Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: İnternetten müzik indirene hapis .

IDDQD
    Guest

Exclamation

İki sene önceki konuları hortlatalım. Maksat forum şenlensin.

Karar Dönemi misterioso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    East Europe

Alıntı IDDQD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki sene önceki konuları hortlatalım. Maksat forum şenlensin.
    Genel bir konu sonuçda . Hortlatmakla ne alakası var ? Genel bir konu üzerinde 2 sene sonra tekrar konuşmanın ne sakıncası var anlamış değilim. Forum şenlendirme maksatıyla da yazmadım . Size göre şenlendirme olarak gelebilir ama benim için belki de bir davadır .
    Konu misterioso tarafından (18-03-2011 Saat 01:53 AM ) değiştirilmiştir.
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

Yer
    East Europe

Alıntı işteöyle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunları buraya koyanların hiçmi suçu yok .....niye hep günah keçisi indirenler oluyor....
    Hani çocuk babasına, “Bahçede hırsız var” diye bağırmış.

Babası da : “Al getir oğlum” demiş.
    Çocuk da : “Gelmiyor.” demiş
    Baba : “Bırak gitsin öyleyse.”
    Çocuk çaresiz bir şekilde: “Gitmiyor” demiş.
    Konu misterioso tarafından (18-03-2011 Saat 06:36 AM ) değiştirilmiştir.
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

IDDQD
    Guest

Question

Alıntı misterioso Nickli Üyeden Alıntı
    Genel bir konu sonuçda . Hortlatmakla ne alakası var ? Genel bir konu üzerinde 2 sene sonra tekrar konuşmanın ne sakıncası var anlamış değilim.
    Hay hay! Hemen anlatayım:
    Bildiğin üzere forum, bir psikoloji forumu. Çoğumuz bu forumda psikolojik sıkıntılarımız yüzünden buradayız. Psikolojik sıkıntılarımızla ilgili bir konu olsa, ister 5 yıl önce olsun, ihtiyaçtır, mesaj eklenir, fikir sorulur, öneri istenir. Ama mesela alakasız.

İnternetten müzik indirilmesine engel koymak, müzik piyasasını yükseltmez. İnternet yokkken de, kopya kaset, kopya CD'nin olduğunu hatırlatırım. İnternet sadece kolaylık sağlar. İnsanlar, 'karın doyurmayacak' bir şey olan CD'ye yine para vermek istemeyecektir. Bu benim fikrim değil, insanların genel fikridir. Müzik piyasasında olmasaydın sen de aynı şekilde davranacaktın. Örneğin yazılım korsanlığı da suçtur. Evinde, stüdyondaki vs. kullandığın bilgisayardaki yazılımların (işletim sistemi dahil olmak üzere) ne kadarı lisanslı? Şimdiye kadar yazılıma ayırdığın bütçe ne kadar?

Yer
    East Europe

Örneğin yazılım korsanlığı da suçtur. Evinde, stüdyondaki vs. kullandığın bilgisayardaki yazılımların (işletim sistemi dahil olmak üzere) ne kadarı lisanslı? Şimdiye kadar yazılıma ayırdığın bütçe ne kadar?
    Apple imac dolasıyla şletim sistemi direk orjinal oluyor . ve diğer ana yazılımlar için de 5 milyar küsürat . İçin rahat etti mi böyle özel bir konuyu burada yazdığım için. .

Not : Ayrıca ben burada psikoloji haricinde bir konu başlağı açmadım , sırf forumda laf olsun torba olsun diye. Açtığım başlıklarda psikoloji ile alakalı olmuştur . Ben açılan başlığın gidişatına tepki gösterdim .N Ayrıca bir kısıtlama mı var forumda ? Buna kim karar veriyor , Psikoloji hariçi konular üzerinden 2 sene geçerse yazılmıyacak diye?

Edit : Mazeretleriniz de çok güzelmiş bu arada haklı çıkarmak için.
    Konu misterioso tarafından (18-03-2011 Saat 11:59 AM ) değiştirilmiştir.
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

Hydra
    Guest

Forumda mantıklı ve geçerli olduğu sürece konu açmak ya da açılmış konuları tekrar gündeme getirmek bence olması gereken bir durum. Böylece insanlar konu açarken ''arama'' yaparak gereksiz başlıklar açmamış olacak. Geçende ''sabah ereksiyonu'' ile ilgili ifade etmeme rağmen iki konu açıldı. Ama neticede bir şey yapamadım ve iki konu üzerinden gitti. Dolayısıyla konu açılmadan önce arama kısmı kullanılırsa yukarıda ifade etmek istediğim şeyin önüne geçmiş oluruz. Burada Misterioso'ya katılıyorum. IDDQ ve Misterioso tartışmanız sanırım gergin bir hava estiriyor. Bana sorarsanız incir çekirdeğini doldurmayan bir gerginlik. İkinizi böyle atışırken görmek üzücü.

SAygılar

IDDQD
    Guest

Alıntı misterioso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Apple imac dolasıyla şletim sistemi direk orjinal oluyor . ve diğer ana yazılımlar için de 5 milyar küsürat . İçin rahat etti mi böyle özel bir konuyu burada yazdığım için. .
    Estafurullah! eğer senin için rahatsa bana laf düşmez. Bu konuda dürüst olduğuna inanıyorum.
    Not : Ayrıca ben burada psikoloji haricinde bir konu başlağı açmadım , sırf forumda laf olsun torba olsun diye. Açtığım başlıklarda psikoloji ile alakalı olmuştur . Ben açılan başlığın gidişatına tepki gösterdim .N Ayrıca bir kısıtlama mı var forumda ? Buna kim karar veriyor , Psikoloji hariçi konular üzerinden 2 sene geçerse yazılmıyacak diye?
    Tabii ki böyle bir kural yok. Ama forumun huzurunu bozmaya da kimsenin hakkı yok. Yukarıda insanlara nasıl neler yazdığın ortada! Gerçi her mesajını değiştiriyorsun, bir daha değiştirsen ne kimsenin ruhu duymaz. Benimkiler de havada kalır. Amacın nedir yani burada millete kızıp bağırınca, bir kaşık suda haşlayınca herkesin hep bir ağızdan "ah özür dileriim fabuloso kardeş. valla senin müziğinolduğunu bilsem indirmezdim" demesini mi bekliyorsun. Öfke ile sadece tepki toplarsın.
    Ne mazereti? Bunu bana mı yazdın?

Yer
    East Europe

Ama forumun huzurunu bozmaya da kimsenin hakkı yok.Amacın nedir yani burada millete kızıp bağırınca, bir kaşık suda haşlayınca herkesin hep bir ağızdan
    Haksız birşey yazana Tepki vermiyorsunuz . Ben haksızlık durumuna tepki verince mi forumun huzurunu bozmuş oluyorum? Haksız bir duruma karşı ninni gibi tepki de verilmez. Maksatım bağırmak çağırmak olsaydı çok bağırırm çağırırdım bazen öyle yazılar görüyorum ki , bayan arkadaşların varlığı unutulup uslubsuz tabirler kullanılıyor . Ayrıca bunca senelik hayatımda da ilk defa bir foruma düzenli giriyorum,psikolojiye karşı ilgim olduğundan. Ve ben bu forumda kimseye de saygısızlık yapmadım elimden geldiğince. Yanlış birşeye küfür etmeden tepki göstermek saygısızlık değildir diye düşünüyorum.

"ah özür dileriim fabuloso kardeş. valla senin müziğinolduğunu bilsem indirmezdim"
    Konu burada müzik değil korsancılığa göz göre destek verme meselesi. Madem sen bu forumu gözünde değerli görüyorsun neden böyle sözlere izin veriyorsun bu kadar oturaklı ve adaplı bir sitede? Kitap için de olsaydı konu aynı tepkiyi verirdim, yazılım da olsaydı da .

Gerçi her mesajını değiştiriyorsun,
    Hiçbir mesajımı sözümü geri çekmek için değiştirmiyorum.

" Maksat forum şenlensin" lafını ciddi bir konu üzerinde kullanmanı yanlış bulduğumdan buraya kadar geldi .
    Konu misterioso tarafından (18-03-2011 Saat 03:28 PM ) değiştirilmiştir.
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hay hay! Hemen anlatayım:
    Bildiğin üzere forum, bir psikoloji forumu. Çoğumuz bu forumda psikolojik sıkıntılarımız yüzünden buradayız. Psikolojik sıkıntılarımızla ilgili bir konu olsa, ister 5 yıl önce olsun, ihtiyaçtır, mesaj eklenir, fikir sorulur, öneri istenir. Ama mesela alakasız.

İnternetten müzik indirilmesine engel koymak, müzik piyasasını yükseltmez. İnternet yokkken de, kopya kaset, kopya CD'nin olduğunu hatırlatırım. İnternet sadece kolaylık sağlar. İnsanlar, 'karın doyurmayacak' bir şey olan CD'ye yine para vermek istemeyecektir. Bu benim fikrim değil, insanların genel fikridir. Müzik piyasasında olmasaydın sen de aynı şekilde davranacaktın. Örneğin yazılım korsanlığı da suçtur. Evinde, stüdyondaki vs. kullandığın bilgisayardaki yazılımların (işletim sistemi dahil olmak üzere) ne kadarı lisanslı? Şimdiye kadar yazılıma ayırdığın bütçe ne kadar?

Arkadaşlar evet burası psikoloji sitesi ve genel olarak psikoloji agırlıklı .Ama bu demek degildirki hayattan elimizi ayagımızı çekip izole olalım .
    Gunluk hayatımızı ilgilendiren konulardada tabiki konuşacak paylaşacagız ,buda çok normal .

Konuyu paylaşım köşesinede açabilirdim ve o zaman kimsenin bu konu psikolojiye uygun degil demek gibi bir karşı goruşu söz konusu olamazdı .
    Ama orada konu kaybolup gitmesin diye ozellikle internet bagımlılıgı bölumune açtım .

Konuyu açtıgım gunlerde amerikada bir bayan internetten 5 tane şarkı indirdigi için eger yanlış hatırlamıyorsam 250.000 dolar cezaya çarptrılmış ve haberlerde yer almıştı .

Tabi bu durum kadının psikolojisinide oldukça etkilemişti ,o yazıdan yola çıkarak bu haberi sizlerle paylaşmayı uygun gordum .

Hydraya katılıyorum ," Forumda mantıklı ve geçerli olduğu sürece konu açmak ya da açılmış konuları tekrar gündeme getirmek bence olması gereken bir durum. " söylediklerinde çok haklı .

Gereksiz yere daha fazla bu konuyu uzatmamanızı rica ediyorum .

Haksız birşey yazana Tepki vermiyorsunuz . Ben haksızlık durumuna tepki verince mi forumun huzurunu bozmuş oluyorum? Haksız bir duruma karşı ninni gibi tepki de verilmez. Maksatım bağırmak çağırmak olsaydı çok bağırırm çağırırdım bazen öyle yazılar görüyorum ki , bayan arkadaşların varlığı unutulup uslubsuz tabirler kullanılıyor . Ayrıca bunca senelik hayatımda da ilk defa bir foruma düzenli giriyorum,psikolojiye karşı ilgim olduğundan. Ve ben bu forumda kimseye de saygısızlık yapmadım elimden geldiğince. Yanlış birşeye küfür etmeden tepki göstermek saygısızlık değildir diye düşünüyorum.

Konu burada müzik değil korsancılığa göz göre destek verme meselesi. Madem sen bu forumu gözünde değerli görüyorsun neden böyle sözlere izin veriyorsun bu kadar oturaklı ve adaplı bir sitede? Kitap için de olsaydı konu aynı tepkiyi verirdim, yazılım da olsaydı da .

Hiçbir mesajımı sözümü geri çekmek için değiştirmiyorum.

" Maksat forum şenlensin" lafını ciddi bir konu üzerinde kullanmanı yanlış bulduğumdan buraya kadar geldi .
    Forumda saygı kuralları çerçevesinde goruşlerimizi yazmamız kadar dogal bir şey olamaz ,herkes fikrini yazmakta özgur .hoşumuza gider veya gitmez o ayrı konu .
    Ayrıca ortaya atılan her fikride onaylamak gibi bir zorululugumuz yok ,ne kadar çok farklı bakış açımız olursa ufkumuz o denli genişler .

Hepinizede katkılarınızdan dolayı çok teşekkur ederim .

İyiki varsınız .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Yer
    East Europe

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ,ne kadar çok farklı bakış açımız olursa ufkumuz o denli genişler ..
    Doğru ve mantıklı olduğu sürece.
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon