6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Erkekler Evlilkten Neden Korkarlar...!!

Banned

Question Erkekler Evlilkten Neden Korkarlar...!!

Evlilik kavramına kadınların her zaman daha sıcak baktığı düşünülür ya da kadınlar her zaman evliliğe zorlayan taraf gibi gösterilir.

Bu durum artık yavaş yavaş değişmeye başlasa da, erkeklerin evliliğe kadınlar kadar sıcak bakmadıkları bir gerçek. İşte erkeklerin ve belki de modern kadınların, evlilikten korkmasının başlıca nedenleri...

1- İyi ya da kötü günde beraber olmanın ömür boyu hapis cezasını hatırlatması: Çoğu erkek evlilikteki bu en önemli maddenin bir tür zorunlu anlaşma olduğunu düşünüyor. Haliyle de bundan korkuyorlar. Çünkü onlar, kalıplara girmeye uygun değiller.

2- Beraber olabilecekleri bir sürü kadından vazgeçme fikri: Bir erkek, eğer dış güçler tarafından zorlanmamışsa, çok aşık olmadığı takdirde evlenmez. Buna rağmen yine de hayatları boyunca tek bir kadına bağlı olma fikri onları korkutur. Bekar arkadaşlarının anlattığı çapkınlık hikayelerini dinlemekle yetinmek, onlara acıların en büyüğü gibi gelir.

3- Daha iyi bir eş bulma umudu: Evlenmeyi planlayan ama henüz uygun aday bulamayan bir erkek, kendini hayatının en iyi kadınını bulmaya adar. En iyi yemek pişiren, en iyi giyinen, en iyi sevişen ve en iyi anne olabilen kadını bir gün bulabilmek varken, olanla yetinme fikri onlara hiç de cazip gelmez.

4-Boşanma korkusu: Evet, erkekler evlenmekten korkar ama boşanmaktan daha çok korkar. Çünkü var olan düzenlerinin bozulmasını istemezler. Akşam evlerine geldiklerinde sıcak bir karşılama, giysilerinin yıkanıp ütülenmesi, evin temizliği, yemeklerin yapılması yabana atılır şeyler değildir. 5- Ebeveynlerinin evlilik yaşantısını kopyalama korkusu: Bu sendrom daha çok mutsuz veya boşanmış aile çocuklarında görülür ve haklı olarak doğacak çocuklarına böyle bir deneyim yaşatmak istemezler.

6- Flörtle dolu eğlenceli bir yaşamdan bağlılığa geçiş korkusu: Evli bir erkek, bekar ama sevgilisi olan bir erkeğe göre her zaman daha sadık olmak zorundadır. Bekar erkekler için günlük kaçamaklar bazı kadınlar için daha affedilir olabilir ama konu evlilik olunca, aynı hoşgörüden söz edilemez.

7- Kılıbık olma korkusu: Evlenene kadar hiçbir işe elini sürmemiş ana kuzusu erkekler, evlendiklerinde bütün ev işlerine yardım edeceklerini bilirler. Hele hele çalışan bir kadınla evlenirlerse, bu işin "yardım" boyutlarını çoktan aşacağından neredeyse emindirler. Bu da onlar için kılıbık olmakla eşdeğerdir.

8- Hayatlarının rutinleşmesi ve sıkıcı bir hale gelmesi korkusu: Hafta sonu gidilen sinemalar, romantik yemekler... Her erkek evlenince bu aktivitelerin yerini akraba ziyaretlerinin alacağını bilir. Bu da onlar için hayatın giderek sıkıcı hale gelmesi anlamını taşır.

9- Erkek erkeğe olan eğlencelere veda etmek zorunda kalışları: Futbol maçları, birahaneler, halı saha aktiviteleri... Erkekler, evlendiğinde bunların en az birine veda edecek olmayı içlerine sindiremezler. Hele de çok sevdikleri erkek arkadaşlarının eşleri tarafından onaylanmaması, başlı başına sorundur.

