Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon
57 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Evlenirken böyle olcanı tahmin etmemiştim şimdi karımdan nefret ediyorum

Karar Dönemi

Cevap yazan tüm arkadaşlara zaman ayırdıkları için tşkler ediyorum.
    Evet ben hep alttan alan olduğum için bu durumdayım bu konuda haklısınız.
    Evlilik danışmanına gitmeyi eşimin kabul etmeyeceğini çok ii biliyorum, zaten bunu ona anlatırken yeni bi kavga çıkar. şu an evliliği rolantiye almış durumdayız aynı evde yaşıyoruz ama mecbur kalmadıkça konuşmuyoruz.
    Avukat arkadaşlarım anlaşmalı boşanmanın benim için her yönden iyi olacağı fikrini verdiler şu an bi fikir üzerinde düşünüyorum.

Karar Dönemi

Alıntı maximillion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevap yazan tüm arkadaşlara zaman ayırdıkları için tşkler ediyorum.
    Evet ben hep alttan alan olduğum için bu durumdayım bu konuda haklısınız.
    Evlilik danışmanına gitmeyi eşimin kabul etmeyeceğini çok ii biliyorum, zaten bunu ona anlatırken yeni bi kavga çıkar. şu an evliliği rolantiye almış durumdayız aynı evde yaşıyoruz ama mecbur kalmadıkça konuşmuyoruz.
    Avukat arkadaşlarım anlaşmalı boşanmanın benim için her yönden iyi olacağı fikrini verdiler şu an bi fikir üzerinde düşünüyorum.
    Arkadasim madem mosanmayi dusunuyorsun ve avukata gittin bunu ona da soylemelisin. o zaman belki isin ciddiyetini anlar ve hatalarını düzeltmek isteyebilir. Şimdiye kadar hep alttan almışsın kadın bir anda mahkeme kararıyla şok geçirmesin. boşanabilecegini ciddi olarak karsi tarafa uygun bir üslupla söyle. Bence geri adım atabilir ve düzelebilir

Karşı tarafa boşanmayı düşünüyorum avukata gittim dersen o da gurur meselesi yapıp, bence de boşansak daha iyi olur diyebilir onun yerine;
    Şöyle bir şeyler söyleyebilirsin.

Evde sürekli tartışma huzursuzluk ben, seni ve evliliğimi herşeyi paylaşma, bir dost, ve huzur bulacağım mutlu olacagim bir yer bir arkadaş olarak düşünmüştüm ama olmadı. Beraber yaşamak yerine ayrılsak, ikimiz de daha mı çok iyi olur diye ciddi ciddi düşünmeyebaşladım diyebilirsin. Bu söylediklerinden tartışma çıkmaması ve uzun uzun düşünmesi için sabah işe giderken söyleyip evden çıkabilirsin.

Birisinden duymuştum, bilgisayarda google a boşanma, avukat, vs yazıp açık bırakıp biryerlere gitmiş. Eşi açık olan bilgisayardan yazılanları görünce işin ciddiyetini anlamış ve o günden sonra hiç görmediği ilgi görmeye başlamış.
    GÜZEL GÖREN, GÜZEL DÜŞÜNÜR;
    GÜZEL DÜŞÜNEN, HAYATINDAN LEZZET ALIR.

Karar Dönemi biçare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

evlilik dünyanın en zor şeyi.bende evliliğimde çok zorlanıyor hatta baş edemediğim için doktora gidiyorum.seni çok iyi anlıyorum onunlada olmuyor onsuzda olmuyor değilmi?sen bir çıkaryol bulursan banada yaz olurmu?

Karar Dönemi Fildekos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı nılupher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evliliğin oturması için bazen ilk beş yıl yada yedi yıl falan geçmesi gerekir derler..doğru olabilir belki karşılıklı uyum için bir süre şart ... üç yıl belki size yetmemiştir daha vardır ne bileyim bence bide şu var eşiniz gerçekten size eş mi?!!! öyleyse eninde sonunda sabırla düzelir...değilse Allah yardım etsin, mutluluklar...
    evlilikte insanların en büyük yanılgısı bence bu düşünce tarzı. yani "evliliğin ilk yılları biraz problemli geçer, alışma dönemidir. ilk 2 yıl, 3 yıl sürüncemelidir."
    çok yanlış bir düşünce tarzı. ( test edilmiş ve onaylanmamıştır
    ilk aylar, hadi bilemedin 1 yıl. olmadımı? tamamdır.
    insan özveriyle bir hayat sürdüremez. kendinden kaybeder, nacizane benim düşüncem, yol yakınken ayrılmaktır.

