Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: Bir manik depresife nasıl yardım edilebilir?

Karar Dönemi sardunya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bunu çok düşündüm, belki de beni istemiyor sadece diye.. Aramadım aramadı, ama bizim için özel olan hiç birşeyi değiştirmedi de, herşey aynen duruyor.. Onları asla ellemiyor..

O belki ben kırılmayayım diye hiç bi zaman ifade etmedi ama ben onu benim bu hale getirdiğime inanıyorum.. Benim aptallıklarım, aptal kıskançlıklarım bu duruma getirdi onu.. Yanlış anlamayın kendimi suçladığım için bu durumda değilim. Onu gerçekten sevdiğim için bu durumdayım.. Aklımda bi saniye bile çıkaramıyorum..

Benimle şuan yüzyüze görüşmek istemiyor, nedenini de çok iyi biliyorum.. Bana kızgın ve beni gördüğünde kızgınlığı da geçicek.. Belki de sizin dediiniz gibi buna sığınmaya çalışıyorum.. Ama inanın sığınmazsam çok kötü duruma geliyorum.. Beni hayatta tek mutlu eden şey oydu.. Onlayken mutlu ve huzurluydum.. Hep hayatımın anlamı derdim, sizin anlayacağınız hatım anlamsız kaldı.. İçimdeki umudum olmasa amaçsız kalırım ve bu durumda benim için daha tehlikeli gibi geliyor bana.. Hayattan vazgeçip bi de ailemi yıkabilcek psikoljide oluyorum bazen..

Sanırım zaman zaman üstüne gidiyorum, yapmak istemediklerini belki yapar diye üsteliyorum. Bunu yapmamam gerek biliyorum.. Ama yaptırmaya çalıştığım herşey onu mutlu eden şeyler.. Mesela spora başlaması.. Onu hayatta en mutlu eden şeydir.. 2 ay sonra yeni başladı.. Haftada en az bi kez söylüordum belki iyileşmesine yardımcı olur diye.. Sonunda başladı, ve bu beni acayip mutlu etti.. Ama artık yapmıyorum, gerçekten yapmıyorum..

Cahillik Dönemi negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hayatından aşık olduğun insanı çıkardığında sana birşey kalmıyorsa bu çok kötü işte..hemen bir psikyatra gitmelisin..bende yaşadım bu çıkmazları..o an insan onsuz asla yaşanmaz diyor ama çokta güzel yaşanıyor sonra..gazelden okumuyorum senden çok daha berbat ayrılık hikayeleri yaşadım ve sınırlara geldim..sonra geçti..geçmeyecek sanıyordum ama geçti..izi bile kalmadı..buna şu an inanman imkansız ama zamanla göreceksin..ama önce doktora mutlaka gitmelisin..önce kendi sağlığını kurtar sonra onunla ilgilenirsin
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

Psikyatra gitmemin şart olduğuna inanıyorum zaten.. O durumda da olduğumu biliyorum.. Ama ailembilmediği için aileme söylenmesini istemediğim için gidemiyorum, çünkü biliyorum ki herşey aileme anlatılıcak.. Bazen o kadar kötü oluyorum ki babam izin verse annem hastaneye yatırcaktı..

Ben hayatım boyunca daha önce kendimden başka kimseyi sevmedim, ailem dahil. İlk defa birini kendimden çok sevdim, kendimden çok düşündüm, kendimden çok korumaya çalıştım.. Halen farkındayım ki onun sağlığını kendi sağlığımdan ön planda tutuyorum.. Hep kendimi düşünürdüm, sadece kendimi.. Ama şuan öyle değil.. İnanın şuanda onun sağlığına kavuşması, eski şirin, neşeli, hayat dolu insan olması benimle beraber olmasından çok daha önemli benim için.. Çünkü biliyorum ki eski haline dönse zaten herşey düzelicektir..

Onun bi kalp rahatsızlığı vardı, üzülüp sıkıldığı an kalp spazmı yaşıyordu.. Onunla olan sorunlarımızda aramız düzeldiğinde sadece o hasta diye onla barıştım zannediyor. Bu konuda kendimi eksik hissediyorum diyordu.. Oysa sevgimin çok kuvvetli olduğunu na anlatamadım..

Şuan yapmak istediğim şey, onu sıkıp bunaltmadan, benden uzaklaştırmadan ona elimden geldiğince destek olmak ve onu hala çok sevdiğimi ve çok seviceğimi hissettirmek.. Ama nasıl yapabilirim bilmiyorum

mmontessori
    Guest

Alıntı sardunya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, şuan sizlerden adeta yardım dileniyorum..

2 yıl süren bir ilişkim oldu, ve anlamsız ufak bir tartışma ile ilişkimiz bitti. Şimdi ona da bana da sorsanız neden ayrıldığımızı bilmiyoruz.. Ayrıldığımız dönemde sanırım bir sinir krizi gibi bişey yaşadı erkek arkadaşım. Ve sonucunda pskikoloğa gitti. 2 aydır sürekli tedavi görüyor (hem ilaç hem de grup terapilerine haftada 1 kez katılıyor). Bana manik depresif olduğunu ima eder şekilde bir söz söyledi.

Şuan da benden tamamen kaçıyor, herşeyde beni dışlıyor, benle ben soru sormazsam konuşmuyor bile. İşin kötü yanı ben her ne kadar istesem, yalvarsam da benimle görüşmüyor bile. Asla ona desteğimi kabul etmiyor. Ve benleyken mutsuz olduğunu söyleyip iyice canımı yakıyor. Bu arada ben de sanırım depresyona girdim, 2 aydır daha ağlamadığım gün, onu düşünmediğim bir an bile yok. Bikaç defa panik atak krizi yaşadım, şuan bu yazıyı yazarken bile aşırı bir titreme var üzerimde..

Ben ona destek olmak istiyorum, yardım etmek istiyorum ve her ne olursa olsun onunla beraber olmak istiyorum. Ama ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Arkadaş gibi davranmaya çalışıyorum olmuyor, sevgili gibi davranmaya çalışıyorum o da olmuyor. Susuyorum, aramıyorum o da beni aramıyor. Benim bir damla gözyaşımda kalp krizi gibi ataklar yaşayan kişi şuan ben ölcek durumda olsam, kafasını çevirip bakmayacak durumda. Hayatta en sevdiği, en zevk aldığı şeylerden bile uzaklaştı. Sadece şu günlerde ufak ama güzel bi gelişme yaşandığına inanıyorum. Sürekli spor yapan kişi sporu bile bırakmıştı, spora başladı.. Sabrediyorum, onun yine ileride çok iyi olacağına inanıyorum. Ama süreci hızlandırmam gerektiğine inanıyorum.

Bu arada çok ağır bir ilaç da vermiş durumda doktor. O ilaç onu sürekli uyutuyor. Dr sorduğunda ilaçlarla mutlu olduğunu da söylüyor. Çünkü ilacı içerken herşeyi unutuyor ve uyuyor.

Lütfen bana yardım edin..
    selam
    yazdıklarını okudum.bence erkek arkadaşının senden kaynaklanmayan problemleri var.ama sana ve ilişkinizede yansımış doğal olarak.kendini çok güçsüz ve zavallı hissediyorsa buna senin şahit olmanı istemediği için senden ayrılmayı tercih etmiş olabilir.
    benim sana tavsiyem sakın bana derdini anlat deme desteğini onunla farklı şeyler yaparak vermeye çalış.hoşuna gidecek süprizler yap ama abartma soğuk kanlı olmaya çalış.belkide biraz kafasını toplamasına izin vermelisin

kendini de eziyet etme sakın.eğer çok seviyosan ve bu problemleri beraber halledebilirseniz acele etmeden emin ol bi daha hiç ayrılmazsınız.

ayrıca erkek arkadaşını yarı yolda bırakmaman da güzel bi şey
    sen bu durumun altından kalkacaksın gör bak

Alıntı mmontessori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam
    yazdıklarını okudum.bence erkek arkadaşının senden kaynaklanmayan problemleri var.ama sana ve ilişkinizede yansımış doğal olarak.kendini çok güçsüz ve zavallı hissediyorsa buna senin şahit olmanı istemediği için senden ayrılmayı tercih etmiş olabilir.
    benim sana tavsiyem sakın bana derdini anlat deme desteğini onunla farklı şeyler yaparak vermeye çalış.hoşuna gidecek süprizler yap ama abartma soğuk kanlı olmaya çalış.belkide biraz kafasını toplamasına izin vermelisin

kendini de eziyet etme sakın.eğer çok seviyosan ve bu problemleri beraber halledebilirseniz acele etmeden emin ol bi daha hiç ayrılmazsınız.

ayrıca erkek arkadaşını yarı yolda bırakmaman da güzel bi şey
    sen bu durumun altından kalkacaksın gör bak
    O kadar güzel bi moral oldu ki benim için anlatamam. Dediğim gibi şuan ben umutla daha güçleniyorum, umutsuzken çok kötü halde oluyorum. (yanlış anlamayın bana moral verin demiyorum kimseye, sadece içimden gecenler başkaları tarafından söylenince tek başıma olmadığımı görüp seviniyorum)

Çok uzun süredir asla derdini anlat demiyorum, sadece ne zaman isterse yanında olduğumu belirten cüleler kuruyorum arada bir. Sizin de dediğiniz gibi arada ufak sürprizler gönderiyorum ona. Son 4 gündür de tamamen benim emeklerimden oluşan bi sürpriz hazırlıyorum.. Umarım diğer sürprizlerim gibi bu da onu mutlu eder..

Onun da beni çok sevdiğini bilmesem, inanmasam asla bu kadar dert etmezdim kendime. Ama o da çok seviyor biliyorum bunu. Ve kendini eskisi gibi hissettiğinde, yani kafasını topladığında herşeyin düzeleceğine inanıyorum nedense. Zaten aşırı sinirli bi haldeymiş, ama bu sinir hali çok kötüymüş, etrafına zarar veren bir şekilde. Bu olayın en başlarında yani 2 ay evvel bunları ben bilmiyorken, seni sevenleri de çok üzüyorsun, herkes seni çok seviyor ve çok özlüyor demiştim, (çünkü sevildiğini hissetmeyi acaip sever, küçük nazlı bi bebek gibidir) "Artık kimseyi değl sadece kendimi düşünmek istiyorum, sadece kendimi.." demişti bana. ve o bi balık burcu, kendini hiç düşünmezdi, arkadaşlarının üzüntlerine onlardan çok üzülür ve kendine dert ederdi.

İnşallah sizin de dediğiniz gibi bu durumun altından ikimiz de sağlıklı bir şekilde kalkabiliriz, bana tekrar ellerini uzatır..

mmontessori
    Guest

Smile

Alıntı sardunya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar güzel bi moral oldu ki benim için anlatamam. Dediğim gibi şuan ben umutla daha güçleniyorum, umutsuzken çok kötü halde oluyorum. (yanlış anlamayın bana moral verin demiyorum kimseye, sadece içimden gecenler başkaları tarafından söylenince tek başıma olmadığımı görüp seviniyorum)

Çok uzun süredir asla derdini anlat demiyorum, sadece ne zaman isterse yanında olduğumu belirten cüleler kuruyorum arada bir. Sizin de dediğiniz gibi arada ufak sürprizler gönderiyorum ona. Son 4 gündür de tamamen benim emeklerimden oluşan bi sürpriz hazırlıyorum.. Umarım diğer sürprizlerim gibi bu da onu mutlu eder..

Onun da beni çok sevdiğini bilmesem, inanmasam asla bu kadar dert etmezdim kendime. Ama o da çok seviyor biliyorum bunu. Ve kendini eskisi gibi hissettiğinde, yani kafasını topladığında herşeyin düzeleceğine inanıyorum nedense. Zaten aşırı sinirli bi haldeymiş, ama bu sinir hali çok kötüymüş, etrafına zarar veren bir şekilde. Bu olayın en başlarında yani 2 ay evvel bunları ben bilmiyorken, seni sevenleri de çok üzüyorsun, herkes seni çok seviyor ve çok özlüyor demiştim, (çünkü sevildiğini hissetmeyi acaip sever, küçük nazlı bi bebek gibidir) "Artık kimseyi değl sadece kendimi düşünmek istiyorum, sadece kendimi.." demişti bana. ve o bi balık burcu, kendini hiç düşünmezdi, arkadaşlarının üzüntlerine onlardan çok üzülür ve kendine dert ederdi.

İnşallah sizin de dediğiniz gibi bu durumun altından ikimiz de sağlıklı bir şekilde kalkabiliriz, bana tekrar ellerini uzatır..
    bi nebze de olsa yardımcı olabildiysek ne mutlu

Standart Sevgi mantığı öldürmesin...

Panik atak hastası biri olarak aldığım tıbbi ve psikolojik destekler sonucu anladığım tek şey bu gibi TUTKULARIN sigara alkol gibi kötü alışkanlıklardan olduğudur... Yani sevgi bu kadar BENCİ olmaz... Ben Merkezci... Yani seni istemeyen seni umursamayan senden uzaklaşan birini hala beklemen tuhaflığı saçma.. Buraya yazmamın nedeni de bu siteyi bulma nedenim de bu.. Aynı bu tip bir arkadaşım oldu.. Ve hala aynı beklenti içinde... Bunun mantığı yok.. Bu sevgi değil... Bu kalp değil.. Bu aynı bir tiryaki yada alkoliğin TUTKU ve BAĞIMLILIĞI... Bende senin tavrında tutkusu olan biri yüzünden panik atak oldum... Sevmiyorsak ve uzaklaşıyorsak... Üstümüze gelip beklemenizin anlamını... ANLAMIYORUM!!! ANLAMAYACAĞIMDA... Kısaca okuduğum kadarı bile bana anımsattı aynı durumları... Sevgi dediğin yerde bağımlı olduğunun farkına var !... Saygı gösterip uzak durmayı da öğrenmelisin bence Hala durum aynıysa tabi...

Ve mutlaka psikolojik destek alarak KİM OLDUĞUNU NEDEN BU DURUMDA OLDUĞUNU keşfet... Durumunun farkında değilsin ama ÇIKMAZ Ve kocaman bir labirentte dönüp dolanmak olacak vaziyetin, o destek alarak hayatını daim ettirmeye çalışırken SEVİYORUM diyerek onun hayatına SAYGISILIK yapamazsın bence...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12