6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Depresyonda sabah bunaltıları

Karar Dönemi

Standart Depresyonda sabah bunaltıları

Merhabalar!

Depresyondayken sabahları basan bunaltı hali yaşayanlar var mı? Varsa aldıkları önlemleri öğrenebilir miyim? Yoksa çıldıracağım

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

"Melankolik özellikler gösteren majör depresif bozukluk: Hemen hiçbir þeyden zevk almama ya da geçici olarak bile olsa kendini iyi hissetmeme ile belirlidir. Çok aðýr bir depresif duygudurumun olmasýnýn yaný sýra sabah erken uyanma olur, hasta sabahlarý kendisini çok daha kötü hisseder (diurnal ritim), psikomotor retardasyon ya da ajitasyon, iþtahsýzlýk ya da kilo kaybý ve suçluluk duygularý gibi belirtiler görülür. Majör depresif bozukluðun somatik tedavilere iyi yanýt veren bir türüdür"

http://www.erolgoka.com/makale/hekim/003.htm

eger ilac kullaniyorsaniz, ilaclarin yan etkisinden dolayi bunaltilar olabilir.. bu sitede yararli bilgiler bulabilirsiniz diye dusunuyorum.. daha sonra bunlari bir doktorla paylasip cok gec olmadan sorunuza bir cevap bulabilirsinz
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...

Karar Dönemi _ZeuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Belli değil

eğer mide bulantısından bahsediyorsan bir parça ekmek ye geçer,yok bunalmaktan bahsediyorsan ben duvarları yumruklarım biraz, kemiklerim acımaya başlayınca unuturum.Bıldr ki hurmalar biryerimi tırmalar meselesi kalktığında problemmlerin hala orada yanı başında olduğunu tazeden anlayınca oluyor,kafanı dağıtacak birşeyler bul.Tv de kadın yada izdivaç programlarına falan bak.
    There is always some madness in love also always some reason in madness!

Cahillik Dönemi negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı _ZeuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer mide bulantısından bahsediyorsan bir parça ekmek ye geçer,yok bunalmaktan bahsediyorsan ben duvarları yumruklarım biraz, kemiklerim acımaya başlayınca unuturum.Bıldr ki hurmalar biryerimi tırmalar meselesi kalktığında problemmlerin hala orada yanı başında olduğunu tazeden anlayınca oluyor,kafanı dağıtacak birşeyler bul.Tv de kadın yada izdivaç programlarına falan bak.
    alemsin zeus..insan daha çok bunalıma girer izdvaç programı izlemeye başladım ben neye dönüşüyorum öyle diye
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

Cahillik Dönemi negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben majör depresyon yaşarken sabahta aşkamda sürekli mide bulantısı sorunu yaşıyordum..depresyon geçince o da geçer sıkma canınıönlem terapi ve ilaç..ama daha da önemlisi sorunun kaynağını kurutmak..''ben ne yapsam mutlu olacağım? a'' adapte ol hedefini belirle ve uygula..hepsi bu
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Bencede izdivaç iyi fikir. Yaşlı amcalar, tatli babanelerin, manavdan hıyar seçer gibi eş seçmeleri, okadar zahmet edip star tv binasına gelipte seçilmeyenlerin hıyar gibi orttada kalması insanın aklından allah düşürmesin benden beterleri var diye geçirmesine sebep oluyor ee haliyle buda rahatlatır insanı.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.