Sayfa 16/16 İlkİlk ... 61213141516
160 sonuçtan 151 ile 160 arası

Konu: depersonalizasyon bozukluğu

Karar Dönemi

bi bildiğin vardır sitenin yabancısıyım

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Alıntı a2tec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam aynı durumu bende yaklaşık bi buçuk aydır yaşıyorum.ve son iki haftadır bi yabancılaşma var.u2un süredir tanıdıgım insanların yü2leri farklı gelmeye başladı.bu yabancılaşmamıdır bilmiyorum rüyayla gerçeklik arasına sıkışmış bi haldeyim.tedaviye başladım ilk önce anksiyete dedi doktor sonrasında birşey dediği yok.buna ben2er şey yaşayanlar cevap verirmisini2
    Baska bir uzmana danismak gerek belkide?

Karar Dönemi

belkide bilmiyorum fakat bu durum canımı sıkıyor hemde çook

Karar Dönemi

Alıntı a2tec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yabancılaşma beni mahvediyor.kaygı bo2ukluqu olabılır dıor doktor kesin bısey dedıqıde yok her gıttıgımde ılaclarımı deıstırıyor sadece.hayat gercek değilmiş gibi bi hisle dolaşıp duruyorum kendımı tanımıyorum yaptıgımı bılmıorum.aynı durumu paylasan arkadaslar varsa görusmek ısterım. by_karnal@gmail.com

Kardeş durum bende de benzer , iyiyim hoşum ama öyle hayalet gibiyim sersem gibiyim , kendime ve çevreye karşı yabancılaşmam var , her boşlukta sürekli ben kimim ? diye soruyorum.. Ve bu da çılgına çeviriyor insanı , eski kimliğime bürüneyim artık bitsin şu işkence diye debelenip duruyorum uzun bi süredir. Bugün doktora gittim , aynı senin anlattığın şeylerin benzerini doktora anlattım , korkmama gerek olmadığını bu rahatsızlıklarımın , aylardır süren panik atak cinsi kaygı bozukluklarımın azalmasına rağmen bir devamı olduğunu söyledi , cipralex kullanıyodum bunu paxil e çeviricez yavaş yavaş, aklımı kaybetme ihtimalimin de onun aklını kaybetme ihtimaliyle eşit olduğunu benim bir fazlamın olmadığını söyledi bu tür bir şikayetim olduğu için.. yani arkadaşım aklımıza kötü bir şeyler getirmemeliyiz , daha kötü akıl hastalıklarının başlangıcını falan yaşamıyormuşuz , yani ilaç değişiklikleri yapıyolar sadece başka bir şey yaptıkları yok derken , sen de düşün ki çok kötü bir şey olsaydı demek bir teşhis koyabilirlerdi ama ikimize de koymamışlar ki bu ne demek oluyor ? demek ki yapılması gereken bu , bu sadece , doğru bir ilaçla atlatıcaz bu günleri , ben zaten doktora gitmeden evvel bilincindeydim sihirli bir değneğin bana değmeyeceğine , öylede oldu yabancılaşma devam ediyor ama geleceğe dönük ümit aldım ve daha kötü hastalıkların başlangıcını yaşamadığımı anladım , bir de bu ilaçlar apranax gibi değiller haliyle , cidden bir kaç hafta kullanmak gerek ki ancak etkilerini hissedesin , onun için zaman tanı doktorun yazdığı ilaçlara hemen karamsar olma , inşallah atlatıcaz yavaş yavaş , istediğin zaman bana özelden mesajlar atabilirsin kardeşim , benzer şeyler yaşıyoruz çünkü

Karar Dönemi

ACİL ACİL ACİL! arkadaşlar şuan çok kötü oldum ve çok acil sizlere ihtiyacım var yeni bi hastalığımı keşfetmiş bulunuyorum ve üzüntüden ölücem nerdeyse sitede gezinirken DEPERSONALİZASYON diye bir hastalık duydum bi baktım bendeki herşey var gibi geldi bazıları yabancılaşma demiş öyle değil ama kendimden delircem diye korkuyorum bazen ayağımda uyuşma oluo gibi oluo sanki o an o ayak orda yokmuş gibi ama geri geçio yerini panik atağa bırakıo ben bunları LUSTRALin yan etkisi sanıodum bazen bir koku gelio burnuma onun gerçek olduundan emin olmak istiyorum acaba bi tek mi ben mi duyuyorum diye korkuyorum :S ya kafayı yediysem diye bunun gibi bi ton şey bayılmaktanda korkuyorum ben bunları anksiyete sanıyorum doktorda öle teşhis koymuştu :S peki ama bu ne peki yani Depersonalizasyon ne yani sizce bendede var mı???Lütfen yardım edin ben hastalığımın aksiyete panikatak az birazda agorafobi olduunu sanarken bide bu çıktı çok kötü şeyler yazmışlar hakkında bilgisi olan varsa versin ben naaapmalıyım gene mi doktora gitcem offfff!!! yaşım 24 ve yeni bi işe yeni bir evliliğe hazırlanıyorum bunlarla nasıl başa çıkıcam YARDIM !!!

Karar Dönemi

sen tipik anksiyete ve paniksin depersonalizason daha başka.

ttolga1111
    Guest

konulara güncelleştirmeyim seviyorsunuz napıyonuz anlamadım 4 ay geçmiş

Lütfen okuyun çok zor durumdayim !!!!!!!!!!!! Arkadaşlar yaşim 19 ve durumum gerçekten çok ağir 2 sene boyunca her maddeyi kullandim zaten acayip bi kişiliğim vardi bu yüzden maddeye düşmüştüm fakat madde her şeyi daha kötü hale getirdi sonra bi gün bi anda üzerime bi his geldi çok iyi hatirliyorum cuma günü okul çikişiydi ve sanki ruhum bedenimden ayrildi. Google'ye bile artik dayanamayip sanki ruhum bedenimden ayrilmiş yazarak buldum bu sayfayi. En iyisi yaklaşik 1 senedir devam eden lanet olasi ve ne olduğundan bi türlü emin olamadiğim bu hastaliğin bende ki etkilerini saymak: - sanki ruhum bedenimden ayri, kendimi yöneten ben değilim bazen yolda yürürken durup diyorum ben şu an nasil yürüyorum kendimi nasil yönetiyorum sanki başkasinin bedeni sanki eski ben değilim ama bu etkiyi en ince detayina kadar yaşiyorum yani bu teori değil artik fiziksel olarakta yaşiyorum - kafamin içinde sürekli düşünceler var ve bi tarafim hep kötü şeyler düşündürüyo sapikça, piskopatça saçma sapan şeyler bi türlü engel olamiyorum bi kere kötü sapikça bi düşünce aklima girdi mi işim bitiyor - aklimi kaçirmaktan kendimi öldürmekten insanlara zarar vermekten ölesiye korkuyorum - hangi ruh halinde olduğumu bilmiyorum gülerken bile sanki gülmemem gerekiyo yani belli bi ruh halim yok hangi duygudayim veya hangi duyguda olmam gerekiyo bile bilmiyorum yani kararsizliği her alanda yaşiyorum mesela ailemi annemi çok üzüyorum babam annem ağliyor ama ben tam olarak üzülemiyorum üzülmem gerektiğini biliyorum ama tam üzülemiyorum fakat tv'de bi çocuğun ölüm haberini gördüğümde istemsiz bi şekilde gözlerim doluyo sanki kendi kardeşim ölmüş - saçma sapan korkunç iğrenç rüyalar görüyorum - tüylerim sürekli diken diken oluyor içime bir ürperti geliyor - sadece gece uyumak için kafami yastiğa koyduğumda o uyumadan önceki süre zarfinda sesler duyuyorum mesela babamin birden bağirmasi kulağima geliyor - içimde sürekli bilmediğim bir korku var önceleri bu korkuyu okul stresine felan bağliyodum ama sonra anladim ki bir sebebi yok sadece içimde boşuna bir korku var diye korkuyorum - insanlar hakkimda ne düşünür çok takiyorum biri bana en basit bi laf soksa bi şaka yapsa bile kendimi çok ezilmiş hissediyorum ne kadar karşiliğini versemde sanki korkaklik eziklik yapmişim gibi hissediyorum sadece biri gelip vayy iyi bozdun felan dese içim rahat ediyor. - dostlar aklima gelenler bunlar artik dayanamiyorum her günüm cehennem gibi, artik umudum nerdeyse kalmadi, eğer 1 sene içinde az da olsa eskisine göre daha iyi olmasaydim şu an hiç umudum olamazdi. Herkese tavsiyem haline şükretsin ben bu durumda bile ediyorum. çünkü farkettiyseniz hastaliğimi çözümleyebilmişim çoğu şeyin farkindayim hasta olduğumu inkar etmiyorum, peki ya daha kötü durumda olanlar napicak bazilari sadece ilaçlarla yaşayabiliyo ve sonra bi hastane köşesinde ölüp gidiyo. Ayrica beni dişardan görenler hiç bi sorunum olmadiğini saniyor ve bu yüzden beni çok seven ailem bile tam destek veremiyor çünkü ayrintili iyi konuşan espirili hiç bişeyi takmayan bi insan gibi görünüyorum ama aslinda öyle değil ruhumu bi bilseler. Neyse rabbim hepimize yardimci olsun yorumlarinizi yardimlarinizi desteklerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler umarim bi gün iyi olurum ve bu yazdiklarimi gülerek okurum .

