Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon
57 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Evlenirken böyle olcanı tahmin etmemiştim şimdi karımdan nefret ediyorum

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

İsterseniz konuyu açan beyefendiye çok sert davranmayalım, belki gerçekten sıkıntılı bir dönem geçiriyordur, yardıma ihtiyacı vardır.

Tabii tam tersi de olabilir, belki de karısı geçmişte aralarında kötü bir şey geçtiği için böyle davranıyor bilemeyiz... Ama işte... Bilemeyiz . O yüzden göründüğü gibi kabullenelim.

Cahillik Dönemi negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

karısından nefret ettiğini ama bunalım yaşamamak için boşanmak istemediğini yazmış arkadaş..bence sorun iki taraflı..yani beyefendi de denge konusunda yetersiz..eşinizden nefret ediyorsanız boşanırsınız..kaldı ki anne olmak için dediğiniz sorumluluklar yetseydi her sorumluluk sahibi annenin çocuğu sorunsuz olurdu ki öyle olmuyor..bir erkek kesinlikle iyi yemek yapan iyi ütü yapan iyi çocuk bakan güleryüzlü olan bayanlarla mutlu oluyor..belki kadın depresyonda ve bu yüzden hiçbir şey yapmak istemiyor..onunla konuşmak imkansız demiş..böyle dedikten sonra konuşulmaz ki zaten..yani ben bu erkek egomanyasını anlamıyorum.çok mu mükemmeller ki mükemmel bir kadın istiyorlar..bir de kadına sormak lazım bakalım o ne diyecek?kimse brad pitt değil..beklentileri düşürmeliler derim ben..keza hiçbir kadın yemek yapmak ütü yapmak sürekli gülümsemek çocuğun tüm sorumluluğunu yüklenmek zorunda değil..bunlar paylaşılır benim bildiğim..
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

Karar Dönemi

Bence de ilk seçenek bi uzmana danışmak.
    Evliliği yapmak; karar,eşya(paranız varsa),sağlık raporu vs. 2 haftada olabiliyor,boşanabilmek adli tatil,yok celse ertelenmesi aylarca sürüyor.Bi şekilde mahkeme süreçlerine tanık olduysanız bilirsiniz ,Hiç de öyle yapmak zor yıkmak kolay durumu yok yani.
    Umarım eşiniz için de sizin içinde ve hayırlı bir sonuca ulaşılır.

Karar Dönemi

ilgi çekmek mi? yuhhh artık yaaa. dalga geçecek bi başka konu bulsana arkadaşım

Karar Dönemi Beredai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

maximillion : Kavgadan uzak kalmışsan sevdadanda uzaksın demektir..
    Kimbilir karın saçmalar diye geri vites yaptıgın için senin buraya sorununu yazdıgın gibi baska yere, yada arkadaslarına Kocam erkek gibi davranmıyor gibi dert yanıyor olabilir.
    Ve buraya sorunun varmış gibi paylaşmak yerine,yerinde görmüş olsaydım açıkcası bende öyle düşünürdüm.. Geri vites yapmak zorunda kalmamak için erkeklik görevlerinden birini yaptıktan hemen sonra örnegin bir bardak su istemek ile başlayabilirsin kavgana. eger oluru varsa bir bardak sudan yola cikarak sorununuzu ortadan kaldirip denizlerce sularda mutlulugunuzun cercevesinde bulabilirsiniz kendinizi beraberce.. Bir yolda ilerlerken attıgınız her adımda arkanızdakinizide bir adım çekmiyorsanız ilerledikçe aranızdaki mesafe coğalır ve olurda birgün bir boşluga düserseniz arkanızda destek olacak kimseniz olmadıgı icin büyük bir boşluga düşersiniz Bu kendi bildigin dogru yol icinde gecerlidir arkadaşım.

Geleceginde başarılar dilerim.
    Kendi insanligimizla kazandigimiz degerleri,Bir baska insana kaptiracak kadar onun insan gibi insan olmasini istemek kadar mucadele icinde olmak delilikmidir?

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı negatif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karısından nefret ettiğini ama bunalım yaşamamak için boşanmak istemediğini yazmış arkadaş..bence sorun iki taraflı..yani beyefendi de denge konusunda yetersiz..eşinizden nefret ediyorsanız boşanırsınız..kaldı ki anne olmak için dediğiniz sorumluluklar yetseydi her sorumluluk sahibi annenin çocuğu sorunsuz olurdu ki öyle olmuyor..bir erkek kesinlikle iyi yemek yapan iyi ütü yapan iyi çocuk bakan güleryüzlü olan bayanlarla mutlu oluyor..belki kadın depresyonda ve bu yüzden hiçbir şey yapmak istemiyor..onunla konuşmak imkansız demiş..böyle dedikten sonra konuşulmaz ki zaten..yani ben bu erkek egomanyasını anlamıyorum.çok mu mükemmeller ki mükemmel bir kadın istiyorlar..bir de kadına sormak lazım bakalım o ne diyecek?kimse brad pitt değil..beklentileri düşürmeliler derim ben..keza hiçbir kadın yemek yapmak ütü yapmak sürekli gülümsemek çocuğun tüm sorumluluğunu yüklenmek zorunda değil..bunlar paylaşılır benim bildiğim..
    Söylediklerinde haklısın. Sonuçta hiçbir kadın(ya da erkek) dört dörtlük değildir. Herkesin bir kusuru, problemi vardır. Bazen karşınızdakini olduğu gibi kabullenmeniz gerekir. Fakat karşıdaki sonradan değişmezse.

Benim de bu konuda kafam karıştı açıkçası. Maximilion, karınız evlenmeden önce çok değişik biri miydi? Size daha fazla mı sevgi gösteriyordu? Ya da yemek yapıyordu, evişleriyle ilgileniyordu? Eğer sonradan böyle ilgisiz olduysa belki bir sebebi vardır, canını sıkan bir şey falan... Bir düşünün isterseniz.

Karar Dönemi

Allah kolaylık versin ama işiniz çok zor

barafranga
    Guest

Alıntı maximillion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilgi çekmek mi? yuhhh artık yaaa. dalga geçecek bi başka konu bulsana arkadaşım
    senin arkadaşın değilim lütfen daha saygılı cümleler kurarmısın!!!
    konu başlattın fikir beyan ettim fikirlere tahammülün yoksa ağzını kapalı tutmalısın...

Karar Dönemi

Birebir aynı olmasa da örneğin,evin hanımının hastalık,kaza vb.işgöremez durumda olması temizlikçi,ütücü masrafı,yemeksizlik,evin düzeninde,cinsellikte,aile bütçesinde çok ciddi hasar açar,O evde yaşam kabusa dönebilir.Bu tolere edilebilir olsa da zaman zaman eşinin durumunda iyileşme umudu olmayınca her toplumda erkekler de kadınlar da pesedebilir,bunun kınamak ,pesedeni tukaka etmek olamaz.
    Maximillion seni anlamaya çalışıyorum,eşini çözmeni ,anlamaya çalışmanı öneriyorum.Sonuçta çalışan kadın bidolu kafa-beden yorgunluğuyla eve geliyor olması etkilidir belki.seninle ilgili gelecek umudunu kaybetmiş olabilir,olmaz ama belki başkasına platonik bi durum gelişmiştir,böyle davranmasının pekçok nedeni olabilir ve bunu bulup çözüm geliştirecek olan yine ikinizsiniz.Allah işinizi rastgetirsin...
    Ben de evime para getiren,düzeni yürüten,herşeye yetişebilen konumunda olsam ve eşim evde bi conta bile değiştirmeyen,işe yaramayan,kavgacı-çalışmayan olsa,ne anladım bunun adamlığından der sağlam bi karara varırdım ...garanti...

Karar Dönemi

Bir ilişkinin güzel gidebilmesi için 3 temel unsur şartı vardır.Nedir bunlar dersen söyleyeyim İSTEK,GÜVEN,SAYGI bu 3 unsurdan biri dahi eksik olsa yaşanan şey eksiktir.Önce bunları sorgulamak lazım.Sorgula.....
    Diğer etkenlerde vardır severek evlenmek.Günümüzde evlilikler bencillik üstüne kuruluyor.Hesaplı kitaplı gidiliyor.Ve dolayısıyla yaşamayı ve paylaşmayı pas geçiyor insanlar.
    Ben yerine Biz olarak düşünmeyi öğrenmeliyiz önce.Sadece bulaşık yıkamak ve çamaşır yıkamak bir kadın için alçaltıcı bir durumdur.Oysa kadın sağlıklı nesillerin oluşmasında en temel değerdir.Dolasıyla erkek geleceğinide sağlayan eşşiz bir değerdir.Ona bu özelliklerini
    anlatan bir erkek olursanız.İnanın sizi anlayacaktır.Çünki kadınların duygu bölümü erkeklere göre daha iyi çalışır.EMEK Yoksa hiç bir şey yok unutmayın.Hazırcılık yok..

Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon