Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
34 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Cezaevi veya Tutukevi Psikolojisi

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Ne tür hikayeler arıyorsun, belki yardımcı olabiliriz.

Bir de sana cevap yazarsa bizi bilgilendir lütfen. Arkaşının mektubunu olduğu gibi buraya yazmanı beklemiyorum tabii . Fakat en azından ne hâlde olduğunu yaz lütfen.

Cahillik Dönemi elohir93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hayırlı olsun

Karar Dönemi

arkadaşlar 3 mektup yolladım ama hala cevap yazmadı..
    reinbou arkadaşım aslında şu an elimde eskiden okuduğum ve çok beğendiğim bir kitap var.
    sevgi, neşe, gurur, çaresizlik duygusunu yenme, yaşama hevesi, vb. konularda
    aydınlatıcı ve rahatlatıcı bulduğum yazılardan derleme yapıyorum.
    her konuyu ayrı ayrı ele almayı düşünüyorum. her mektupta bir konu.
    hikayelere gelince; onu ordaki yaşamdan biraz olsun uzaklaştıracak değişik hikayeler arıyorum hala.
    karar veremiyorum hani bir aşk hikayesi onu daha mı kötü yapar yoksa iyimi ?
    yaşama dair hikayeler onu rahatlatırmı acaba ?
    Şimdi tanıdığım insan bu tür şeylerden hoşlanır ama ordaki ruh hali değişiyormuş diye öğrendim.
    aslında tavsiye edebileceğin bir şeyler varsa beklerim.
    mektup alır almazda sizlerle paylaşacağım kadarını mutlaka paylaşırım.
    ama ya göndermezse?
    ben yinede ısrarlı bir şekilde her hafta 1 mektup yollamaya devam edicem...

son olarak cevap yazan yada konuya bakan herkese teşekkürler..

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

son olarak cevap yazan yada konuya bakan herkese teşekkürler..
    Bir şey değil . Arkadaşın için bu kadar uğraşman gerçekten güzel bir davranış.

Şimdi bu yazacaklarımın hiçbirinden emin değilim. Sonuçta yabancı(Amerikan) bir forumda gördüklerimden yola çıkarak yazıyorum. O yüzden aklının bir köşesinde bulunsun fakat fazla ciddiye alma. Arkadaşının cevap yazmadığını söylemişsin. Birincisi belki hapiste mektup alma/gönderme sistemi biraz yavaş çalışıyordur. Yabancı forumda 3 haftada ancak geliyormuş mektuplar misal vermek gerekirse. İkincisi hapiste mektup konularında belli kurallar var sanırım. Mesela Amerikada, parlak renkli kağıt bile gönderemiyormuşsun falan... Belki sen de bir kurala uymamışsındır. İstersen bir araştır, hapis yönetiminden bu bilgileri almaya çalış. Bir de aslında kendin gidip arkadaşını ziyaret edebilsen çok iyi olur diye düşünüyorum. Fırsatın varsa tabii(aynı şehirde misiniz onu bile bilmiyorum).

Arkadaşının sevdiği biri varsa bence aşkla ilgili şeyler göndermesen daha iyi olur. Tabi bu konuda bir bildiğim yok aslında, o yüzden diğer arkadaşlar cevap versin.

