Sayfa 7/10 İlkİlk ... 345678910 SonSon
97 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Çekingenler buraya

Karar Dönemi
    Yer
    Ankara

Plüton sosyal fobi teşhisi konuldumu size,bunun mutlaka bir tedavisi vardır,kitap okumayla olacak bir durum değil çünkü...Bende sizin yaşadıklarınızın bir benzerini yaşadım,kardeşimden bile çekiniyordum,konuşamıyor heceliyor ve sürekli yüzüm terliyordu.Öğretmenler,doktorlar üst statüde olan kişilerle konuşamamayı geç yanlarında bulunmak istemiyordum,evden dışarı çıkamıyordum,Ayrıca özel öğrenme güçlüğü çeken biriyim.Kitap okumak deli gibi istiyorum ama çok zordu benim içim.Korkularımın hep üstüne gittim,mücadeleden vazgeçmedim,hep benden üst seviyede olan insanlarla birlikte olmaya gayret ettim,doktora gittim,ilaç kullandım,garsonluk yaptım birebir insan ilişkisi olan heryerde oldum,sigortacılık yaptım vss.Şimdide bipolarım,inişim çıkışım çok fazla ama hala mücadele etmeye çalışıyorum.İçinde mücadele ruhu varsa herşeyi çözersin bu hayatda.Kendine güven,kendini sev,kendini haksızlık boyutunda acımasızca olumsuz boyutda eleştirme,sen değerlisin bunu unutma.Umarım bir nebzede olsa yardımcı olmuşumdur.Teşekkürler,sevgiyle kal....

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Alıntı Banfif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Plüton sosyal fobi teşhisi konuldumu size,bunun mutlaka bir tedavisi vardır,kitap okumayla olacak bir durum değil çünkü...Bende sizin yaşadıklarınızın bir benzerini yaşadım,kardeşimden bile çekiniyordum,konuşamıyor heceliyor ve sürekli yüzüm terliyordu.Öğretmenler,doktorlar üst statüde olan kişilerle konuşamamayı geç yanlarında bulunmak istemiyordum,evden dışarı çıkamıyordum,Ayrıca özel öğrenme güçlüğü çeken biriyim.Kitap okumak deli gibi istiyorum ama çok zordu benim içim.Korkularımın hep üstüne gittim,mücadeleden vazgeçmedim,hep benden üst seviyede olan insanlarla birlikte olmaya gayret ettim,doktora gittim,ilaç kullandım,garsonluk yaptım birebir insan ilişkisi olan heryerde oldum,sigortacılık yaptım vss.Şimdide bipolarım,inişim çıkışım çok fazla ama hala mücadele etmeye çalışıyorum.İçinde mücadele ruhu varsa herşeyi çözersin bu hayatda.Kendine güven,kendini sev,kendini haksızlık boyutunda acımasızca olumsuz boyutda eleştirme,sen değerlisin bunu unutma.Umarım bir nebzede olsa yardımcı olmuşumdur.Teşekkürler,sevgiyle kal....
    Evet birkaç gün önce doktora gittim sosyal fobim olduğunu doktorda söyledi.

Bu konuyu sosyal fobililer buraya diye açmadım zaten, çekingenler için açtım, her nekadar aşağı yukarı aynı şeyin anlamı olsalarda sosyal fobi ve çekingenlik farklı şeyler, bunun bilincinde olarak çekingenler diye açtım bu konuyu, ozamanlar doktora gitmemiştim, ama malesef sosyal fobim varmış.

Faydalı tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi ararat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı depresifkedi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çekingenimsorunluyummanyağım sinirliyimhuysuzumsosyalfobikimdepresifimporoblmli yim tembelmüstelik çikolata bağımlısııbi mmanyağım made bulsam onuda kullanırım
    depresifkredi beni hep güldürüyorsun
    bu halin hastalığın seyrinden de kaynaklanabilir,umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun

Karar Dönemi
    Yer
    Ankara

Alıntı ararat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    depresifkredi beni hep güldürüyorsun
    bu halin hastalığın seyrinden de kaynaklanabilir,umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun
    Rice ederim plüton,geçmiş olsun...

