Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kizim Ve Hediye

Karar Dönemi sibel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Kizim Ve Hediye

Arkadaslar size bi soru sorucam lütfen bana yardimci olurmusunuz,bi konuda kafam cok karisik hayatimda hic yapmadigim yada yapabilecegim aklima bile gelmiyen bi sey yaptim ,dogrumu yaptim yada yalnismi yaptim hic bir fikrim yok.Benim 17 yasinda bi kizim var bi arkadasligi oldu arti onunla evlenmeyi bile düsündü, sacma gelebilir yasi daha kücük ama 3 4 sene sonra falan düsünüyorlardi,ailesiyle falan tanistim esim esiyle tanisti derken sanki bu is olacakmis gibi geldi,yalniz benim zamanla kesfettigim bi sey oldu,aile biraz cimriydi oglan kizimi ne bir cafeye ne bir yemege ne bir sinemaya hic bir yere götürmüyordu e oglan götürmeyince kizimmi götürsün,arti oglanin yasgünü oldu biz kalktik markali saat aldik degeri 100 euro bide dikkatinizi cekeyim arkadaslar benim kizim calismiyor ama kizimin arkadaslik ettigi cocuk hem okuyor hemde yanisira calisiyor vede 1000 euro maas aliyor,neyse derken benim kizimin yasgünü geldi tabi daha yasgünü gelmeden sürekli telefonda olsun msnde olsun iste sana cok güzel bi hediye aldim iste maasimdan bayagi bi para eksildi gibi sözler sarfediyormus,bide bakdikki ip ince bi gümüs zinciri ve kizimin kolundan kayiyor elinden düsüyor, bi insan sevgilisinin nasil oldugunu bilmezmi gözü görmüyormu hadi onuda gecdik, kizimi kisin ortasinda sicak bi cafeye götürüpde orda otursalarya, sogukda disarida banklarda oturtmus, tabi ben bunlari hep yutuyorum,arti beni ziyarete geldi üc kere eli bombos, bizim örfümüzde vede adetlerimizde ilk gidilen eve bos gidilmez bi cikolata, onudami alamadin, en azindan ufak bi buket cicek, hepsini yuttuk, neyse gelelim asil konuya, kizim o kisiden ayrildi, yok anne ben onunla yapamam biz farkliyiz dedi, ama tabi bu arada kuzenleriyle arkadaslariyla sürekli konusuyor dertlesiyor onlarda kizima akil vermisler ben olsaydim saati geri alirdim ona birakmazdim degmez falan diye aklina girmisler, ve benim haberim olmadan arayip söylemis, derhal saati getiriyorsun sende bana verdigin zinciri geri aliyorsun demis, ve aldida, ama tabi büyük bi rezillik yapmis küfür falan kullanmis, anne diyor hic umurumda degil kisiligini iyice belli etti diyor, ama bende sesimi cikarmadigim icin kendimi sucluyorum, biz böyle bi sey nasil yaptik diyip duruyorum, sizden ricam bana dogrumu yalnismi yapmisiz bi seyler yazarmisiniz, sanki 3 kurusun pesine düsmüsüz gibi olduk ....
    Konu sibel tarafından (09-04-2009 Saat 04:58 PM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi malahit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskişehir

hatalar biz insanlar için.sizin niyetiniz kötü olmasada karsı taraf öyle anlamış olabilir.

ama bence üzülmenin anlam yok.zaten ilişki bitmiş.neden hatalı arıyorsunuzki?

herkesin hatası olmuş bence.

dilerseniz sonrada onları yazarım kendimce..
    varlığım ve yokluğum arasında bir fark yoksa hayatında,gerek yok hayatında olmama..

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hangi konuda dogrumu yanlışmı diye sordugunuzu pek anlayamadım ,o yuzden gerek kızınızın ayrılması gerekse hediyeyi alma hakkında fikrimi soyleyecegim .

bence kızınız ayrılmakla çok iyi yapmış ,hepimiz ergenlikte sevdik veya sevdigimizi sandık ,birliktelikler yaşadık .ama ne yazıkki genelde bu yaşlarda yaşanan olaylar gençligin etkisiyle oluyor ve ileriki yıllarda gulup geçiyoruz .

bir atasozumuz var '' davul dengi dengine vurur '' diye , madem bir kızla berabersin ciddi bir ilişki içindesin ve daha onemlisi evliligi duşunuyorsun ,bu durumda her zaman sokaklarda gezmek (maddi durum elverdigince tabi )uygun olmaz ,arasıra insan kapalı bir mekana gider oturur (hele hele çalışan maaşı varken ),kızınızı tanıyarak bilerek arkadaş olmuş ve ciddi duşunmuş .

daha işin başında bu tarz hareket ederse ileride kimbilir ne sorunlar çıkar ,anlattıgınız diger olaylarda hiçte hoş degil ,ailesi olacak kişilere karşı biraz daha hassas kibar olması gerekirdi bence ,hiçbir şey yapmasan bile insan ziyarete gelirken gider pastaneye yaş pasta veya başka bir şey alır gelir veya dediginiz gibi bir buket çicek getirir,

tum yapılanlara goz yumdum diyorsunuz ,evet goz yumdunuz ama içinizi kemirip durdu ,eger ayrılmasalar kimbilir daha ne olaylara goz yummak zorunda hissedicektiniz belkide kendinizi ,o zaman ne olacaktı ?

içinizde biriken ofke zamanla buyuyecek buyuyecek ilk başta eşinizle ilişkilerinizi gerecek hatta zaman zaman tartışmalara neden olacak ,dahada dışarı çıkacak ve damadın ailesiyle gerilimlere ve dolayısıyla damadınızla kızınızın arasının bozulmasına ,huzursuzluga mutsuzluga neden olacaktı .

uzman degilim ama galiba damat adayında obsesif kişilik ozellikleri mevcut (tabi bunu anlamak için onun hakkında daha fazla bilgiye gerek var ),

kızınızın ayrılması bence çok hayırlı olmuş ,bu ona bir tecrube oldu bundan sonra hayata daha bir farklı bakar .

ikinci konu olan hediyeyi geri alma konusuna gelince ,hiç canınızı sıkmayın iyi yapmış kızınız , çunku gunun birinde belkide kızınızı rahatsız edip işte sana kolye aldım ettim diye konuşabilirdi ,o kolyesini sizde saati aldınız o yoluna siz yolunuza gittiniz ,

bundada bir hayır var diye duşunun ,sizin içinde kızınız içinde tecrube oldu ,
    yaşanması gerekiyordu yaşandı diye duşunun ve hiç canınızı sıkmayın ailenizle birlikte hayatın tadını çıkarmaya bakın .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

paylasiminizdan dolayi sizlere tesekkür ediyorum,orda kisilik bozuklugundan bahsetmisiniz 9 subat, evet gercekdende, kizimi sürekli tehdit ediyormus, iste benden ayrilirsan kendimi öldürürüm gibi sözler sarfediyormus, yada kizimi üzdügü zaman cep telefonunu kirmasi yada herhangi bi yere elini sertce vurmasi gibi durumlar olmus kizimin söylemesine göre,arti ne kadarda kizimi üzdügü icin yapsa bile bana sacma geliyor, sonucta kendi canina zarar veriyor,ve kizimi öyle yada böyle, bi sekilde tehdit ediyordu, benim icimi rahatsiz eden hediyenin pesine düsmek oldu ama kizima laf dinletemedim, anne ona degmez dedi, bende herzamanki gibi onun kararina saygi duymakdan ve hatta onu desteklemekden baska bi sey yapmadim, bi nevi dondum kaldim, kizima akil bile veremedim onu öyle yap bunu böyle yap gibi, ayrilma konusuna gelince gercekden cok sevindim cünkü para konusundaki düsüncemiz hic bagdasmiyor, arti bi ara ailesi izin icin türkiyeye gittiklerinde oglan ,oglan diyorum cünkü ne diyecegimide bilmiyorum neyse lambalari bile yakmamis mum yakmis neden elektirik parasi cok gelirde babasi kizarmis yada soguklarda dogalgazi yakmamasi gibi,yada kizimi bir kere olsun bir pastaneye yada bi cafeye götürmek gibi bi centilmenlik yapmiyordu, biz onun parasinda falan degildik, ama bunlar güzel seyler düsünün bi anadolu erkegi yani bizim türk erkeklerimiz severler o tür bonkörlükleri, zaten ayda bi kere bulusuyordu, yani uzun lafin kisasi ayrildiklarina üzülmüyorum bilakis cok seviniyorum, cünkü ben kizimi biliyorum hediyelesmek onun icin cok önemli benim yavrum benim yasgünüm yada anneler günü oldugu zaman kendi harcligini biriktirip alan bi kiz cocugu kesinlikle babasindan para alipda bana hediye almaz, o yüzden anlasabileceklerini hic sanmiyorum böylesi gercekdende cok hayirli oldu
    Konu sibel tarafından (09-04-2009 Saat 07:46 PM ) değiştirilmiştir.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kızınızın ayrılması çok hayırlı olmuş ,çunku sizinde soylediginiz gibi kişilik bozuklugu mevcut ve bu durum evliliklerinde ileride çok ciddi ve onarılmaz sonuçlara neden olabilirdi , buyuk geçmiş olsun .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

sagolun tesekkür ederim

Karar Dönemi

Ben de kız annesiyim benzer durum yaşasaydım sonunda hayatından çıkardığı için utanmasam göbek atardım.Saati geri almasına çok da üzülmeyin derim,kendi aklıyla,hisleriyle alacak verecek hesabını kapatmış ne güzel de yapmış,yaşadıkları onu olgunlaştırmış olacak.varsayalım biryerde çalışmış,işten çıkarılmış kalan maaşını söke söke almışHayat boyu lafımızı dinletip akıl veremeyiz ya,gün gelecek çocuklarımız bizi idare edecek olgunluğa ve bilince sahip olacaklar .Bunu gölgemizde yaşamaktansa güneşe çıkmaları,özgürleşmeleriyle başaracaklar diye inanıyorum...Bir söz:ana ile kız helva ile koz mutluluklar

Karar Dönemi

bence sorunlu bir aile imiş kurtulmuşsunuz, pintilik ötesi gibi falan

Yaz saati uygulaması diye birşey var, herkes saatini geri alıyor istinasız, siz de almışsınız ne olacak ki.

olan olmuş geri dönmek imkansız unutmak lazım.

baskalarına göre yaşarsanız başkalarının hayatını yaşamış olursunuz.

onları bir daha görmeyecekseniz hiç problem degil, düşünmeye bile gerek yok
    GÜZEL GÖREN, GÜZEL DÜŞÜNÜR;
    GÜZEL DÜŞÜNEN, HAYATINDAN LEZZET ALIR.

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Nerde hata yaptınki?
    saati aldıysanız aldınız kafaya takılacak bişey değilki. Kim ne düşünürse düşünsün.

17 yaşında bir kızım olsa ilişkisi olmasına müsade etmezdim.

9 şubatın, o yaşlarda bizde ilişkiler yaşadık ilerdede gülüp geçtik demesi beni düşündürdü, acaba bende gülüp geçebilcekmiyim yoksa hep içimi sızlatmaya devammı edecek
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bir anne olarak kızınızın ilişkisini bilmeniz çok güzel keşke tüm anneler bunu yapabilse..17 yaşında erkek arkadaş çok erken gibi ama anne olmadan birşey dememek lazım. devir değişti sen müsade etmesende bulan buluyor maalesef.böyle bi durumu kınamamak lazım diye düşünüyorum.
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....

Sayfa 1/2 12 SonSon