10- Seksin spontane değil alışkanlık üzerine gelişmesi: Balayında ve ilk birkaç ay her şey iyidir. Peki ya sonra? Seks de bir süre sonra diğer aktiviteler gibi TV karşısında patlamış mısır yemekten farksız bir hál alır. Çünkü önce yemek yenecek, ardından mutfak toplanacak ve sonra sevişilecektir. Bu da her şeyin spontane olmasını seven erkeklere hiç mi hiç uymaz

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkek niye evlenmek istemez acaba , aslında sebebi çok basit ve her basit şey gibi goz ardı edilir ettirilir ,

çocuklar kuçuklukten itibaren anne ve baba sıfatları omuzlarına yuklenerek buyutulurler , kızlar buyuyecek evlenecek anne olacaktır , erkekler ise okuyacak meslek edinecek evlenecek ve önce evi geçindirecek ve fırsat bulursa baba olacaktır ,
    gunumuzun ekonomik koşulları ve tv programları ele alındıgında çocuklar gerek erkek gerekse kız olsun çok olumsuz etkilenmekte evililige ve onun getirdigi sorumlulugu goze almaktan çekinmekte buda onları evilikten sogukmakta ,
    böyle olunca artık evillik ister kız olsun , ister erkek olsun evliligi cazıp kılmamakta .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

aslında çok basit aslında hemşomun dediği gibi.

yukardaki metinde yazılanlar işin dalgası gerçek sebep erkeklerden beklenen sorumlulukların çok fazla olması. günümüzde azalmasının sebebi bayanların da artık bu sorunlara ortak olabilmesi.
    bir erkek evleneceği vakit yaşamında herşeyi oturtması gerekir. sadece kendisi diil eşinden ve çoçuklarından onların ihtiyaçlarındanda sorumludur. birçok şey onun omuzlarına yüklenmiştir. beklenen budur.

bir erkek evleneceğim dediğinde sorulan ilk şeyler ne iş yapıyo evi arabası gibi maddiyatı ile ilgili sorulardır. huy karakter kötü alışkanlıklar ikinci sıradadır. evi geçindirme yükü öncelikle ona aittir. ona yüklenmiştir.

bayanlar içinse bekar olmak yeterlidir evlenmek için. sorumlulukları evlenmeden önceki sorumluluklarını çok fazla aşmayacaktır. erkeklerin evlenmekten çekinmelerinin en önemli etkeni budur.

Çıraklık Dönemi

Alıntı Mustyizmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında çok basit aslında hemşomun dediği gibi.

yukardaki metinde yazılanlar işin dalgası gerçek sebep erkeklerden beklenen sorumlulukların çok fazla olması. günümüzde azalmasının sebebi bayanların da artık bu sorunlara ortak olabilmesi.
    bir erkek evleneceği vakit yaşamında herşeyi oturtması gerekir. sadece kendisi diil eşinden ve çoçuklarından onların ihtiyaçlarındanda sorumludur. birçok şey onun omuzlarına yüklenmiştir. beklenen budur.

bir erkek evleneceğim dediğinde sorulan ilk şeyler ne iş yapıyo evi arabası gibi maddiyatı ile ilgili sorulardır. huy karakter kötü alışkanlıklar ikinci sıradadır. evi geçindirme yükü öncelikle ona aittir. ona yüklenmiştir.

bayanlar içinse bekar olmak yeterlidir evlenmek için. sorumlulukları evlenmeden önceki sorumluluklarını çok fazla aşmayacaktır. erkeklerin evlenmekten çekinmelerinin en önemli etkeni budur.
    bayanların dediğin gibi sorumluluklarının değişmiceğine karılmıyorum... hatta bayanların sorumlulukları artacaktı,,hem işlerinde hem evde düzeni saglayabilmek? kolaymı?
    erkeklerin ise iş hayatları aynı sekilde devam edicek sadece evde etraflarında dönen kişi değişecek

bence

çalışan bayanlar arttıkça durum değişiyo zaten butterfly. benim kastettiğim evlilikte geçim için herşey erkekten beklenir bayanların çalışıp çalışmaması önemli görülmez. sorumluluk derken yapılan iş sorumluluğu değil kastettiğim. kişi sorumluluğu ailenin fertlerinin sorumluluğu erkeğe yükleniyo. maddi bir problem yaşansa sorumlu erkek görünüyo.

Çıraklık Dönemi

Alıntı Mustyizmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çalışan bayanlar arttıkça durum değişiyo zaten butterfly. benim kastettiğim evlilikte geçim için herşey erkekten beklenir bayanların çalışıp çalışmaması önemli görülmez. sorumluluk derken yapılan iş sorumluluğu değil kastettiğim. kişi sorumluluğu ailenin fertlerinin sorumluluğu erkeğe yükleniyo. maddi bir problem yaşansa sorumlu erkek görünüyo.
    dediğin gibi artık günümüzde her iki tarafında calısması gerektiği için durum değişiyor...paylasımın için saol