Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Otobüste tercih edilen yer, kişiliği ele veriyor.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Otobüste tercih edilen yer, kişiliği ele veriyor.

Girişkenler, otobüsün alt katının ön koltuklarına oturup herkesle selamlaşıp, konuşmayı seviyor. Otobüse biner binmez arkaya ilerleyenler ise arka taraftaki yüksek koltuklarda oturup kendini önemli hissetmeyi seviyor...

LONDRA - İngiltere’de yapılan bir araştırma, otobüste oturulan yerin, kişilikle ilgili ipuçları verdiğini ortaya çıkardı.
    Haberin devamı

Salford Üniversitesi bilim adamlarından Dr. Tom Fawcett’in yaptığı araştırmaya göre, “ileri görüşlü ve açık fikirli” kişiler, iki katlı otobüslerin üst katının ön sıralarına oturmayı tercih ediyor.

Üst katın ortalarına oturan yolcular, genelde genç ve orta yaşlılardan oluşuyor ve çevreyle fazla ilgilenmeden ya gazete okuyor ya da kulaklıkla müzik dinliyor. Üst katın arka koltuklarına oturanlar ise Dr. Fawcett’e göre “asi ruhlu”. Bu kişilerin genellikle kendi yaşam alanlarına girilmesinden hoşlanmadığı için arkalara oturmayı tercih ettiği belirtiliyor.

“Girişkenler” ise otobüsün alt katının ön koltuklarına oturuyor. Bu kişiler, herkesle selamlaşıp, konuşmayı seviyor ve otobüse binenleri görmek için ön kapıya yakın oturuyor.

Dr. Tom Fawcett’e göre alt katın orta bölümünde oturanlar bulundukları ortamda genel hakimiyet kurmaktan hoşlanıyor. Otobüse biner binmez en arkaya ilerleyen yolcular ise, arka tarafta otobüsün yüksek koltuklarında oturmayı ve kendilerini “önemli hissetmeyi seven” kişiler olarak görülüyor.

Dr. Fawcett, nerede oturduğuna aldırmayan yolcu tipinin de olduğunu belirterek, “Bu tipler, bulundukları kaba göre şekil alabileceklerine inandıkları için otobüste kişiliklerine uygun yer kapmak gibi bir kaygıları yok. Biniyorlar, neresi müsaitse yolculukları boyunca orada duruyor ya da oturuyorlar” dedi.

http://www.ntvmsnbc.com
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi busra14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben uzun yolculuklarda en önde gitmiyi çok severim ve rahat ederim ama dolmuşta işe giderken fana genelde orta kısımlara otururum arkaya hiç oturmam genelde hiç sevmem arkaya oturmayı yazı için teşekkürler

Karar Dönemi montana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben yer seçmem neresi boşsa otururum

Cahillik Dönemi negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

saçma..bir kere sf li hastalar arkaya oturur kendilerinin önemsiz hissetmek için tam tersine..onlardan biri olarak söylüyorum..ama benim panik bozukluğum daha baskın olduğundan hep ayakta ve arka kapıya yakın olurum ki istediğimde hemen ordan sıvışabileceğimi bileyim..şu otobüslerde aklımdan ne düşünceler geçiyor bir bilseler birgün çığlığı basıcam zaten ne güzel eskiden at eşek falan varmış..ohhh açık alan süper..tam benlik...kapalı araçlar çıkmış halkın ruh sağlığı bozulmuş..ne ararsan var klostrofobi panik atak..sosyal fobi bile bu toplu araçlardan yhaa...tıkış tıkış gide gide sosyalliğimiz daraldı..geçen gün bindim otobüse salak ben en arkaya ve demirli olan en sola oturdum hava soğuk millet bindikçe bindi..onlar bindikçe ben çıldırıyorum tabii..beynim hemen sinyal vermeye başladı..şimdi burda atak geçirirsen arka kapıya yakınsın ama en az 5 kişiyi devirmen gerekiyor..bağırmaya başlarsan kesin izdiham olacak ve burda istifleneceksin diyorum..ayaktakilere baktıkça dehşete kapılıyorum falan..niye bindim ki ben bu otobüse diyorum falan..dişimi sıkıyorum kendimi telkin ediyorum bak sesini çıkarma eve az kaldı düğmeye basacaksın ve efendi efendi ineceksin diyorum..başka şeyler düşün diyorum saçma sorular buluyorum kendime cevabı zor olsun ki vakit geçsin diye..dışardan bana bakan hiç anlamıyor tabi ama ben can çekişiyorum..neyse attım kendimi sonunda dışarı dünyalar benim oldu..gülüyorum tabi sonra bunlara ama...o an ne yaşadığımı bir allah bir de ben bilirim..yılmıyorum tabi gene biniyorum otobüse..ama akıllandım şimdi..yedi düvel gelse beni o demirli koltuğa oturtamaz..nereye oturacağımı değilde bir daha asla oraya oturmayacağımı biliyorum..şu ışınlanmayı bulsalarda rahat etsek yhaa..süper ışınlan git ışınlan dön ne atak var ne fobii...
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

Cahillik Dönemi BETÜLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    hayatın tam içinden

bizim burda iki katlı otobüs yok zaten,ben seçme şansım varsa kapıya yakın otururum kolay ineyim diye ortalara yani,ters oturmaktan hiç hoşlanmıyorum.ama boş yer varkende ayakta durmam her yer olabilir.ama uçakta asla cam kenarına oturamam,otursamda camı kapatıyorum,o kadar yüksekten bakınca içim dışıma çıkıyor...

ANCAK FİKİRDİR VARLIĞIN GERİSİ ET VE KEMİKTİR BİR YIĞIN!

Karar Dönemi
    Yer
    istanbul

Genelde en arkaya otururum. Çünkü gelen giden herkesi görebilrim. Ayrıca acil çıkış noktalarını inceler-çekiç'in yerini ezberlerim. Kapıların acil durumlarda nasıl açılacağını da iyiden incelemeden geçmem. Taki yaşlı bir büyüğümüz yanıbaşıma kadar gelip "hadi yavrum ben geldim, zıpla" bakışını atana kadar...
    "bazen kader bizi öyle durumlara düşürür ki, doğruyu yapmakla yanlış yapmış oluruz." Divan'dan bir alıntı....

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Birincisi gideceğim yer 1 saatten yakınsa muhtemelen yürüyerek giderim, (tabi hergün gitmiyorsam) Otobüse binmekten nefret ederim, ters koltuğa asla oturmam. Otobüsün hangi köşesine tıkışırsam tıkışayım, hayal dünyasına derinlemesine dalıp hep son durakta inerim işte bunun için saatlerce yürüyorum tatlı tatlı hayaller kurarak, bigün hayal dünyasında dalgın dalgın gezinirken üzerimden geçecek tramvayı bekliyorum
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi

ben Turkiyede otobuse hic binmedim ama yurtdisindayken otubuse cok bindim bos olan yere otururdum ayakta kalmaktan daha iyidir diye.. ama tercihim arabadir tabiki ulasim daha basittir

hmmm of/trabzonda tramvay ilginc..
    Konu Tugba tarafından (20-01-2009 Saat 11:56 AM ) değiştirilmiştir.

merhaba ben çoğunlukla otobüsle yolculuk ediyorum bende de klostrofobi vardı ama nasıl oluyosa bilmiyorum sadece soyunma kabini asansör gibi yerlerde 2 veya 3 dk dan fazla duramam otobüs bu kadar daraltmıyo beni çok sıkışmakdıkça ve arkalara kapıya yakın yere oturur veya ayakta dururum önde sürekli gelen giden itmeler felan daha çok olduğundan
    GÜLMEKLE KAYBEDİLEN ŞEY AĞLAMAKLA ELDE EDİLMEZ.

Cahillik Dönemi hoyrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben ortada sağ tarafa cam kenarına otururum hep
    ama nedenlerim başka oturduğum ön koltuğun alt tarafında kutu gibi bir şey var ayağımı oraya koyuyorum rahat oluyor hem de durakları gördüğümden dalıp giderken inceğim yeri kaçırmıyorum
    Deliler ve akıllılar, aynı derecede zararsız kimselerdir. Asıl tehlikeliler yarı deli, yarı akıllı olanlardır.

Sayfa 1/3 123 SonSon