Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Merhabalar!

Karar Dönemi

Standart Merhabalar!

Herkese merhaba'

36 yaşında bir bayanım, İstanbul'da yaşıyorum. Krizden önce çevirmenlik yapıyordum... Şimdi ise öylece oturuyorum...

Sevgiler....

Çıraklık Dönemi g1z4y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

merhaba.aramıza hoşgeldin sorununu açarsan sana yardımcı olmaya çalışırız.
    Yeter...Gel Artık Yeter...
    Karanfiller Açtı Gel.
    Kış Bahçesinde Güller,
    Beyaz Güller Açtı Geeeeel...!!!

paradox
    Guest

Merhaba..Aramiza hosgeldiniz...

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Hoşgeldin çıkış
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi

Standart Sorunum

Mrb!

Sorunum, ilkini 1989 yılında yaşadığım depresyonun çeşitli aralıklarla tekrarlaması; yani reküren depresyon... Doktorum bu yaşadıklarımın atak olduğunu ve günlük hayatıma devam etmek zorunda olduğumu söylese de uygulamada hiç de kolay olmuyor bu.... Bir insan hayatında kaç depresyona dayanabilir? Oldukça dışa dönük bir yapım var ve gülmeyi çok seviyorum. Bu yapıda birinin depresyona girmesi tepe üstü çakılmaya benziyor adeta. 4 yıldır iyiydim ancak 10 gün önce tekrar dikildi karşıma... Duygularımı sorarsanız: Uyuşmuş durumdayım. Günün en berbat saatleri özellikle sabahları.... Yataktan hiç çıkmasam olcak nerdeyse...

Bazen çıldıracak gibi oluyorum. Özelllikle de benim de canım bişey istemiyor, ben de hep uyumak istiyorum diyen anneme durumu anlatırken kaç tane deveye de hendek atllattığımı bir ben bir Allah biliyor... Bu arada forumda depresyon-beslenme sorunu başlıklı yazı da dikkatimi çekti...

Merhaba Çıkış,
    89'da yaşadığını söylediğin olaya bağlı duygular bilinçaltında kayıtlı olduğu için yeri veya zamanı geldiğinde tekrar etkin olmaktalar. Bu da döngüsel depresyona yol açmaktadır. Örneğin bazılarının bilinçaltı bu döngüyü mevsimle ilişkilendirir. Ve ilk olayı yaşadığı tarihlerde aynı depresyona yine girerler. Çoğu üzerinden yıllar geçtiği için o ilk olasyı bile hatırlamaz (bilinçli olarak). Ama her şey bilinçaltında kayıtlı olduğundan o duyguları harekete geçirecek tetikleyici ortaya çıktığında gizlendikleri yerden tüm tazelikleri ile ortaya çıkarlar ve aynı şiddette herşeyi bir kez daha yaşatırlar.

Neden aynı tazelik ve aynı şiddette? Çünkü bilinçaltının tek zaman algısı vardır: o da şimdiki zamandır. Her şeyi şimdi ve şu anda yaşar. On yıl önceki bir hatıra bile olsa bu.

Öyleyse ne yapmalı? Depresyon semptomlarını bastırmak bu durumu yaşayan kişi için elbette rahatlık verici. Ama tamamen kurtulmak için bu duyguların yaşandığı o ilk ana hipnoz ile dönülerek negatif duyguların boşaltımı sağlanmalı, arkasından olayı kişiye fayda sağlayacak bir anlayışla değerlendirecek yeni bir çerçeve kazandırılmalıdır. Böylece geçmişinden bağımsız kılınan kişi şimdisini ve geleceğini özgür yaşayabilir.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Çıkış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba'

36 yaşında bir bayanım, İstanbul'da yaşıyorum. Krizden önce çevirmenlik yapıyordum... Şimdi ise öylece oturuyorum...

Sevgiler....
    aramıza hoş geldiniz , geçmiş olsun .
    inşallah en kısa zamanda işinize kavuşursunuz ,şu anda eger elinizden iş konusunda yapabilecek bir şey gelmiyorsa ,en azından şu gunlerin tadını çıkarmaya çalışın ,bir atasözumuz var ''beterin beteri var '' diye .
    eger bu durum sizi aşırı etkilemeye kalkarsa o zaman işinizin yanında bir de saglıgınızı kaybetmekle karşı karşıya kalırsınızki bu dahada kötu olur ,

iyi şanslar dilerim.
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

Standart Doğrusu sağlığımı kaybetmiş durumdayım

Sevgili 9 Şubat!

Bugünlerin tadını çıkarmak isterdim ama şu anda hiç de hafif olmayan bir depresyon yaşamaktayım ne yazık ki... Yaşayn bir ölüden farkım yok yani.... Bu derdi çekenler beni anlayacaklardır eminim

Karar Dönemi

Standart Hipnoz

Alıntı cuzuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Çıkış,
    89'da yaşadığını söylediğin olaya bağlı duygular bilinçaltında kayıtlı olduğu için yeri veya zamanı geldiğinde tekrar etkin olmaktalar. Bu da döngüsel depresyona yol açmaktadır. Örneğin bazılarının bilinçaltı bu döngüyü mevsimle ilişkilendirir. Ve ilk olayı yaşadığı tarihlerde aynı depresyona yine girerler. Çoğu üzerinden yıllar geçtiği için o ilk olasyı bile hatırlamaz (bilinçli olarak). Ama her şey bilinçaltında kayıtlı olduğundan o duyguları harekete geçirecek tetikleyici ortaya çıktığında gizlendikleri yerden tüm tazelikleri ile ortaya çıkarlar ve aynı şiddette herşeyi bir kez daha yaşatırlar.

Neden aynı tazelik ve aynı şiddette? Çünkü bilinçaltının tek zaman algısı vardır: o da şimdiki zamandır. Her şeyi şimdi ve şu anda yaşar. On yıl önceki bir hatıra bile olsa bu.

Öyleyse ne yapmalı? Depresyon semptomlarını bastırmak bu durumu yaşayan kişi için elbette rahatlık verici. Ama tamamen kurtulmak için bu duyguların yaşandığı o ilk ana hipnoz ile dönülerek negatif duyguların boşaltımı sağlanmalı, arkasından olayı kişiye fayda sağlayacak bir anlayışla değerlendirecek yeni bir çerçeve kazandırılmalıdır. Böylece geçmişinden bağımsız kılınan kişi şimdisini ve geleceğini özgür yaşayabilir.
    Bu durumu genellikle kış aylarında yaşıyorum. Ama doktorum bana hipnoz yapılamayacağını söylemişti. Telkine yatkın olmadığım için.... Peki siz bu konuda bir tecrübe yaşadınız mı? Y a da uzman mısınız?

Teşekkürler

Cahillik Dönemi BETÜLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    hayatın tam içinden

hoşgeldiniz...

ANCAK FİKİRDİR VARLIĞIN GERİSİ ET VE KEMİKTİR BİR YIĞIN!

Sayfa 1/2 12 SonSon