Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: almanyada yasiyan arkadaslarim lütfen bu sayfaya bakarmisiniz

hayal peres
    Guest

Standart almanyada yasiyan arkadaslarim lütfen bu sayfaya bakarmisiniz

bu gün sohbet odasinda kalbim cok kirildi bi türk olarak su an bu satirlari yazarken gözyaslarimi tutamiyorum belki isteyerek söylememistir o kisi ama yinede biz vatanimizdan ayriyiz ezan seslerinden uzagiz hep haster icindeyiz yaz gelsede izine gitsek diye can atariz, tabi bide maddi acidan durumumuz iyi degilse hasretimiz bi kat daha artar bizim tercihimiz degildi almanyalara gelmek ana baba kurbaniyiz bi kere buraya kök saldinmi kolay kolay dönüs yapamiyorsun keske bizlerde buralara hic gelmeseydikde hep türküyemizin o sicacik bagrinda yasayabilseydik ama öyle olmadi kendime gelemiyorum cok üzgünüm bizim yerimizde olmayanlar bizi zaten anlamaz onlarin biraz daha duyarli olmalarini istiyorum

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Alıntı hayal peres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu gün sohbet odasinda kalbim cok kirildi bi türk olarak su an bu satirlari yazarken gözyaslarimi tutamiyorum belki isteyerek söylememistir o kisi ama yinede biz vatanimizdan ayriyiz ezan seslerinden uzagiz hep haster icindeyiz yaz gelsede izine gitsek diye can atariz, tabi bide maddi acidan durumumuz iyi degilse hasretimiz bi kat daha artar bizim tercihimiz degildi almanyalara gelmek ana baba kurbaniyiz bi kere buraya kök saldinmi kolay kolay dönüs yapamiyorsun keske bizlerde buralara hic gelmeseydikde hep türküyemizin o sicacik bagrinda yasayabilseydik ama öyle olmadi kendime gelemiyorum cok üzgünüm bizim yerimizde olmayanlar bizi zaten anlamaz onlarin biraz daha duyarli olmalarini istiyorum
    Olanlar içim gerçekten üzüldüm, alnlık yazışmalardan uzak kalmanızı tavsiye ederim, asosyal bir insan olduğum için chat bölümüne pek nadir uğruyorum, beni kırabilirler ya da başkalarını kırarım korkusunu taşıyorum.

Anlık yazışmalarda sorumsuzlaşabilir, umursamaz olabilir insan. Buda elinde değildir.
    Herkeste duyarlı olamaz olmak zorundada değil, size karşı kırıcı olan insanlarla hassas konular üzerinde konuşmazsanız inşallah bunları birdaha yaşamazsınız.

Burda herkes herkese karşı duyarlı olmak zorunda. Burdaki herkesin duyarlı insanlar olduğunada eminim. Yanlış anlaşılma neticesinde anlık gelişen bir tartışma neticesinde kırıldığınıza eminim. Birazda hassas bi insanız galiba.

Barıştık diye bir başlık açında sevinelim aa ben ne diyorum böyle, ne küsmesi burda çocuk yokki ama olsun ben yinede bi başlık isterim.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Yer
    cennet

Pardon ben almanyada yaşamıyorumki, niye baktım bu sayfaya

ama

hayal peres
    Guest

platoni alemsin valla haklisin ama agrima giden bi kelime kullanildi buda haliyle almanyada yasiyan biri olarak gücüme gitti benim yerimde kim olsa aynisini yapardi diye düsünüyorum evet ben buyum damarima bastiklari zaman kendimi firenliyemiyorum, haksizlik benim icin hayatta olabilecek en kötü sey elimden geldigi kadar kimseyi kirmamaya calisiyorum ama olmuyor iste, bana nerde yasadigimi sordular söyledim bunun üzerine adini vermek istemedigim bi arkadasimiz dazlaklarin türkleri adam yerine koymadiklarini söyledi bu ne demek ya böyle söylenirmi konuya farkli bi sekilde yaklasabilirdi ben sirf kendimi degil bütün gurbetcilerimizi savundum diyeceksinki bi bunun icinmi yaptin hayir olay farkli yerlere sürüklendi ben böyle bi seyi kaldiramam sonucda burda yasiyan gurbetcilerin haline ben bizzat tanik oluyorum ayirim yapilmasin lütfen bizde o ülkenin insanlariyiz kabul etselerde etmeselerde

Yer
    cennet

Aa sen bunun içinmki kırıldın.

Damaraların biraz hassas basmak değilde dokunmak yeterli oluyor galiba.
    Eminimki kötü bir amaçla söylememiştir. Yani kim kötü bir amaçla bunu söylerki. Siz bir anda alındınız demekki.
    Gerçi kendimi senin yerine koyamadığım için halini anlamadan konuşuyorum ama bence bu kadar kırılmana gerek yoktu.

Bikerede bana olmadık yere kızmıştın affetmedim seni hala oh olsun

ama

hayal peres
    Guest

kusura bakma platoni ben birazda alingan biriyim seni yalnis anlamis olabilirim ama öyle oh falan deme ya birazda benim acimdan düsün bu alinganligim zaten basima bela neyse sen bari kusuruma bakma

Yer
    cennet

Alınma ben şaka yapıyorum. Sana kırılmadım.
    Bende çok alınganım ama nette pek alınmıyorum.

ama

hayal peres
    Guest

yok yok seni azda olsa artik tanidim kolay kolay alinmam yalniz sana sunu söyleyeyim, sen hicde öyle aosyal falan degilsin seninle gayette iyi sohbet ediliyor neyse bu benim nacizane fikrim

Yer
    cennet

İnternette gayet rahatım kimsenin gözlerine bakmak zorunda değilim kimsenin gözleride üzerimde değil. 10 dk düşünerek yazı yazabiliyorum. Birde yüzyüze gör beni ne perişan haldeyim

66 yıl sonra türkiye avrupa birliğine girince almanyaya gelirim görürsün çekingenmiyim atılganmı

ama

Cahillik Dönemi BETÜLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    hayatın tam içinden

hayal hanım ben sohbeti başından sonuna kadar okudum,orda hiç almanyada ki türklere hakaret edecek,bir kelime kullanılmamış.yanlış anlamaya meyilli bir anınızda alındınız heralde.sizinle sohbet eden arkadaş,kendisinin de almanya da yaşıyan akrabaları olduğunu ve bunun bazı zorlukları olduğunu ırkçılık olduğunu yazmış.orda böyle birşey vardır veya yoktur.sonuçta bunu yazan arkadaşımız da sizin gibi bir türk neden bunu hakaret algılayıp,sayfalarca tartışmışsınız bir anlam veremedim doğrusu.siz de fikrinizi söylersiniz,hayır bizim öyle bir sorunumuz yok sen yanlış biliyosun dersiniz mesela.ama meseleyi tartışma boyutuna getirmek ve bunu mesajlara taşımak farklı bir anlayış tarzı.

ANCAK FİKİRDİR VARLIĞIN GERİSİ ET VE KEMİKTİR BİR YIĞIN!

Sayfa 1/2 12 SonSon