Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: hastalığımız için doğru doktoru bulmanın önemi

Karar Dönemi

Standart hastalığımız için doğru doktoru bulmanın önemi

merhaba arkadaşlar.ben bundan 5 sene önce tansiyon şikayeti ile (mesela tansiyonum 7-4 ken bir saat içinde 14-10 çıkıyordu) 3 sene boyunca gitmediğim doktor (dahiliye-psikiyatri) çek-up larımıda yaptırdım ama bana doktorlar depresyondan başka bir şey demediler.ne kadar ilaç kullandıysam fayda etmedi.yeni bir işe girecektim ve bir doktora daha gittim bu fenalaşmalarımla kimse beni işte çalıştırmaz dedim.doktoruma rahatsızlığımı anlattım oda bana bir sürü tahlil yazdı bir tahlil daha vardıki hiç duymamıştım(lityum).tahlil sonuçlarımı alıpta doktora gösterdiğimde doktorum seviyenin çok altında (0.01)olduğunu söyledi ve hemen lithuril'e başlattı ve o gün benim için her şey çok daha iyi olmaya başladı.evet hala istenilen alt seviyeye gelemedim ama gene bile rahatım.arkadaşlar buraya bunu yazdım çünkü ben çok uzun bir arayıştan sonra rahatsızlığımın adını koydum.sizler işallah doğru doktor ve doğru tedavi ile sağlığınıza kavuşursunuz.sevgiler

Karar Dönemi

Selam Tuba..

Yeniyim bu sitede.. Bana bir doktor ismi önerebilir misin İstanbul 'da..

Eşim adına istiyorum..Teşekkürler

Karar Dönemi biçare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı sinematlı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Tuba..

Yeniyim bu sitede.. Bana bir doktor ismi önerebilir misin İstanbul 'da..

Eşim adına istiyorum..Teşekkürler
    canım keşke verebilseydim ama ben İstanbulda oturmuyorum.Acil şifalar dilerim eşine.

Karar Dönemi

istanbulda iyi bir doktor-psikiyatrist Serhat Çıtak

Karar Dönemi majör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hastalığınızın ne olduğunu anlamadım depresyonmu başka bişeymi

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

iyi dr demek tecrubeli dr demektir ,bazen öyle rahatsızlıklar olurki tanıyı koymak için çok buyuk tecrube ve dikkat gerekir ,sizinkide oyle olmuş ve gittiginiz tum dr lar o kuçucuk ayrıntıyı atlamışlar ,en son gittiginiz dr ise tecrubesi sayesinde size gerçek tanıyı koymuş ve sonrada tedavinizi yapabilmiş ,geçmiş olsun .

sizlere kuçuk bir olay anlatmak isterim ,bundan bir yıl once bir medikal dergide bir yazı gordum ,ingilterede bir hasta 15 yıldır suren baş agrıları çekiyormuş ne kadar dr a gitmiş ne kadar tahlil yaptırdıysa boş ,bir turlu iyi olup agrılardan kurtulamamış bir gun bir dişlerinden rahatsız oldugundan diş hekimine gitmiş ,diş hekimi hastayı muayene ettikten sonra hastanın dolgusunu yapmış ve o arada devamlı suren baş agrıları olup olmadıgını sormuş hastada hayretle nerden bildiniz demiş ,
    diş hekimi hastaya onbeşgun suren bir kaç seanslık çok basit tedavi uygulamış ve yıllarca suren o dayanılmaz agrılar sona ermiş .

milyonlarca tahlil ilaç dr dr gezmelerle halledilemeyen o rahatsızlık ,tecrubeli bir diş hekiminin sayesinde sona ermiş ,

o yuzden iyi dr demek tecrubeli dikkatli dr demektir ve tecrubeli dr lar çogu zaman gereksiz tahlilere bile gerek gormezler ,dikkatli bir muayene ve araştırmayla çogu zaman dogru tanıyı koyar ve gereken tedaviyide yaparlar .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

lidyum eksikliği depresyonamı neden oluyo bana hiç tahlil yapılmadı

Alıntı majör Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lidyum eksikliği depresyonamı neden oluyo bana hiç tahlil yapılmadı
    bence bunu çoğu doktor bilmiyor.benimkide anlattımya tesadüfen bulundu.ben başka bir doktora lityum eksikliğini sorduğumda bana verdiği cevap,şikayetlerin neydi senin.söylediğimde bana verdiği cevap, biz buna depresyon deyip geçiyoruz.ne olur geçmeyin yıllarca ne olduğunu bilmeden sıkıntı çektim.tek ben sıkıntı çeksem gene iyi ailemede çektirdim.ama şimdi iyiyim 2 yıldır doktor kontrolündeyim.sana tavsiyen doktoruna bu tahlili yaptırmak istediğini söyle.belki faydası olur.sağlıkla ve hoşçakal.

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi dr demek tecrubeli dr demektir ,bazen öyle rahatsızlıklar olurki tanıyı koymak için çok buyuk tecrube ve dikkat gerekir ,sizinkide oyle olmuş ve gittiginiz tum dr lar o kuçucuk ayrıntıyı atlamışlar ,en son gittiginiz dr ise tecrubesi sayesinde size gerçek tanıyı koymuş ve sonrada tedavinizi yapabilmiş ,geçmiş olsun .

sizlere kuçuk bir olay anlatmak isterim ,bundan bir yıl once bir medikal dergide bir yazı gordum ,ingilterede bir hasta 15 yıldır suren baş agrıları çekiyormuş ne kadar dr a gitmiş ne kadar tahlil yaptırdıysa boş ,bir turlu iyi olup agrılardan kurtulamamış bir gun bir dişlerinden rahatsız oldugundan diş hekimine gitmiş ,diş hekimi hastayı muayene ettikten sonra hastanın dolgusunu yapmış ve o arada devamlı suren baş agrıları olup olmadıgını sormuş hastada hayretle nerden bildiniz demiş ,
    diş hekimi hastaya onbeşgun suren bir kaç seanslık çok basit tedavi uygulamış ve yıllarca suren o dayanılmaz agrılar sona ermiş .

milyonlarca tahlil ilaç dr dr gezmelerle halledilemeyen o rahatsızlık ,tecrubeli bir diş hekiminin sayesinde sona ermiş ,

o yuzden iyi dr demek tecrubeli dikkatli dr demektir ve tecrubeli dr lar çogu zaman gereksiz tahlilere bile gerek gormezler ,dikkatli bir muayene ve araştırmayla çogu zaman dogru tanıyı koyar ve gereken tedaviyide yaparlar .
    evet 9 şubat çok haklısın.iyi doktor tecrübeli ve dikkatli doktor demek değil.

teşekkür ederim arkadaşım ama ssk doktoru seni takmıyoki ilç yazıyo gönderiyo seni sen nerede tedavi oluyosun
    Konu majör tarafından (27-03-2009 Saat 03:50 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon