Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Neden hep erkekler suçlu ?

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Neden hep erkekler suçlu ?

Bir şeyi çok merak ediyorum ,
    özel gunler oldugu zaman hep erkeklerin o gunleri hatırlaması ,hep erkeklerin hediye alması beklenir ve hep erkeklerin bugunleri unuttugundan ,bir hediye bile almaktan aciz olduklarından bahsedilir .
    peki bu özel gune ait beklentiler neden hep erkeklerden yanadır ,niye kadınların hatırlaması hediye alması beklenmez ,onlar böyle bir şey yaptıklarında hiç kınanmazlar acaba ?
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi harmonyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ѕαкαяуα

kadınlar genelliikle hatırlar çünkü .. bide hep geçmişten öle kalmış , kadın yapmasada erkek yapacak ..gerçi ben takmam pek böle şeylere .. yapan yapar yapmayan yapmaz .. bu arada demekki siz hatırlanılmadıgınız zaman dırdır yapmıyorsunuz .. biz kendimizi kınıycak değiliz ..
    Yarın bambaşka bir insan olacağım diyorsun.
    Niye bugünden başlamıyorsun?

psikolog_yolunda
    Guest

Wink

Merhaba 9 ŞUBAT,
    Öncelikle şunu söylemeliyim ki hep erkekler suçlu değildir.Kadınlar,erkeklerin özel günleri hatırlamamalarındanda yakınmazlar aslında...Özel günlerin hatırlanması bi kadın için ne kadar değerli olduğunu anlatır. Bu yüzden erkeklerin unutmasını istemezler diceksin sadece bir günle değerli mi olurmuş diye tabikide öyle değil ama özel günlerde zaten bu yüzden vardır.Bi kadın için hatırlanmak bile onu mutlu etmeye yeter artar bile...

Karar Dönemi sibel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı psikolog_yolunda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 9 ŞUBAT,
    Öncelikle şunu söylemeliyim ki hep erkekler suçlu değildir.Kadınlar,erkeklerin özel günleri hatırlamamalarındanda yakınmazlar aslında...Özel günlerin hatırlanması bi kadın için ne kadar değerli olduğunu anlatır. Bu yüzden erkeklerin unutmasını istemezler diceksin sadece bir günle değerli mi olurmuş diye tabikide öyle değil ama özel günlerde zaten bu yüzden vardır.Bi kadın için hatırlanmak bile onu mutlu etmeye yeter artar bile...
    cok hak veriyorum sana bende ayni senin gibi düsünüyorum evet evli insanlar birbirini her zaman yani senenin 365 günündede hatirliyacak sayacak sevecek, ama bi kadinda erkekde dogum gününde yada evlilik yil dönümünde v.s.birbirini hatirlasa ve bi seyler yapsa ne kadarda güzel olur öyle degilmi, zaten hayatimiz tam anlamiyla monotonlasdi bari hic degilse önemli günlerde sevgimizi pekistirsek daha iyi olmazmi, ayrica sirf erkeklerden bekleniyor diye bi sey yok tabiki kadinda hatirliyacak, ama ben sahsim adina söyliyorum ben bu tür seylere cok önem veririm yani hediye alinmasi sart degil, zaten en azindan kutlamak diye bi sey var yada esinin yanagina bi öpücük kondurmak ne kadarda güzel olur öyle degilmi, her sey hediyeden ibaret degil bir gül bile olsa yeter, düsünün peygamberimiz bile hediyelesin diyor neden cünkü sevgiyi pekistiriyor zaten hayatimiz kosusturmakla geciyor niye özel günler diyoruz hic degilse o günlerde birbirimizi unutmadigimizi göstersekya cokmu zor esine onu sevdigini kulagina fisildamak yada bi öpmek canim demek, biz kadinlar erkeklere nazaran daha duygusaliz kadinlar genelde duygulariyla hareket eder erkeklerse mantiklariyla hareket eder, tamam kabul yaratilisimizin özellikleri olabilir, ama düsünün yani artik televizyonlarda bile bangir bangir söyliyorlar hic degilse esini mutlu etmek icin o gün kendini degistirse nasil olur acaba, bende sevmiyorum her durumda kutlamayi kutlanmayi mesela yok kadinlar günü yok sevgililer günü yok bilmem ne günü biraz abartili geliyor bana, ama iki ciftin en özel günü bence evlilik yil dönümü mesela anneler günü babalar günü yas günü ben hic bir zaman unutmadim ama hep unutulan oldum o yüzden artik bende yapmiyorum
    Konu sibel tarafından (29-03-2009 Saat 02:08 PM ) değiştirilmiştir.

bu arada sunuda ilave etmek istiyorum her erkekde ayni olacak diye bi sey yok sanki birazda topragina bagli bi durum gibi geliyor bana geldigi yer gercekden cok önemli, benimde 3 tane abim var tabiki onlarinda eslerine karsi hatalari oluyordur ama cok eminim cünkü yengelerimin agizindan duyuyorum o tür günleri asla unutmuyorlar diyceksinizki abilerinimi savunuyorsun alakasi yok görünen köy kilavuz istemez ve ben abilerim tutumundan dolayi gurur duyuyorum,ayrica esine deger veren zaten o günleri atlamaz

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Bu tür şeyleri bende düşündüm, bana göre kadınlar değerli olduklarını değer verildiklerini görmek istiyor, yaradılışlarında bu var. Kadınlar zaten pek unutmaz özle günleri unutsalar şikayetçide olamazlar zaten.
    Bu konuda suçluyuz bu kadarcık şeyi çok görmemeliyiz, ajandasına telefonunun hatırlatmalarına özel günleri yazmakla kimse birşey kaybetmez. Madem kadınlar bukadarcık şeyle çok mutlu oluyorlar, erkekler olarak bu fırsatı kaçırmamalıyız, çiçekçinin önünden geçerken birtane gül almak basit birşey herkes bunu yapabilir.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi rockkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yaratılış ve içgüdü farkı..cinsiyetler farklı..hoşlanılan şeyler farklı..mesela 10 yaşında bir kız ve erkek çocuğunu düşünün..o zmnlar erkekler,ip oyunu oynarmı? mümkün değil..kızlar araba oynarmı..yada erkekler bebek oynarmı,,yani yaratılış işte..kadınlarında hoşlandıkları şeyler değer görmek karşı cinsten..kalpleri bu şekilde doluyor,sevgiyi hissetmek budur onlar için..bend bir bayanım ama açıkçası pek sevmem özel günleri fln..çokta önemsemem yani..istisnalar olabilir çoğunluk için söylüyorum erkeklerin de sevgi görme şeklini çözemiyorum pek..değişikler..duygularını hiç göstermiyorlar..nerde o duygular bilmiyorum sanki taaa derinlerde bi yerlerde gibi..nasıl beceriyorlar bu kdr anlayamıyorum,bu da öbür yanı..geçendede şunu düşündüm..kadınlar çok yönlüler..yani bir kadın dursun,canı sıkılmaz,yapacak bişeyler muhakkak bulur..ama erkeğin hayattaki alternatifleriçok az ..makyaj yok,bakım yok,yemek yok,ev işi yok,kendiyle ilgilenmek yok,kuaför yok,kıyafet seçimi yok,kıyafet alternatifi yok,alışveriş zevki yok,alışverişte kendini kaybedip stres atma güdüsü yok,kıyafet alırken eğlenmek,seçerken eğlenmek fln..çocuk bakma güdüsü yok,yani özel günü hatırlamaya bile zorlanıyolar ve sayamayacağım birçok şey..olan şeyler maç,top,tv,pc,bir an önce doymak için yemeğini ''yemek'' hızlıca,belki kitap okumak,oyun oynamak,yani hareketsiz işler genelde..kafayı dağıtmayan şeyler..bir noktaya yoğunlaşılacak işler..

farklar bile bu kdr çokken,kızların özel günleri beklesi için bir kanıttır heralde..kadınlar kafasını dağıtacak işlerle ilgili beyne sahiptir..o yüzden geniş yönlü düüşnürler..alternatifleri fazla olduğu için hayatta,çok yönlü düşünürler,beyinleri aktiftir..tek noktalık işler fazla yoktur onlar için..geniştir beyinleri..o yüzdende duygusal anlamda da,daha fzla duyarlılık gösterirler..erkekler,''ordan oraya'' bir beyne sahip olmadıkları için ve yaratılış gereği hayattaki alterntifleri az olduğu için bu tarz ince şeyleri düşünmezler pek..belli şeyler yöneliklidir beyinleri..onların dışna pek çıkmazlar..örneğin bir yeme yapma işini önemsese bile onun için kafa dağıtma yöntemidir..iyi bişeydir aslında onlar için de..biraz yetiştirme tarzından da kaynaklanır..erkek çocuğunu çok fazla erkekçe şeylere yönlendirdiğin zmn çocuk büyünce fazla egoist olur..yada kızsı yetiştirirsen,beyni öyle işlemeye başlar..biraz daha naif olur..geniş düşünür..ayrıca erkeklerin yetiştirilirken çok fazla baskıyla yetiştiğini düşüüyorum,büyüyünce tam erkek olsun die..kızlar için böyle özel bi çaba yoktur..cinsiyet egoları bu yüzden yoktur,mesela ben kızım erkek gibi göremez kimse beni die düşünmez..ama erkekler ben erkeğim işte,kızsı şeylerim yok die ifade etmeye çalışır kendini örneğin erkeklerin yemek yapma konusundaki hassaslığı..erkek adam konusu..ama kızlar için farketmez bu..kot da giyer etekte..topta oynar arabada..maç ta izler..özgürdür sen kızsın öyle davran demez kimse..ama bir erkek bebekle oynamaz..ona sen erkek adamsın denir..bu da cinsiyet baskısıyla büyüyüp,büyüdüklerinde cinsiyet egolarını ifade etme çabası içinde olmalarının bir göstergesi..kızların böyle bir çabası yoktur,kız kızdır,erkek gibi görürlerse die bir korkuları yoktur..erkeklerin hayat boyunca sürer bu..kafayı sıkan,ve sürekli savunma halinde tutan bir durum gibi..bilemiyrum tabi erkek olmadığım için..kızların böyle bir durumu olsaydı gerçekten zor bir ruh hali olurdu..sürekli ispat çabası halinde olmak ve kişiliğine en ufak bişeyde bazen saldırganlaşmak da ztn bunun sonucu erkekler açısından..duygular hep arka plana itilmiş,önce erkeksi özellikler ön plana çıkarılarak yetiştirilmiş..bunu korumak,bunun adına saldırganlaşmak..ztn yaratılıştan geliyor,bide üstüne yetişririliyor fazlasıyla hatta sokakta baktığınız zaman kolayca görülebilir..kızların duyguları olmadığını düşünenler bile var..
    sdc cinsiyete odaklananlar..
    Konu rockkk tarafından (29-03-2009 Saat 07:02 PM ) değiştirilmiştir.

aslinda esime kizmak istemiyorum genis capli düsünecek olursak suclu o degil neden biliyormusunuz cünkü ailesi pek ilgilenmemis oda kendini iste kendini ne kadar gelistirebildiyse o kadar gelistirmis abilerimden bahsettim mesela babam o tür seylere hic ilgi göstermezdi agressif bi yapisi vardi ve cok oteriterdi ama abilerim oratama uymayi basarmislarki o yüzden yapabiliyorlar gibi geliyor bana ve gercekden kendi kendini egitebilen erkek vede kadinlara hayranim özellikle burdan onlari tebrik ediyorum ayrica aileden geliyor olabilir cok dogru biz cocuklarimizi ne kadar iyi yetisdirirsek o kadar duyarli olurlar diye düsünüyorum ama bide öyle bir sansa sahip olmayipda kendini yetistirenlerde var o zaman sadece ailelerimizi suclamamiz lazim

Cahillik Dönemi BETÜLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    hayatın tam içinden

erkekler suçlanır çünkü,sevgililer gününde hediyesi gelmeyen bir kadın arkadaşlarına nasıl hava atıcak,herkes birbirine alınan hediyeleri gösterirken o ne göstericek?kadınlar değer verilmeyi basite indirgedikleri için böyle günler önemlidir.oysa erkeklerin değer yargıları daha farklı.herhalde hiç bir erkek 'bak şekerim eşim yaş günümde bana ne aldı 'demiyordur.

aslında bende hediyem unutulunca kızarım,böyle şeylerden de hoşlanırım.ama farklı bir bakış açısı olsun istedim

ANCAK FİKİRDİR VARLIĞIN GERİSİ ET VE KEMİKTİR BİR YIĞIN!

barafranga
    Guest

belki işin kolayına kaçmaktır mesele!nasılsa ben her sene unutuyorum o kişide hersene biraz sitemden sonra bağışlıyor beni sorun yok demek....deniliyor olabilir.hem özel gün diye birşey yokki ya hergün özel olmalı yada hepsi sıradan ticari amaç haline geldikten sonra bi değeri kalmadı zaten özel!günlerinaslında özel olan birbirine gösterdiğin içten nezakettir şevkattir gerisi gereksiz abartılar...sen kalk 364gün naber!yemekte ne var!pijamam nerde!....vesaire cümleler kur!bazı özel!günlerde iki çiçek bi hediyeyle gel seni seviyorum bak şu gününü hatırladım sana hediye aldım!debiraz daha nazik sevgili ilgili olsak inanın hergün özel olur...zaten hayatın kendisi bir hediye ama paketi açmayı bilmiyoruz...

Sayfa 1/2 12 SonSon