdım gastrit çıktı.
    :Kalbim için 2-3 senede bir doktora gidiyorum.
    ancak hiçbir spor faaliyetten eksik kalmıyorum.
    gelelim benim yaşadığım sıkıntını özüne:
    dediğim gibi aşırı geğirme olduğunda boğazım kuruyor sanki bir kaç saniye kendimi kasıyorum.ve bunu aşamıyorum.
    Şu anda ilacımı doktor kontrolünde günaşırı 10 mg içiyorum.ama sıkıntılarım azalmıyor. ne yapmalıyım.tşk
    biraz karışık oldu ama

merhaba arkadaşım senn sorunun karışık gibi görünsede aslında o kadar değl bence o geğrmelern sadece gassritle alakalı değil o tamamen psikolojik olabilir yani o laçlar ne kadar doğru onuda bilemyorum nerde yaşıyosun eğer adanaya yakınsan dediğim doktora git etkl olacaktır sen b rektefeye sokarlar onlar balcalı yani türkiyenn en öneml fakultelerinden brisi karar verirsen yardımcı olurum hoşçakal kendini sıkma gevşeme eğzerszlerii yap dern nefes al bye

Sayfa 1/3 123 SonSon