Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
36 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: evliyim ,boğuluyorum

Karar Dönemi

Standart Evlilik

Evli olupta mutlu olan varmı derken acaba herkezin size benzediğinimi düşündün. Evlilik çok güzeldir ama çirkinleştirmek te çok kolay. Bak ben sana evlilikte nasıl mutsuz olunur anlatayım. Bir bilim adamı der ki " büyük beklentiler büyük yıkımlar doğurur" eğer birilerinden ya da hayattan çok fazla beklenti içinde olursan sürekli yıkılırsın. Hayat ya da başkaları sana birşey vermez, sen alırsın. Eğer eşinden beklediklerini onda görememişsen tabiki mutsuz olursun. O haya dünyandaki prensi at düşüncelerinden, çünkü onu bulamazsın. Yani demem o ki arayan olma aranan ol. Kusurları görme, çünkü sende insansın, sayamaya kalksak sayısız kusurların vardır, ama sen hep eşiyin kurularıyla ilginlenmekten kendi kusurlarını göremeyip ona da dünyayı dar edersin. Yüzün gülsün, gülmekten he ne olursa olsun vaz geçme, ondan beklediklerini sen ona ver. İşte o zaman mutlu olabilirsin. Başka sorunlar varmıdır bilemem ama, benim bir lafım var, yaz bir yere ve her takıldığında ona bak. "SORUN İNSANLARIN BEYNİNDE YARATTIĞI KARMAŞA VE ÇÖZÜMSÜZLÜK DÜĞÜMÜDÜR, ASLINDA SORUN DİYE BİRŞEY YOKTUR, ONU DÜŞÜNCELERİMİZLE BİZLER YARATIRIZ" sözün özü isterdim ki evli olayım, eşimi mutlu etmek için her türlü çabayı gösterirdim, o beni mutlu etsin diye beklemez onu mutlu etmek isterdim. Çünkü ben sevdiklerimin mutluluğuyla mutlu olabilen biriyim

Karar Dönemi hayat_26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

valla bir evlı olarak aslında mutluyum ama tabıkı arada sorunlar cıkıyor
    YANLIZLIKTAN NEFRET EDİYORUM

Karar Dönemi canca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Nerede yaşadığım önemli değil,nasıl yaşadığım önemli.

Standart Bey'ini beyinle mutlu etmek...

"SORUN İNSANLARIN BEYNİNDE YARATTIĞI KARMAŞA VE ÇÖZÜMSÜZLÜK DÜĞÜMÜDÜR, ASLINDA SORUN DİYE BİRŞEY YOKTUR, ONU DÜŞÜNCELERİMİZLE BİZLER YARATIRIZ" Bu söze çok katılıyorum,yazanı da kutluyorum ama şu bir gerçek ki;birebir hayatı yaşarken ve hayatın gerçekleri ile karşı karşıya kalırken,insanın iradesi,sabrı,deneyimleri kısacası ruh ve akıl sağlığı çok ama çok önemli.Öyle anlar yaşıyoruz ki;kendi kendimize diyoruz ki;bu ben değilim,bunları yapmamalıyım...Diyoruz ama;bir bakıyoruz ki,nakarat yapıyoruz.

Karar Dönemi

Smile evlilik

mutluluğun evlilikle ilgisi yok bence önce insan kendisiyle barışabilmeli eşinle mutlu olamıyorsan çevrendekilerle mutlu olmayıdene bende evliliğimde mutlu değildim çok kötü günler geçiriyordum kocam gözümün içine baka baka beni aldatıyordu ve çocuklarım olduğu için elimden bişey gelmiyordu okadar çaresizdimki boğuluyordum ve tabi bunun meyvesi olarakta ağır bir beyin kanaması geçirdim şaka gibi ama hayatımı kurtaranda yine o oldu 68 gün hastanede çocuklarımdan uzak kalınca anladımki hayattaki hiç bir şeye üzülmeye değmiyor aldatılmana bile onu artık hiç umursamıyorum bile o çapkınlıklarına devam ediyor ama bana ne diyorum çünkü benim çocuklarımın herşeyden önce bir anneye ihtiyaçları var çünkü daha çok küçükler

Karar Dönemi

insanlık bunu duyunca kendinden utanmalı bu nasıl bir anlayış o insan emin ol ablacım yine kendisi için seni kurtarmıştır. seni herhalde ayakta tutan çocukların ama inançların değişmesin yine o adama inanmayı geçirme içinden sen artık onsuz yaşamayı öğren ama onu kullanmayı ihmal etme.. bu da çektiklerinin hesabı olsun

paradox
    Guest

Alıntı mesuttttt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mutluluğun evlilikle ilgisi yok bence önce insan kendisiyle barışabilmeli eşinle mutlu olamıyorsan çevrendekilerle mutlu olmayıdene bende evliliğimde mutlu değildim çok kötü günler geçiriyordum kocam gözümün içine baka baka beni aldatıyordu ve çocuklarım olduğu için elimden bişey gelmiyordu okadar çaresizdimki boğuluyordum ve tabi bunun meyvesi olarakta ağır bir beyin kanaması geçirdim şaka gibi ama hayatımı kurtaranda yine o oldu 68 gün hastanede çocuklarımdan uzak kalınca anladımki hayattaki hiç bir şeye üzülmeye değmiyor aldatılmana bile onu artık hiç umursamıyorum bile o çapkınlıklarına devam ediyor ama bana ne diyorum çünkü benim çocuklarımın herşeyden önce bir anneye ihtiyaçları var çünkü daha çok küçükler
    Peki size boylesi bir evliligi yurutmek zorunda oldugunuzu hissettiren neden ne?
    Anladigim kadariyla esinizle aranizda sevgi ve saygi adina hic bir paylasim kalmamis.

Karar Dönemi Ottoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı paradox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki size boylesi bir evliligi yurutmek zorunda oldugunuzu hissettiren neden ne?
    Anladigim kadariyla esinizle aranizda sevgi ve saygi adina hic bir paylasim kalmamis.
    paradox,çok anlayışsızsın.Kadın kendini bekar sayıyor,çocukları için yaşıyor.

Karar Dönemi ararat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben evli değilim ama bu yaşıma kadar gördüğüm kadarıyla evlilikler hep bir tarafın özel gayreti ve fedakarlığıyla sürüyor bu fadakarlık da istisnalar dışında kadın tarafından yapılıyor her şeyin karşılıklı olduğu bir ilişki çok az gibi geliyor bana bilmem yanılıyor muyum mutlu olmak için bir de aradaki mesafenin korunması gerekiyor saygının bittiği yerde herşey anlamını yitirir ve insan yaşadıklarından zevk alamaz

paradox
    Guest

Alıntı Ottoman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paradox,çok anlayışsızsın.Kadın kendini bekar sayıyor,çocukları için yaşıyor.
    Tamda bu noktada ben anlayissizlasiyorum iste sevgili ottoman.Kendini bekar sayan bir insan neden kagit uzerinde bile olsa evli kalmak istiyor.Cocuklari icin deme lutfen, cunku bu benim icin tatmin edici bir cevap olmaz.Boylesi bir durumda ben olsam, alirim cocuklarimi yanima hayat mucadeleme tek basima devam ederim.Belki maddi sorunlar yasarim ilk baslarda fakat onurumu, gururumu kiran bir yaratiktan kurtulmus olmanin ic huzurunu duyarim..

Karar Dönemi Ottoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı paradox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamda bu noktada ben anlayissizlasiyorum iste sevgili ottoman.Kendini bekar sayan bir insan neden kagit uzerinde bile olsa evli kalmak istiyor.Cocuklari icin deme lutfen, cunku bu benim icin tatmin edici bir cevap olmaz.Boylesi bir durumda ben olsam, alirim cocuklarimi yanima hayat mucadeleme tek basima devam ederim.Belki maddi sorunlar yasarim ilk baslarda fakat onurumu, gururumu kiran bir yaratiktan kurtulmus olmanin ic huzurunu duyarim..
    Sadece maddi sorun yaşamazsın,sosyal sorun da yaşarsın,pek çok olumsuzluk çıkabilir karşına,bilinmeyene yol almaktansa,bildiğin bozuk yolda ilerlemeye çalışmak pek yanlış değil.Herkes maceracı olamaz.Adamı evi koruyan bir köpek eve erzak getiren bir eşek olarak görmek de fena bir intikam değil hani.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon