Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yardim lutfen:(

Karar Dönemi

Standart Yardim lutfen:(

Selam arkadaslar,

Sitenize yeni uye oldum ve cok begendim umarim iyi vakit geciririm.

Benim 5.5 sene suren bi iliskim var suan iyi gitmiyo.onceleri babam cok karsi cikti ama babam normalde bi erkek arkadasimin olmasina karsiydi cunku o yaslarda oncelik olarak okulu veriyordu erkek arkadasa takilmayin diye izin vermiyodu bunun ustune bi erkek arkadasimin oldugunu ogrendi ve tanistigimi tabiki cok karsi cikti. o zamanlar birde yasim kucuk oldugu icin15 yasindaydim tabiki babam ciddiye almadi hakli olarak ama oyle boyle bu zamana geldik.

Yurtdisinda okuyodum 2008 yilina kadar ve erkek arkadasim okumami istemiyordu ileride nasil olsa calismana izin vermicem diye okulumu biraktirdi. O kadar ustume geldiki derslerimi calisamadim vizelere konsentrasyon olamadim ve not ortalamam dusuk geldi ve gecen senede Turkiyeye gelecegim icinde not ortalamam yuksek olmasi gerekiyodu. Yatay gecis icin tabiki gelmedi ve burdaki okullar kabul etmedi. ve bundan dolayida babam karsi cikti bize tabiki simdiki dusuncemle hakli buluyorum babami.

Ama asil sorunum erkek arkadasim cok degisti. Geri adimlar atmaya basladi. Fazla aramamaya basladi nedenlerini sorunca maddi durumunun sykysik oldugunu soyluyo. onceden degildide bu olaydan sonrami oldu diye sordum. kavgalar cikmaya basladi ayrilmak icinmi bunlari yapiyosun diye sordugumda hayir diyo. Baskasimi var diye sordugumda bagirip cagiriyo suc bastiriyo bunun icinde bi kac defa kotu laflar etti bana sonucta baya degisti. Babami sucluyo babamin tamamen hakli oldugu halde kim okulunu biraktirdigi icin kizmazki oyle degilmi. babanin sayesinde bu durumdayiz diyo baban boyle yapmasaydi su anda nisanliydik diyo. Ya ne alakasi varki sabretmesi gerekmiyomu sizce? yada babamdan ozur dilemesi yada bisiler yapmasi ne bileyim ne istedigini bilmiyorum artik. soruyorum yok bisi diyo anlamiyorum acikcasi lutfen bu konuda yardimci olurmusunuz kisaca anlattim size.

Tesekkurler simdiden
    Konu Tugba tarafından (19-01-2009 Saat 11:16 PM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Sen internette tanıştığın birinin nasılsa çalışmıştırmayacağım okuma demesiyle derslerini astın öylemi? Öncelikle çok safça bir hareket yaptığını belirteyim. Aslında o çocuk benim kafadanmış bende sevgilim okumasın, çalışmasın isterim çalışmada derim. Ama bu okumanı engellemeye çalışmasıda neyin nesi oluyor. Yanlış birşey söyleyere yanlış yönlerdirme yapmış olmak istemem ama düşüncelerimi açıkça söyleyeceğim, bir erkek olarak, sevgilimin babasını suçlamaz, okumasını istemiyor olsamda, bukadar açıkça söyleyemez, ayrılmakmı istiyorsun, başkasımı var diye sevgilim tarafından sorgulanınca kızmaz, KIRILIRDIM (herkesi bilmem ama ben 5 yıl uzaktaki sevgilimi aramaktanda bıkardım) kesinlikle hata yapıyorsun, şimdiden sana bağıran, kötü söz söyleyen birinin, evlenince dahada kötüleşeceğini ben söylemeyeyim, çevrendekilerden örnek al.
    Zor ama doğru olan duygularını iradenle bastırıp mantığının doğru gösterdiğini yapmalısın. Bir ömür geçireceğin insanı herşeyi dikkate alarak seçmelisin.
    Babalar bizim geçtiğimiz yollardan geçmiş tecrübeli koruyucularımızdır, mutlu bir geleceğimiz olsun diye o anda bizi bunaltacak yaptırımları olur, eğer ciddiye almaz, tavsiyelerine uymazsak kaybeden biz oluruz.

Yorumuma vereceğin tepkinde etkili olur diye söylüyorum. 17 yaşındaki sevgilimin beni terketmesine gösterdiği en büyük sebep "şu anda okuldan başka birşeyi düşünmemeliyim" oldu. Ben ona okuması için gayret verdiğim halde

Bu kızları anlayamadım gitti aklıma sen mukayyet ol allahım!
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi

hakli olabilirsiniz ama benim sucum ne bunda. ben ona guvendim inandim. zora gelince degismesi normalmi sizce? yada bu sekilde davranmasi. bu foruma bazi seyler yazdim ve kendim isin icinden cikamadigim icin artik. buraya yazmaya karar verdim yazmadanda once dikkat ederseniz once forumunuzu inceledim ve cok yararli bilgiler ve dogru yolda kisilere tavsiyelerde bulunmus burdaki kisiler. ayrilmak cok basit arkama bakmadan donup gidebilirim ama bu sorunu cozermi sizce hayir. ben sorunu anlattim tabiki buna yorum yapmakta yada yapmamakta serbestsiniz ben artik caresizlikten hareketlerinin aciklamasini bekliyorum. bana destek olacagi yerde bu kiz benim icin nelere katlandi diyerek destek olmasi gerekirken karsisina aldi. ona cok defa sordum bana sen cok ustume geliyosun dedi cok suclayarak konustugumu ve soru seklimi begenmedigini acikladi. baskasi varmi diye sorulmaz ama soruncada birden kizilmaz kotu sozler soylenilmez ort bas hareketleri olmaz. ustun cikmayada calisilmaz. demekki bisiler varki aninda bagirmasi cagirmasi ben bunu neden yaptigini anlamak istiyorum yani cok uzucu bi durum. haklisiniz ama caresizim

Hayat zorlu mücadeleler gerektirir, bilhassa günümüz koşullarında, ail olmak herkesin muvaffak olarak ifa edebileceği bir görev değil.
    Bunun yanısıra beşbuçuk sene de az sayılabilecek bir zaman değil, bu süre içerisinde (özellikle gençlik sürecinde) düşüncelerin değişmesi de muhakkak olası bir durum. Şahsi fikrim, arkadaşının, hayatı tanıdıkça gerçeklerle yüzleşip karamsarlaştığı ve kendine olan güveninin de azalmış olabileceği yönünde.
    Kendi ayakların üzerinde durabilmek için üzerine düşen görevleri yapmanı ve kendi ailenin kıymetini hiç bir zaman küçümsememeni öneririm. Onlar her zaman yanında olacaktır.

ATEŞTE YANAN ATEŞ HAKKINDA VAAZ VERMELİDİR...

Yer
    cennet

Galiba ne desem kendi bildiğini okuyacaksın, hayatın istediklerimizle olması gerekenlerin çakışmasından ibaret olduğunu anlayamamışsın.
    Suçum ne diyorsun, suçun büyük, internetten tanıştın, babanı dinlemedin, okulundan vazgeçtin.

Eğer illaki onu geri kazanmalıyım diyorsan, ona onsuz yapamayacağını, ona çok değer verdiğini, onun seni sevmesinden çok hoşlandığını göster. Arasıra sensiz yapamıyorum, senin yaptıklarına bak gibilerinden ufaktan naz yaparsan eski heyecanını geri kazanabilirsin.

Benim aklım bukadar kesiyor
    allah yardımcınız olsun.

ama

Karar Dönemi

tesekkurler platoni hatami anliyorum ama internetten tanismak suc degil cunku ask nerde karsina cikacagi belli olmaz. bu okuldan biriside olabilirdi yada cevreden ama benim internette cikti karsima. yaptigi seyler cok gucume gidiyo yani o bana bu sekilde davranirken ben ona iyi davranamam. benim istedigim sizden hareketlerinin neden boyle olusu. bunu anlasam cozecegim tum olaylari. sykylmasindanmi yoksa baska bisidenmi su anda kendisi 1 aylik asker ve hicbisiyi halletmeden askere gitti. babamdan ozur dilemesi gerekirken aciklama yapmasi gerekirken kaciyo.. yani bunlar nisanda 6 senemiz bitecek yani birakmak olayi eger biz 1 senelik olsaydik zaten birakirdim. kendisi lise mezunu ve guresci..yani olay bu yardim etmekte mecbur degilsiniz ama edersenizde sevinirim
    Konu Tugba tarafından (16-01-2009 Saat 12:37 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi biçare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bazı erkekler eşlerinin,sevgililerinin onlardan daha iyi konumda olmasını istemezler.senin arkadaşında bunların içinde hiç bir aşk gelecekten daha önemli değildir.belki bunu bu günkü aklınla göremiyor olabilirsin ama en azından düşünmene faydası olabilir yazdıklarımın.

Karar Dönemi

haklisiniz bunu is isten gectikten sonra anladim hic kimse icin bisi degmiyecegini ama ben napicami bilemiyorum

Yer
    cennet

Alıntı Tugba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tesekkurler platoni hatami anliyorum ama internetten tanismak suc degil cunku ask nerde karsina cikacagi belli olmaz. bu okuldan biriside olabilirdi yada cevreden ama benim internette cikti karsima. yaptigi seyler cok gucume gidiyo yani o bana bu sekilde davranirken ben ona iyi davranamam. benim istedigim sizden hareketlerinin neden boyle olusu. bunu anlasam cozecegim tum olaylari. sykylmasindanmi yoksa baska bisidenmi su anda kendisi 1 aylik asker ve hicbisiyi halletmeden askere gitti. babamdan ozur dilemesi gerekirken aciklama yapmasi gerekirken kaciyo.. yani bunlar nisanda 6 senemiz bitecek yani birakmak olayi eger biz 1 senelik olsaydik zaten birakirdim. kendisi lise mezunu ve guresci..yani olay bu yardim etmekte mecbur degilsiniz ama edersenizde sevinirim
    Rica ederim.

Biçare gerçekten haklı, bir erkek olarak bende sevgilimin benden iyi konumda olmasını istemem.
    Onun arttık eskisi gibi davranmamasının sebebi 5 yıl gibi uzun bir süre zarfında doğal olark senden soğumuş olduğu için olabilir, bu normaldir insanlar aşkın ilk günkü heycanını taşıyamazlar, ama sana bağırdı, seni açıkça suçladı, babanı suçladı, buda saygısı kalmadığını gösterir. Sana aşık olmayan bir insanla mutlu olabilirsin, saygı duymayanla asla mutlu olamazsın. Sen iyi bir insansın sırf eğlenmek için aşk yaşamıyorsun uzakta olsada vazgeçmiyor, aldatmıyorsun, ama sen çocukken seçmişsin sevgilini, hemde internetten hiç tanımadan, şimdi büyüdün geçen 5 yıla yanmamak için herşeye rağmen devam etmek istiyorsun, geleceğini riske atıyorsun.

Çok açık sözlüyüm galiba, kusura bakma.

ama

Karar Dönemi

yok yok platoni benim su anda acik sozlu kisilere ihtiyacim var iyi oluyo acikcasi gercekleri boyle gormek.. yok sen hata yaptin yok soyle boyle duymaktansa hatami biliyorum ve goruyorum karsisina almasa belki bu sekilde olmazdim deger derdim ama karsisina aldigi icin boyleyim ve askerde oldugu icnde cok fazla ustune gidemiyorum neticede askerlik pisikolojiside deyip fazla bisi diyemiyorum bu sekilde bana tavsiyelerde bulunmaniz beni memnun ediyo ayrica cok tsekler

Sayfa 1/2 12 SonSon