6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: panik rahatsızlık yaşayanlar

böcük
    Guest

Standart panik rahatsızlık yaşayanlar

arkadaşlar psikoloji öğrencisiym ve ruhsal problemler hakkında bir ödev araştırması yapıorm.şuanki konum panik bozukluk ve panik atak krizleri. böyle bir durumla karşı karşıya gelen varsa eğer çok özel değilse hayatlarında brz bahsedebilir mi? hem belki benzer örnekler çıkarsa birbirimze yardım ortamı da olşuabilir

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

İnsanlarla konuşurken panikliyorum, özelliklede yabancı insanlarla konuşurken kontrolümü kaybediyorum. Biraz evhamlı olduğum için panik atakta sayılırım ama bu ileri derecede olmadığı için pek rahatsız edici değil.

Eğer ilgi alanına giriyorsam geçmişimi özetleyebilirim, belki birkaç tavsidede bulunursun.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

böcük
    Guest

her türlüsü girer sanrm panik atak diil ama farklı bişi buda herhlde

Çıraklık Dönemi g1z4y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fazla ileri derece olmasa da panik atak belirtileri var ve biraz ilaç kullandım. bana göre bu berbat bir şey diyebilirim sadece...ölürken can çekişme benim için,küçük bir kutuya hapsedilme anım benim için,birisi tarafından boğazlanma anım benim,depremlerden şiddetli sarsılma anım benim,soğukta üşüyen kediler gibi tir tir titreme anım benim...kısaca ben böyle özetleyebilriim böcükeğer işine yararsam konuşabiliriz daha.
    Yeter...Gel Artık Yeter...
    Karanfiller Açtı Gel.
    Kış Bahçesinde Güller,
    Beyaz Güller Açtı Geeeeel...!!!

Moderatör BeYaZ_KeLeBeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    umut dünyası...

ben 2 yıl önce panik atak yaşadım...3-4 kez atak geçirdim...bu senede küçük çapta ataklar oldu...şuan paxil kullanıyorum..hep depresyon hem panik atak için.....

şöyle özetleyebilirim...atak geldiğinde sanki deliriyormuşum gibi olmuştum...ya da oracıkta öleceğim gibi bir his....yani kesinlikle kurtuluşum yok ya deliricem ya öleceğim....bununla birlikte ter boşalması,ellerimde ve kafamda uyuşma hissi oluyordu....sanki göğsümde bir el bastırıyor gibi oluyordu nefes alamıyordum....ve akabinde ağlama krizi geliyordu....

hatta birinde hiç unutmuyorum anneme ben ölüyorum hakkını helal et demiştim..o derece yani...allah kimseye vermesin...çok kötü bir his....öyle basite indirgenecek birdurum değil yani....

platoni seninki sosyal fobiye benziyor....
    RÜYALARI GERÇEKLEŞTİRMENİN EN İYİ YOLU UYANMAKTIR...

merhaba ben ilk kıbrıstan gelirken uçakta panik atağı yaşadım uçak fobim o güne kadar yoktu daha öncesi çok bindim aksine zevk alırdım uçağa binmekten ama o gün çok kötüydü pronlemlerim çok birikmişti yılların birikimi vardı maddi anlamdada baskı altındaydım bu arada 28 yaşındayım şu an o zaman 24 uçak kalkar kalkmaz beni bi telaş aldı bu ne dedim endi kenndime telaş okadar çok ki uçak korkusu desem değil sonra vücudum titredi ateş bastı korku hostese bağırdım ölüyorum kalp krizi geçiriyorum diye hosteste bana hayır kalp krizi değil öyle oolsa morarırdınız diyo bu arada yanımda oturan bi adama sorular soruyorum saçma sapan bilerek kafamı dağıtmak için ama çıldıracak gibi oluyor insan hadi öldür ne öldürüyo ne güldürüyor su falan döktüm elime yüzüme derken yarım saat yani uçak inene kadar oldu bu indi bende rahatladım bi arkadaşım havaalanından aldı beni mersine dönüyorum 1 saat sonrası mersine girerken baktım yine o his geliyo hemen bi tıp merkezine gittim göğsüm kıpkırmızıydı doktora bağırdım ölüyorum kalp krizi geçiriyorum diye baktı muayene falan sonra ne kalp krizi sen panik atak olmuşsun dedi o ne dedim ya hiç bi bilgim yokkkkk...biraz anlattı lustural la başladık .............................