Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: ''İnternetsiz yaşayamam'' diyenler artıyor!

bende de var internet bağımlılığı kötü bir durum..

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu konuda o kadar rahatımki ,canım istedigi zaman giriyorum internete .Mesela tatile çıktıgımda kesinlikle internete girmem mecbur kalırsam girer işimi gorur çıkarım .

İnternet benim degil ben onun efendisi oldugum için şanslı nadir insanlardanım diye duşunuyorum .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

anduril
    Guest

bendede varrr =(

İnternetin sigaradan farkı yok. Bir süre sonra tam bi bağımlılık yapıyor insana. Aman kendinizi kaptırmayın fazla

Karar Dönemi simla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hafta sonları nete girmiyorum ama hafta içi sık sık siteye girip kim ne yazmış bakıyorum
    "Konuşarak anlatılmaz her şey bazen susmak yeter aslında.Unutma konuşmak bir ihtiyaç olabilir ama susmak cevap anlayana..."Dostoyevsky

Karar Dönemi gloxinia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

internet bağımlılığının nedenlerinden biri de şu olabilir mi; sosyal hayatımız artık çok kısıtlı.yaşlıları dinlerken onların çocukluğunda mahalle arkadaşlıkları olurmuş çıkar oyun oynarlarmış filan.şimdi öyle birşey yok ki napıcaksın sabahtan akşama kadar ders mi çalışıcaksın =) evet diyen varsa bunu belirtsin lütfen öyle birşey olamaz. bir de özellikle küçük çocukları oyalamak başlarından savmak için de insanlar tv ve bilgisayarı çok kullanır bu doğru bişey mi? çocukların sosyal ortamı olmamasına (net bağımlılığının en önemli nedenlerinden biri) bir derecede müdahele edilir hani.ama onun dışında biraz değişik şeyler değişik hobiler ve eğlenceler tattırarak da insan internetten uzaklaştırılabilir.önce bazı sorumluluk işleri; yemek yapmak mesela hobi haline getirilebilir.şahsen temizlik yapmaktan da zevk alıyorum -ben de ayrı bi hastayım :P- anneler de rahat eder.hayatın belli bir döneminde kadın/erkek herkezin bilmesi ve yapmaya alışık olması gereken birşey sonuçta.sonra eğitici-geliştirici şeyler; kitap okumak, yabancı dil öğrenmek, araştırma yapmak, sevdiği bir ders veya konuyla ilgili araştırmalar yapmak (araştırın.mutlaka seveceği birşey çıkar), kültür edinmek vs. sonra bir de hem zevk verici hem geliştirici olarak sanat.müzik resim, ebru, boyamadan tut edebiyat şiir hikayeye, origami ve çeşit çeşit elişlerine ve güzel yazma sanatına kadar vs birsürü uğraşı ve hayvan bitki yetiştirmekle de uğraşılabilir.zevk alacağı birşey oldu mu internete o kadar bağımlı olmasına gerek kalmaz

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Hiç kabul etmesem de bal gibi de internet bağımlısıyım.
    Güya pclerimi köyde bıraktım netten pc den uzak kalacak kitap okuyacaktım.
    Bu yorumu cep telefonumdan yazıyorum. Askerliği de atlattıktan sonra internet krizi yaşayacak kadar yokluk çekmeyecek olmama ihtimali tek tesellim.
    Yavaş yavaş azaltmak gerek. Gereksiz mekanlardan uzaklaşıp bağımlılığı kontrol altında tutmak gerek. Tabi elden gelirse.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Alıntı plüton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç kabul etmesem de bal gibi de internet bağımlısıyım.
    Güya pclerimi köyde bıraktım netten pc den uzak kalacak kitap okuyacaktım.
    Bu yorumu cep telefonumdan yazıyorum. Askerliği de atlattıktan sonra internet krizi yaşayacak kadar yokluk çekmeyecek olmama ihtimali tek tesellim.
    Yavaş yavaş azaltmak gerek. Gereksiz mekanlardan uzaklaşıp bağımlılığı kontrol altında tutmak gerek. Tabi elden gelirse.
    bal gibi gelir güç gerektiren birşeyden bahsetmiyoruz.sadece önce senin bırakma kararlılığını kafanda bitirmen gerek
    bu kadar

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Alıntı gloxinia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bal gibi gelir güç gerektiren birşeyden bahsetmiyoruz.sadece önce senin bırakma kararlılığını kafanda bitirmen gerek
    bu kadar
    O kadar kolay olsa herkes bırakabilirdi. Bağımlılık şiddeti başlıca belirleyici etken. Ve internette geçirilebilen eğlenceli zamanın ikamesi olmalı hayatında insanın. Yoksa eğer işi daha zor. Her şey herkes için aynı kolaylıkta olmuyor ne yazık ki.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

niye bu kadar karamsarsın ki ben gayet güzel bi bakış açısı sundum fikrim de değişmedi.size kararlı olmaktan bahsettim, bazı şeylerin sadece insanın içinde bittiğini, bu kadar basit olduğunu açıkladım.bağımlılığın boyutu ne olursa olsun

Sayfa 2/2 İlkİlk 12