Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
36 sonuçtan 31 ile 36 arası

Konu: evliyim ,boğuluyorum

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı paradox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamda bu noktada ben anlayissizlasiyorum iste sevgili ottoman.Kendini bekar sayan bir insan neden kagit uzerinde bile olsa evli kalmak istiyor.Cocuklari icin deme lutfen, cunku bu benim icin tatmin edici bir cevap olmaz.Boylesi bir durumda ben olsam, alirim cocuklarimi yanima hayat mucadeleme tek basima devam ederim.Belki maddi sorunlar yasarim ilk baslarda fakat onurumu, gururumu kiran bir yaratiktan kurtulmus olmanin ic huzurunu duyarim..
    Alıntı Ottoman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece maddi sorun yaşamazsın,sosyal sorun da yaşarsın,pek çok olumsuzluk çıkabilir karşına,bilinmeyene yol almaktansa,bildiğin bozuk yolda ilerlemeye çalışmak pek yanlış değil.Herkes maceracı olamaz.Adamı evi koruyan bir köpek eve erzak getiren bir eşek olarak görmek de fena bir intikam değil hani.

her ikinizde çok haklısınız ,ama ne yazıkki diger taraftan sosyal ortamın hiçbir anlamı kalmamış olan evliligi devam ettirme yonunde zorlayıcı sebepleri olabiliyor ,

mesela o çevrede bir kadının dul olması (ki genelde de aynı )çok farklı yaklaşımlara neden oluyor ,kadının çok daha huzursuz bir yaşam surmesine sebep olabliiyor ,

sadece adı kalmış bir evlilikte olsa malesef devam ettirilebiliyor .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi ararat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Ottoman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece maddi sorun yaşamazsın,sosyal sorun da yaşarsın,pek çok olumsuzluk çıkabilir karşına,bilinmeyene yol almaktansa,bildiğin bozuk yolda ilerlemeye çalışmak pek yanlış değil.Herkes maceracı olamaz.Adamı evi koruyan bir köpek eve erzak getiren bir eşek olarak görmek de fena bir intikam değil hani.
    yanlış bir bakış açısı bu.bu durumdaki bir insanın -kadın veya erkek farketmez-amacı intikam almak olmamalı bence neden insanlar mutlu olmak için hep birbirlerini kullanmak ya da incitmek zorunda olsun.mutsuz bir evliliği sürdürmek insanı yaşamdan soğutabilir .böyle olmaktansa yollarını ayırıp bir umutla yaşama sarılmak daha doğrudur.toplumda dul kadınlara bir önyargı olabilir .fakat bunu hiç evlenmemiş olanlar da yaşıyor hemen hemen .kötü bir eşle olmak toplumun önyargılarından daha zararlıdır bence

Karar Dönemi

evlenme arifesindeyim ama henüz evlenmeye hazırmıyım onu bile bilmiyorum.çünkü takıntılıyım ve depresyondayım.kendimi mutsuz etmek bii yana eşimi de mutsuz etmek istemiyorm

Karar Dönemi

bahar seni çok iyi anlıyorum.evleneceğin insanın sevgisine ve kendi sevginden eminsen devam et derim..daha önce paylaşımınız varsa ve beraber olmaktan mutluysan yine evlen derim.ama böyle ciddi bir işi de aceleye getirme ne olur.kendini daha iyi hissetmeye bak,ancak o zaman doğru kararlar verirsin..geç olsun temiz olsun derim o takıntılardan bizde de var.yalnız değilsin.sevgiler..

Karar Dönemi
    Yer
    Ankara

Standart Dipsiz kuyu sana sonuna kadar katılıyorum....

Evlenmesini beceremeyenler evlenmesin,özgürlüğünden ödün vermeyenler evlenmesin,paylaşmayı sevmeyenler bireysel yaşayanlar evlenmesin,evlilik köleliktir diye düşünenler varsada evlenmesin...Herşey karşı cinse iki kişinin uyumuna bağlı..Ama ailelerde işin içine girince işler iyiceden çığrından çıkıyor.Hele evlendiğin kişinin annesine anne,babasına baba diyorsan.Bence saçma benim bir tane annem,babam var.Neden onun aile bireylerinede anne,baba diyim.HELEKİ PSİKOLOJİK SORUNLARI OLAN BİRİSİYSE HİÇ EVLENMESİN.SONRA GÖRÜYORUZ SORUNLU BÜYÜYEN ÇOCUKLARIN HALİNİ.ONLARDAN BİRİ DEĞİLMİYİZ?Gerçekten mutlu olmayı becerebilecekler evlensin.Saygılar...

Banned

Alıntı action Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evli olupda acaba mutlu olan varmı?....
    ben olamasamda elbetteki var ... şahit olduklarım var...

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234