7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Kaale almayın

Karar Dönemi

Standart Kaale almayın

Merhaba,
    Ben oldukça utangaç, 24 yaşında bir erkeğim. Ve nereye gitsem utangaç olduğum hemen belli oluyor. Tüm hayatım rol yapmakla, sürekli yere bakmakla, özür dilemekle geçiyor. Etrafımdaki o üstün kişiler bana "sen kimden çekiniyorsun? onlarda senin gibi insan" diyor. Benim sorunum zaten diğerlerinin de insan olması. O insalar bana bakıp alay ediyor. O insanlar bana bakıp "tipsiz" diyor. Karşılığında ben onların karnını deşemiyorum. Dolayısıyla ben onlarla eşit değilim. Onlar kendileri gibi olabiliyor. Ama ben sürekli gizlenmek zorundayım. Sürekli sessiz, sürekli en arka sırada, sürekli yalnızım. ve şu "onlarda senin gibi insan" sözünden nefret ediyorum. Size herhngi bir sorum yok. Sadece düşüncelerimi belirtmek istedim. HA bir de gülen yüz koyayımda mutlu rolü yapayım.

Cahillik Dönemi BETÜLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    hayatın tam içinden

hoşgeldiniz diyeyim önce,biz genelde aramıza katılanları kaale alıp,bir hoşgeldin diyebiliyoruz.sizin baya bir güven sorununuz var anlaşılan.artık insanlar iletişim kurarken tipten çok daha fazla özellikler arıyor karşıdakindekinde.hiç mi memnun olduğunuz kendinizi beğendiğiniz,yada başkalarının takdir ettiği bir özelliğiniz yok.ve ya şöyle de bakabiliriz,diğer insanlarda kim beğenseler nolur beğenmeseler nolur.çokda kaale almayın.önemli olan bizi yaratan bizden memnun mu ona layık bir kulmuyuz.yoksa insanların bizi takdir etmesinin bize ne faydası var.

ANCAK FİKİRDİR VARLIĞIN GERİSİ ET VE KEMİKTİR BİR YIĞIN!

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

bende bi ara bayaa utangactim seneler once ama simdi tam tersi oldu.. 2 senedir arkadas ortamim filan degisti universiteye girince..etrafindakiler seni tanimiyor, yeni yeni tanisiyosun, kendini tanitiyosun onlara, seni daha onceden tanyan yada kucuk goren kimseyle alakan yok, artik teksin ve her hareketinden sen sorumlusun..

dediginiz gibi rol yapmaya devam ediyorsaniz, bir gun de farkli bir rol oynayin, kimsenin dusuncelerini umursamadan kafaniza gore takilin.. daha da onemlisi kendiniz olun
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...

mmontessori
    Guest

[QUOTE=Makinacı;57437]Merhaba,
    Ben oldukça utangaç, 24 yaşında bir erkeğim. Ve nereye gitsem utangaç olduğum hemen belli oluyor. Tüm hayatım rol yapmakla, sürekli yere bakmakla, özür dilemekle geçiyor. Etrafımdaki o üstün kişiler bana "sen kimden çekiniyorsun? onlarda senin gibi insan" diyor. Benim sorunum zaten diğerlerinin de insan olması. O insalar bana bakıp alay ediyor. O insanlar bana bakıp "tipsiz" diyor. Karşılığında ben onların karnını deşemiyorum. Dolayısıyla ben onlarla eşit değilim. Onlar kendileri gibi olabiliyor. Ama ben sürekli gizlenmek zorundayım. Sürekli sessiz, sürekli en arka sırada, sürekli yalnızım. ve şu "onlarda senin gibi insan" sözünden nefret ediyorum. Size herhngi bir sorum yok. Sadece düşüncelerimi belirtmek istedim. HA bir de gülen yüz koyayımda mutlu rolü yapayım.[/QUOTE

onların kendileri gibi olduğunu sanıyorsan yüzde yüz teminat verememkle birlikte büyük olsılıkla yanılıyorsun
    insanlarında senin gibi rol yapıyor olma ihtimalini gözünün önüne neden getirmiyorsun
    sana tipsiz mi diyorlar bırak desinler
    yakışıklı olmak güzel olmak zengin olmak yada üstün görülen ne varsa şu dünyada hiç biri bi b.ka yaramıyor.
    tamam belki 1 sıfır öndesin insanlara karşı ama yine de o insanların kendi içlerinde ne kadar güçsüz olduğuna çok şahit oldum.
    o insanların canını yakmak istiyosan sana bi sır vereyim mi insanı öldürmekten daha can acıtıcı
    onların zaaflerına dikkat et
    aradığın hazine orda
    bana sorarsan salla gitsin

Karar Dönemi

> KİŞİLİK BOZUKLUKLARI > Çekingen (Kaçıngan) Kişilik Bozukluğu bölümünü incele,
    30.01.2009 da asagidaki mesaji yazmistim yine buraya aktarayim.

ÇEKİNGENLİĞİMİ YENDİM.

çekingen arkadaşlara faydası olur diye yazıyorum. Hayatımın 3 evresinde çekingenliğimi yendim.

1-) Karşı cins ile konuşamama

14 yaşıma kadar kızlarla konuşamıyordum. Konuşmaya başladığımda yüzüm kıpkırmızı oluyordu, kelimeler birbirine dolanıyordu. Bu sorunumun üstüne gitmem gerektiğini o yaşlarda düşündüm. Kendimi aşmam gerekiyordu ne yapayım derken sokaktakı kızlara laf atayım diye düşündüm. cesaret edemediğimden ve müsait kız bulamadığımdan 30 dk. kadar dolaştım yorulmaya başladım ve bu işi bitirmeden eve girmemeliyim dedim. ilerden 4-5 kız geliyordu şşşst diyecektim benim tarafdaki kız bana bakıyordu. yanımdan geçerken göz kırptım. kız arkasına dönüp aptal demişti. O kadar mutlu olmuştum ki. Aptal kelimesi şimdiye kadar beni ancak o zaman mutlu etmişti. Ve kızlarla konuşamama sorunum o günden sonra bitti. Hatta 2 sene sonra sınıfın en güzel kızı okula giderken bizim zili çal beraber gidelim seninle sohbet etmek çok güzel, bile demişti ama ben rastlarsak gideriz demiştim.

Diğer 2 olayı da faydası olacağına inanırsanız anlatabilirim.
    GÜZEL GÖREN, GÜZEL DÜŞÜNÜR;
    GÜZEL DÜŞÜNEN, HAYATINDAN LEZZET ALIR.

Karar Dönemi

cekingen birisine söyle tavsiye etmişler ve hemen ise yaramis. enterasan bulmustum.

cekindigin kisileri tuvalette dusun vs. vs o zaman cekinecek birsey olmadigini anlarsin demis ve ise yaramis. O kisileri asagilayici bir pozisyonda dusunmek onlarin da insan oldugunu bizden daha aşağılarda bile oldugunu anlamaya falan yarar herhalde
    Konu HakanS tarafından (18-03-2009 Saat 03:04 PM ) değiştirilmiştir.
    GÜZEL GÖREN, GÜZEL DÜŞÜNÜR;
    GÜZEL DÜŞÜNEN, HAYATINDAN LEZZET ALIR.

seni anlayabiliyorum ama bu kadar karamsar bakma bende durumumun farkındayım ama mücadele ediyorum bir gün yeneceğimi biliyorum .