arkadaşlar aynı şeyi bitkisel tedaviler bölümüne de yazdım ama sanırım oraya pek bakan yok aynı şeyi buraya kopyalıyorum

arkadaşlar iinternette yaptığımız araştırmalar sonucu bu hastalığı yaşamış ve hindistan cevizi yağı kullanarak 1 ay sonunda iyileşmiş, hatta bu forumdan "anxiety" adlı arkadaşımız da da 4 yıldır bu hastalık vardı ve çok ümitsizdi. Bu konu üzerine bu yağdan aldı ve çok şükür iyileşti 2 hafta sonra bende başlıycam, aldım evde duruyor ama şuan midemi bulandırıyo

Malzemeler :

1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı + b12 vitamin

Hergün aksatmadan 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı + en az 1 tane b12 vitamin

facebook grubumuza davet ediyorum bu hastalığı yaşayanları : https://www.facebook.com/groups/1425425067669325/

Karar Dönemi

Aranıza ben de katıldım arkadaşlar ama bunun bir tek ben düşünmediğimi anlayınca bir nebze olsa rahatladım BEN KİMİM sorusu bir arkadaş ifade etmiş hemde çok güzel ''insan çıldırcak gibi oluyor'' geçen gün bende oluyordum dedim kesin şarteller attı kendimi hemen oyalacak bişi buldum o zor durumu atlattım. Daha öncesi panik atak hastasıydım. Şimdi buna çevirdi ama bir arkadaşın dediği gibi günden güne aklına gelse bile etkisi çok ağır olmuyor azalıyor. Bana göre bunun tek bir tedavisi var oda sosyal olup insan içine karışmak yoksa bunlar beyinin bir oyunu bir de bu yapıyla alakalı.....Şuan bizler dipsiz bir kuyudayız ne kadar arasanda ara bir şey bulamazsın en güzel çözüm sosyal olmak. Kendinize çok iyi bakın bu arada ismim Taner....Sorularınız varsa isteyenler özelime mesaj atıp cevap verebilirim he bu arada bir organizasyon yapıp görüşebiliriz bu konuda çok ciddiyim Eğer kelime bozukluğu varsa affola....

Sayfa 16/16 İlkİlk ... 61213141516