Alıntı erol_72 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    reinbou arkadaşım aslında şu an elimde eskiden okuduğum ve çok beğendiğim bir kitap var.
    sevgi, neşe, gurur, çaresizlik duygusunu yenme, yaşama hevesi, vb. konularda
    aydınlatıcı ve rahatlatıcı bulduğum yazılardan derleme yapıyorum.
    her konuyu ayrı ayrı ele almayı düşünüyorum. her mektupta bir konu.
    yaşama dair hikayeler onu rahatlatırmı acaba ?
    Bence rahatlatır. Bayağı iyi fikirlermiş yazılardan derleme yapmak her mektupta ayrı bir konu falan. Bence kendini daha iyi hissedecektir. Ama tabii ki sen arkadaşını daha iyi tanırsın, sonuçta ben yine yabancı forumda okuduklarımdan dolayı böyle düşünüyorum. Mahkumlar hiç tanımadıkları kişilerden olsa bile bir mektup alınca çok seviniyorlarmış.
    Beğendiğiniz kitap da mutlu sonla bitiyorsa ona okutabilirsiniz .
    aslında tavsiye edebileceğin bir şeyler varsa beklerim.
    Tabii fakat bunlar sadece benim okumaktan hoşlandığım şeyler, arkadaşın sever mi bilmem. Mesela ben Osmanlı tarihini severim. O döneme ait hikayeleri falan. Ki, yaşamakla ilgili bir şey okumuştum sanırım istersen sana gönderirim onu. Hayvan veya manzara fotoğrafları ve ülkeler veya hayvanlar hakkında bilgileri okumayı severim. Okunması kolay sürükleyici romanlar da olabilir, Cingöz Recai veya Dan Brown'ın kitapları gibi... Yalnız bazı kitaplarda dikkat et istersen. Arkadaşın için de aynısı mıdır bilmiyorum fakat bazı romanları okurken benim içim sıkılır, misal Silahlara Veda, Eylül, Diriliş gibi hüzünlü kitaplar... Yalnız bunlar sadece beni oyalayan şeyler, arkadaşının neyden hoşlanacağına sen karar verirsin en iyi. Bizimkisi sadece fikir .
    Bunlardan başka bulmaca seviyorsa sudoku falan gönderebillirsin. Oyalanması için. Burada var mı bilmiyorum, Amerikan hapislerinde belli bir iş yapabiliyorlar sanırım arkadaşın da çalışabilir belki. Spor/egzersiz yapmak insana kendini daha iyi hissettirir, yapabiliyorsa(ve yapmak istiyorsa, kendini zorlayınca daha kötü olabilir çünkü) yapsın.
    Biraz fazla hayat dersi gibi oldu, fakat saydıklarımın çoğunu o forumda okudum, sporla işle mektupla falan kendilerini bayağı avutuyorlarmış.
    Bir de arkadaşın ne zaman çıkacak?

Tersten alıntı yaparak cevap yazdım nedense, ama idare edin .

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sordugun soru başta basitmiş gibi gozuksede biraz duşununce baya zormuş .insan o ortamda olmadıktan sonra neler yazmak daha uygundur diye duşunemiyor , ama yaptıgın iş çok guzel arkadaşlarımında dedigi gibi içinden ne geliyorsa öyle yaz ,akıntıya bırak gelen cevaplara gorede yazman çok daha kolay olur ,
    belki bir şekilde mektuplar eline geçmemiş olabilir ,o yuzden biraz daha bekle .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

barafranga
    Guest

ona ne hikayeler çözüm olur nede resimler,ona dışarıyı anlat yaşamı güncel olayları sanki yanında gibi konuş onunla karşılıklı sohbet eder gibi mahpusluğunu anımsatıcak cümleler kurmamaya çalış ne kadar kalıcak bilmiyorum ama geldiğinde hereşeye hazırlıklı olsun senin her zaman onun yanında olacağını bilsin iki üç mektuptan sonra hadi hoşçakal demiyeceğine güvensin
    ona ailenden işinden sıkıntılarından bu gün ne yaptığından bahset ayağında çıkan nasırdan şikayet et burda gibi görürmüş gibi
    başkalarının sıkıntıları bizim en acil sarıldığımız yoldaşlarımızdır...
    dertlerimizi unutturandır...
    onu bir dost gibi can gibi sevdiğini her kim olursan ol dışarda onu beklediğini bilsin...

Karar Dönemi majör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2 kardeşimde 8aydır cezaevinde çok üzgünüm onlar kitap istiyorlar ama alamıyorum oyalanmak için bişeyler lazım onlara 2kardeşimde antidepresan kullanmaya başladılar bu beni çok üzüyor

onları görmeye gidemiyorum ben dışarı bile çıkamıyorum çok üzgünüm hiç arkadaşım yok ben neyim

barafranga
    Guest

Alıntı majör Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onları görmeye gidemiyorum ben dışarı bile çıkamıyorum çok üzgünüm hiç arkadaşım yok ben neyim
    neden çıkamıyorsun dışarı

2aydır dışarı çıkmıyorum nereye gidicem napıcam bilmiyorum dışarı sanki beni korkutuyor

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon