7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Ani antidepresan bırakımı

Karar Dönemi

Standart Ani antidepresan bırakımı

Arkadaşlar, benim kız arkadaşımın 2 yıl önce annesi vefat etti ve o günden beri ( Citoles) adlı antidepresanın 10 mglik boyutundan günde 1 kez olmak üzere düzenli kullanıyordu. Fakat kendisi 1 hafta önce bir doktora danışmadan kendi kendine bıraktı ve o günden beri midesi bulanıyordu ve en sonunda dün ayrıldık. Uzun süreli bir beraberliğimiz vardı ve dün beni sevdiğini fakat bi süre yalnız kalmak istediğini söyledi. Bu tür bir durumda neleri önerirsiniz arkadaşlar? Sevgilim o ilaçlara devam etmelimi ve ayrıca benimde ne yapmam lazım önerilerinizi bekliyorum

Zaman ayırıp okuyan herkese teşekkürler

Karar Dönemi aven222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dostum bence şu an kız arkadaşını bir süre yalnız bırak kendi ile hesaplaşsın sana geri döneceğinden eminim şu an zor günler geçiriyor sanırım herkesin biraz yalnız kalmaya ihtiyacı vardır.eğer şu an üzerine gidersen ters tepki görebilir düzelecek bir ilişkiyi çıkmaza sokabilirsin şu an yaşadığını bende yaşadım zamana bırakmak en güzel çare ve ilaç konusunda bir şey diyemem bir doktor muaynesi şart ama ilaçlarda bir yere kadar çaredir.asıl çare insanın kendisinde saklı bunu bulmasına yardımcı ol yardımcı olurkende onu güçsüz gibi görme onun yerine bazı şeyleri üstlenme kendisinin başarmasını sağla kendisine karşı özgüveni olmalı ayakları üzerinde durmayı tek başına kazanmayı öğret....kolay gelsin

Karar Dönemi

Standart şizofreni hastalığı hakkında bilgilenmek istiyorum.

Merhaba arkadaşlar;selamlar, sevgiler,saygılar:bende bu formu tesadufen karşılaştım ilgimi çekti topluma yararlı bir site olduğuna inandığım için üye oldum.beni formunuza kabul ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ederim.biraz kendimden söz etmek isterim.ben 1955 DİYARBAKIR doğumluyum.halen bir kamu kuruluşunda şube müdürü olarak görev yapmaktayım.Evli üç çdcuk babasıyım.benim bu aralar çak ama çok gergin ve piskolojim bazuk,çok çeşitli nedenlerden dolayı,bu sebepten dolayı 25 yıllık evli olduğum eşimden istemeyerek ayrılma noktasına gelmiş olmam,beni çok üzüyor.birde şizofreni olan bir kız kardeşim var benim yanımda degil ablasının yanında İZMİR de ben ANKARA da yaşıyorum.Ben kız kardeşime yardımcı olmak ilgilenmek istiyor olmam eşim bana karşı geldiği için aramız açıldı ve deprasyona girmiş durumdayım.yardımcı olursanın çok sevinirim.görüşmek üzere iyi akşamlar saygılar.

Karar Dönemi

cevaplarınız icin tesekkurler diger cevaplarıda bekliyorum

Karar Dönemi

Angel depresyon ilaçlarının dr.kontrolüyle dozu düşürülerek bırakılması gerektiği pekçok yerde yazar.İnsanlar bazen birilerini hayatından çıkarma kararı alabilir bu normal yaşam seyri ancak ,ağır depresyonda görülen bulantı arkadaşınızın ilacı aniden kesmekle iyi bişey yapmadığını halen depresyonda olduğunu düşündürdü.Direkt yada dolaylı dr.a gitmesini sağlayabilirseniz hem kendisine,hem aranızdaki yakınlığa yararınız olur kanaatimce.

paradox
    Guest

Bahsetiginiz ilac hakkinda bir bilgim yok.Fakat bu tip ilaclara baslamak kolay birakmaksa bir o kadar sancili bir surec.Arkadasinizin dustugu hataya ben de dustum ve kendi basima ilac birakmaya kalktim ve malesef daha yuksek bir dozla yeniden baslamak zorunda kaldim. Arkadasinizin mide bulantilari buyuk bir olasilikla ilac birakimiyla ilgili.Mide strese cok duyarli bir organ, ilac birakimi yasanan stresi agirlastirdigi icin, midede kasilma, bulanti gibi sikayetler baslamis ola bilir.Elbette bu konularda en saglikli bilgiyi bir uzmandan almaniz en dogrusu.Sizden uzaklasmak istemesi de aslinda anlasila bilir bir durum.Kisiler yogun stres altindeyken saglikli kararlar alamaz,kendileri dahil herseyden kacmak, uzaklasmak isterler..
    Sizi gostermis oldugunuz duyarliliktan dolayi kutlar, kiz arkadasiniza acil sifalar dilerim...

Karar Dönemi biçare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu gün doktorum ilacımı azalttı.neden kesmediğini sorduğumda ise ilacın bir kerede kesilemeyeceği idi.bu yüzden arkadaşınız hatasını farkedip bir an önce tekrar doktor kontrolüne girmeli.