Karar Dönemi
    Yer
    Ankara

yalnış alıntı yapmışım, afedersin

Karar Dönemi aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben de özellikle sunum yaparken çok heyecanlanırım. Çekingen durduğumu bir arkadaş da söylemişti. "Acaba insanlar hakkımda ne düşünüyor, sesimin titremesini, yüüzümdeki kızarıklığı fark ettiler mi?" vs vs sorular aklıma geliyor. Bir an önce anlatıp oturayım diye bir çırpıda anlatıveriyorum, tabi o zaman da sorun oluyor. A ayrıca sesimin gür çıkmaması da cabası.

Bundan başka toplulukta telefonla konuşamam çoğu zaman, üst düzey birileri ile görüşmem gerekiyorsa da heyecanlanırım vs. Derste bilsem bile sorunun cevabını söyleyemem çoğu zaman. Söyelemek istesem de öyle heyecan basar ki ben söylediğimi hayal etmeye başladığımda bile, söyleyemem işte.

Çok şükür ki artık benim de bir terapistim var ve tavvsiye ediyorum. Mesela onun bana verdiği güvenle şunları bile artık eskiisi kadar üzülmeden, canım sıkılmadan yazabiliyorumm. Darısı başınıza

Allah yardımcımız olsun.

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı plüton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çekingen insanlardan yine çekingen olanlar çekinir, kimbilir sende çekingensin.
    genelde insanlar çekingen insanların üstünden ego şişiriyorlar.buna izin vermemek gerek.
    o yüzden ara sıra sana bu şekilde davranıldığını hissedersen bozup atıcaksın karşındakini.
    bütün insanlar birbirlerini ezmeye ,kanını emmeye o kadar meraklı ki.
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

komünist_16
    Guest

onların şişirilmiş egosunu niye biz çekiyoruz onlar bizi eziyorsa biz de onları ezelim biz de onları kıralım.insanları ezmenin ne kadar iğrenç birşey olduğunu biz de onlara gösterelim.

Yer
    cennet

Alıntı komünist_16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onların şişirilmiş egosunu niye biz çekiyoruz onlar bizi eziyorsa biz de onları ezelim biz de onları kıralım.insanları ezmenin ne kadar iğrenç birşey olduğunu biz de onlara gösterelim.
    Şişşt devrimci ergen soluklan hele biraz.
    Biz sevmediğimiz insanlar gibi olmak istemeyiz. Çekingenlik insanın kendinde olan bir şeydir illaki birilerinin bizi ezdiği anlamına gelmez.

ama

Yer
    cennet

Alıntı aydemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de özellikle sunum yaparken çok heyecanlanırım. Çekingen durduğumu bir arkadaş da söylemişti. "Acaba insanlar hakkımda ne düşünüyor, sesimin titremesini, yüüzümdeki kızarıklığı fark ettiler mi?" vs vs sorular aklıma geliyor. Bir an önce anlatıp oturayım diye bir çırpıda anlatıveriyorum, tabi o zaman da sorun oluyor. A ayrıca sesimin gür çıkmaması da cabası.

Bundan başka toplulukta telefonla konuşamam çoğu zaman, üst düzey birileri ile görüşmem gerekiyorsa da heyecanlanırım vs. Derste bilsem bile sorunun cevabını söyleyemem çoğu zaman. Söyelemek istesem de öyle heyecan basar ki ben söylediğimi hayal etmeye başladığımda bile, söyleyemem işte.

Çok şükür ki artık benim de bir terapistim var ve tavvsiye ediyorum. Mesela onun bana verdiği güvenle şunları bile artık eskiisi kadar üzülmeden, canım sıkılmadan yazabiliyorumm. Darısı başınıza

Allah yardımcımız olsun.
    Hadi bakalım hayırlısı.
    Tamamiyle kurtul bu illetten sonrada bize terapi verirsin.:P

Bu arada doktora gitmek gerçekten iyi gelmiş sana gayet rahat bir şekilde foruma yazı yazdın işte.

ama

Sayfa 7/10 İlkİlk ... 345678910 SonSon