Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: fobimle yüzleştim ve ben kazandım

Karar Dönemi Claustrophobic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa

Alıntı negatif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evetttttttt arkadaşlar..ben bu yıl içinde kısmende olsa yol fobimi yendim.3 yıldır yaşadığım şehirden dışarı hiç çıkmamıştım..bu yıl 3 kez 1 saatlik mesafeye kendi aracımızla çıktım ve hiç sıkıntım olmadı..evimden başka bir yerde kalamıyordum..dün evime çook uzak bir arkadaşımda kaldım..zerre kadar da sıkıntım olmadı..bu uzaklıkta ki bir yerde kalmayalı tam 3 yıl olmuştu..şimdi ne var bunda demeyin..bu tür fobileri yaşayanlar için bu çok zordur..ama ben bunu başardım..şimdi nasıl başardıma gelince bilmiyorum birden oldu..beynimi de kodladım ben bunun üstesinden gelirim dedim abartma dedim korkularımı sindirerek minumuma indirgedim falan..bu yazıyı yazıyorum çünkü benim gibi sorunları olan insanların kötümser olmamasını istiyorum..inanın 1 saatlikte olsa yola çıkabilmek ya da evimden uzak bir yerde ki arkadaşımda kalabilmek benim için imkansızdı..ama ben bunu kırdım ve başardım..bütün fobiklere söylüyorum lütfen kendinize güvenin ve iç sesinizle telkin yapın..gerçekten işe yarıyor..
    Senin adına sevindim arkadaşım.Bu yol fobisi homesick değil di mi?Evinden uzakta bir yerde kaldığında evine duyulan özlem mi senin yaşadığın korku?

Karar Dönemi dipsizkuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sen beni küçümsesen ne olur ki???ne olduğunu düşünüyorsun psikyatr psikolog????çok önemli bir bakış açısı yakaladığını falan mı düşündün şimdi..ben pesss diyorum yhaaa..beni hiç tanımadan teşhisimi koymuşsun süpersiinnn bende fobinin ne anlama geldiğini kara kara düşünüyordum sayende öğrendim bak çoğalttın beni gece gece yüce insan...
    bir küçüklük kompleksi seziyorum,hafif,hafif...kendini ele veriyorsun istemeden..!psikyatris veya psikoloğların karşısında küçülüyorum demek istiyorsun .tartışmak için cevaplamıyorum ki kısır tartışmaları sevmem.. yapıcı eleştirileri severim.teşhisinizi siz kendi kendinize koymuşsunuz. eminim çözümüde...zaten biliyorsunuz..
    YAŞAMIN KIYISINDA; DÜŞÜNCENİN IRMAKLARINDAYIM

paradox
    Guest

evetttttttt arkadaşlar..ben bu yıl içinde kısmende olsa yol fobimi yendim.3 yıldır yaşadığım şehirden dışarı hiç çıkmamıştım..bu yıl 3 kez 1 saatlik mesafeye kendi aracımızla çıktım ve hiç sıkıntım olmadı..evimden başka bir yerde kalamıyordum..dün evime çook uzak bir arkadaşımda kaldım..zerre kadar da sıkıntım olmadı..bu uzaklıkta ki bir yerde kalmayalı tam 3 yıl olmuştu..şimdi ne var bunda demeyin..bu tür fobileri yaşayanlar için bu çok zordur..ama ben bunu başardım..şimdi nasıl başardıma gelince bilmiyorum birden oldu..beynimi de kodladım ben bunun üstesinden gelirim dedim abartma dedim korkularımı sindirerek minumuma indirgedim falan..bu yazıyı yazıyorum çünkü benim gibi sorunları olan insanların kötümser olmamasını istiyorum..inanın 1 saatlikte olsa yola çıkabilmek ya da evimden uzak bir yerde ki arkadaşımda kalabilmek benim için imkansızdı..ama ben bunu kırdım ve başardım..bütün fobiklere söylüyorum lütfen kendinize güvenin ve iç sesinizle telkin yapın..gerçekten işe yarıyor..
    Canim senin adina inan cok sevindim.Senden bu gibi guzel haberlerin devamini bekliyorum

Cahillik Dönemi negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

psikyatrist ya da psikolog olmadığım için elbette tıp anlamında onlardan daha küçüğüm..bunu kabul eden benim..etmeyen sensin gibi duruyor..komplex sence hangimize daha yakın ortada tartışma yok zaten sen benim sorunumla kendince alay etmeye çalıştın bende seni ciddiye almadım.. konu kapandı bir önce ki bölümde
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

paradoxum sağolasın canım yaa..inşallah devamı gelir
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

Alıntı Claustrophobic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin adına sevindim arkadaşım.Bu yol fobisi homesick değil di mi?Evinden uzakta bir yerde kaldığında evine duyulan özlem mi senin yaşadığın korku?
    özlem değil yaşadığım..sadece salt korku hissediyorum..bir an önce eve dönmek falan istiyorum..garip biliyorum ama ne kadar uç hastalık varsa gelip beni bulur alıştım artık

Karar Dönemi Claustrophobic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa

özlem değil yaşadığım..sadece salt korku hissediyorum..bir an önce eve dönmek falan istiyorum..garip biliyorum ama ne kadar uç hastalık varsa gelip beni bulur alıştım artık
    Walla ben de kendimi bu yaşadıklarımda da mutlaka bir hayır vardır diye teselli ediyorum hep.Durumum seninkinden farklı değil,hatta belki daha da kötü.Yine de halimize şükretmemiz gerek,bizden çok daha kötü durumda yaşamak zorunda kalan nice insanlar var.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12