Cahillik Dönemi negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı hayal peres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne alaka asci yada temizlikci, bende evliyim hemde bi anneyim severek yapiyorum yapmam gerekenleri, erkek erkekligini bilecek kadinda kadinligini bilecek,evde huzurun olmasi icin bazi seyler gerekli, sirf uyku ve televizyon bu ne sacmalik, herseyin bi saati var uyku saatinde uyku yemek saatinde yemek temizlik saatinde temizlik bos kalan zamanlarinizdada televizyon bilgisayar v.s.,bide esimizle tartismadan konusmaliyiz baksaniza onunla konusulmuyormus bile beyfendi kendisi söylüyor hemen isi kavgaya götürüyormus bu evliligin neresi saglikli
    siz tipik bir gereklilikler sinsilesi için yaşıyor olabilirsiniz..bazı insanlar da iç sesleriyle yaşarlar..dış faktörlerin doğrularına göre değil..beğenmiyorsa eşini gider boşanır bu budur..kadın temizlik ütü yemek yapınca anne olunca kadın oluyorsa bilemem..bana insan olmak yeterli gibi geliyor
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

Karar Dönemi Fildekos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı negatif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz tipik bir gereklilikler sinsilesi için yaşıyor olabilirsiniz..bazı insanlar da iç sesleriyle yaşarlar..dış faktörlerin doğrularına göre değil..beğenmiyorsa eşini gider boşanır bu budur..kadın temizlik ütü yemek yapınca anne olunca kadın oluyorsa bilemem..bana insan olmak yeterli gibi geliyor

maximillion bu kadar basit anlatmamış. sadece eşinden beklentisi ütü-yemek vs, gibi vasat bir düşünceyle söylediğini sanmıyorum. o sadece basit bir ayrıntı geçmiş. sanıyorum anlattıkları, genel olarak eşinin vurdumduymazlığını, asabiyetini, uyumsuzluğu ve sorumsuzluğunu yanlış cümlelerle dile getirmiş.
    ama sonucta kadın-erkek içinde bir yığın sorumluluklar var evlilikte, bunu gözardı edemez kimse. bu sorumlulukları yerıne getiremeyen her kimse anne yada baba çocuk yapmamalı.

Karar Dönemi

Evliliğinizin nereye kadar gideceği çok önemli olmasa gerek... Bence karınızın size karşı olan ilgisi, şefkati ve hisleri azalmış yada bitmiş. Anladığım kadarıyla evde kadının yapması gereken genel görevleri de mecburiyetten siz üstlenmişsiniz. İçimden bir ses kendinizi eşinizin gözünde güçlü, kişiliğine hakim, kendine ait fikir ve sınırları olan biri konumuna alamazsanız çok yakında terk edileceğinizi söylüyor.

Selamlar...

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı negatif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru ama kadınlar da evde boş boş oturan erkekleri sevmez değil mi?

barafranga
    Guest

Alıntı maximillion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ailesi ile konuşmayıda bi çok defa denedim, konuştumda. sonuç eşim benim onu insanlara şikayet etmemem gerektiği konusunda yeni bi tartışma ile ortaya çıktı. kendisinede benim ailesi ile konuşmamın sebebinin şikayet değil, ikimiz arasında olan iletişim problemini bi parça çözmek adına olduğunu söylesemde değişen bi şey olmadı.

ben bu evliliği maddi manevi zor şartlar altında yaptım ve hemen hemen 3 yıla yaklaşan bu evliliğin hergününü borç ödemekle geçiriyorum.bu arada iyi kötü bişeylerin sahibi olmaya başladım ama bu kadar zor kurduğum yuvayı bi anda dağıtmak istemediğim içinde burda fikirlerinize ihtiyaç duydum.tşkler
    sevgili maximillion;amacın nedir ilgi çekmek mi?!ki geri vites durumundan bu anlaşılıyor!şu an sürdürdüğün evlilikten!ne kadar mutsuz olduğunu paylaştın ama nedense bu mutsuzluktan memnun gibisin!çocukça davranışlarından ötürü eşin sana bu şekilde davranıyor olabilirmi sence?!farkındaysan hep şikayet ediyorsun ama istemem yan cebime edasıda var!başkalarının ilgisini çekmek ilgi görmek hepimizin hoşuna gider ama bu bizimle hayatı paylaşan kişiyi şikayet ederek olmaz olumlu davranışlarla daha kalıcı olur.borç ödediğinden yakınmışsın eşinin çalıştığını yazmıştın onun da katkısı var eminim ki burda haksızlık mı seziyorum yoksa ciddi olarak tek başına mı kaldın?ya bitir ya da şikayet etme!cesur davran!!!yada (yüzeysel üzülmekten) hoşlandığını bu kadar belli etme ok

barafranga
    Guest

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu eziyet elbet bir şekilde olumlu veya olumsuz bitecektir ,önemli olan madem bir evlilik var ortada bunu devamının saglanması en dogalı ,
    bunun içinde ortadaki sorunların halledilmesi gerekiyor ,bunun içinde öncelikle kendi içlerinde halletmeye olmazsa profesyonel destek almaya çalışmak en dogrusu ,burda bir kişi suçlu demiyoruz her iki tarafında hataları var mutlaka ,önemli olan bu hataları karşı tarafa söyleyip bunlar nasıl çozumlenebilir onu bulmak ,
    insan istedikten sonra mutlaka bunu halledebilir yeterki istesin ,ayrıca bizlerin farkedemedigi goremedigi şeyleri uzman birinin bize yansıtması çok daha etkili olabilir ,olacaktırda .

yuvarlak deliğe kare top girer mi?!
    tabiki girebilir yeterki insan istesin her gun yeni yeni mucizeler gerçekleşmiyormu ?
    şu an ortada sorunlu bir evlilikten çok kişiliği hala çocuk kalmış bir bireyle! karşı karşıyayız!tartışmaya bile değmez!!!
    ve kare topun yuvarlak deliğe girdiği bir teknoloji olsaydı emin ol ki bilirdim!!!

Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon