Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: yardım edin

Karar Dönemi

"yaşadıklarım beni güçsüz kılıyor sanki olanlar karşısında tek suçlu benmişim gibi geliyor..." böyle yazmışsın, arkadasim sorununu tam olarak yazmazsan kimse seni anlayamaz ve yardimci olamaz. Neler yaşadın bunu ayrıntılı olarak yazman gerekiyor.
    Diyelim ki basin agriyor, doktora gitsen benim bir rahatsızlıgim var ne oldugunu sen bul ve caresini soyle desen 1 ay muayene etse yine de sorun nerde bulamayabilir.

Ayrıca bir psikologdan yardım almalısın, doktora gidiyor musun?

Alıntı ANAKSAKİS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biliyorum herşeyi anlıyorum ama genede kabul edemiyorum nasıl düzelicek nasıl herşey gene eskisi gibi olucak bilmiyorum hareketlerimi kontrol edemiyorum inançlı biriyim ama yaşadıklarım beni güçsüz kılıyor sanki olanlar karşısında tek suçlu benmişim gibi geliyor...
    herdefasında aynı şeyler tekrar ettikçe hayatımda acı sanki çok rutin birşeymiş gibi geliyor...nasıl düzelicekk ben nasıl eski ben olucam ...içimde herşeye karşı birkorku var halbuki ben kormazdım önceden ama şimdi aniden açılan kapılar bile ben mahvediyor...
    çok acı birr duygu yaşamayan bilmez bilende sanırım bu acıyla fazla yaşamaz..sorumu yineliyorum ne olur bana yardım edin ....
    GÜZEL GÖREN, GÜZEL DÜŞÜNÜR;
    GÜZEL DÜŞÜNEN, HAYATINDAN LEZZET ALIR.

doktora gitmiyorum... sorun ben olduğum sürece doktora gitmemin benim üzerimde yeterli bir etki olucağını zannetmiyorum.. yaşanılan sonlar değişmedikçe ve herdefasında aynı sonla yüzleşmek durumunda kalacağımdan sorunlarım hep aynı kalacak değişen dr isimleri olucak..içten duyguve düşünceleriniz çok teşekürederim...

Karar Dönemi

insanın kendisi iyileşmek/değişmek isterse gerçekleşebilir. Zorla da olsa iyileşmelisin, deniz kenarı, çarşıya çıkma, 1 arkadaşla yemege cikma gibi yöntemleri denemelisin.

Ben bazen gece 4 te yatarim, ertesi günü 12 de uykum gelmez dogal olarak cunku insan metabolizmasına pek kabul etmez. bir gün sonra 2 daha sonraki gun 12 de yatarak normal düzenime kavusurum.

cevremizdeki insanlar çamurdan olmadigi icin sekillerini biz veremiyoruz. oldugu gibi kabul edip kendimize gore deger vermeliyiz. hatasız kul olmaz ama bazı hataları görmezden gelmeliyiz. Problemin ne bilmiyorum ama mutlulugumuzu kimsenin bozmasına izin vermemeliyiz. 2. kattaki bir eve ulaşmak istiyorsak basamakları tek tek cikmaliyiz, hepsini bir anda çıkamayız. Sende kücükde olsa her gün 1 adım atmalisin.

Alıntı ..paranio.. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.. yazdıklarını okurken adet birzamanlar kendmn düşündüklerini okudum aynılarını yaşadım kaç yaşındasın bilmiyorum bende az buçuk tecrbem ile sana bişeyler yazmak istdim.. ilk olarak şunu bilmelisin ki doktora gitsende gitmessende bundan sen kurtulacaksıın ben doktora gitmedm fakat senin gitmen fayda sağlar..senin durumundayken bi çok arkadaşımın sayesinde sanırım haff anlattım sende birileri ile paylaş sadece nette değil güvendiğin kişilerede ve bunu atlatıcağını kendine öğret geçici bir durum oduğunu anlamayı sağla kendine.. inan geçtiğini bile anlamıyorsun. biraz doktor yardımı biraz çevre en çokda senin gayretinle geçer umarım.. gece uyuyamamak derken annenin yanına bile yatsan en sonunda tek başına yatacaksın unutma tekrar geçmiş olsun saygılar..
    Biliyorum geçicek ama neden her defasında aynı son aynı sahneleri yaşamak yordu beni ...uyumaksa eğer yaptığım evet uyuyorum bedenim yatıyor ama ben sanki olay anında kalıyorum aynı kabusları tekrarı verilen dizinin sahneleri gibi bitiyor başa dönüyor ve yine aynı sahneler... 28 yaşındayım kısa ama zor bir 28 yıl yaşadım çevremde insanlar var olmaz olurmu insanın sıkıntısına kaşık tutan türünden inanmıyorum kimseye acı hani derleya ateş düştüğü yeri yakıyor aynen öyle içimde kocaman bir orman yangını var... geçicekse eğer bu durum lütfen içimdeki yangın geçsin.. içten görüşleriniz için çok teşekürler..

Alıntı HakanS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insanın kendisi iyileşmek/değişmek isterse gerçekleşebilir. Zorla da olsa iyileşmelisin, deniz kenarı, çarşıya çıkma, 1 arkadaşla yemege cikma gibi yöntemleri denemelisin.

Ben bazen gece 4 te yatarim, ertesi günü 12 de uykum gelmez dogal olarak cunku insan metabolizmasına pek kabul etmez. bir gün sonra 2 daha sonraki gun 12 de yatarak normal düzenime kavusurum.

cevremizdeki insanlar çamurdan olmadigi icin sekillerini biz veremiyoruz. oldugu gibi kabul edip kendimize gore deger vermeliyiz. hatasız kul olmaz ama bazı hataları görmezden gelmeliyiz. Problemin ne bilmiyorum ama mutlulugumuzu kimsenin bozmasına izin vermemeliyiz. 2. kattaki bir eve ulaşmak istiyorsak basamakları tek tek cikmaliyiz, hepsini bir anda çıkamayız. Sende kücükde olsa her gün 1 adım atmalisin.
    Küçük olsada adım attım ama ben hayat her küçük adım atışlarımda kocaman ayaklar beni ezdi...Cesaretim gerçekten bak çok yorgunum yoruldum neye karşı mücadele edicem şaşırıyorum hangi son değiştiki yaşadıklarımdan hep aynı hep aynı...
    Unutmadan dün akşam acıktım ve yemek yedim küçük bir adımsa bu ben atmış oldum

Karar Dönemi

Alıntı ANAKSAKİS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Küçük olsada adım attım ama ben hayat her küçük adım atışlarımda kocaman ayaklar beni ezdi...Cesaretim gerçekten bak çok yorgunum yoruldum neye karşı mücadele edicem şaşırıyorum hangi son değiştiki yaşadıklarımdan hep aynı hep aynı...
    Unutmadan dün akşam acıktım ve yemek yedim küçük bir adımsa bu ben atmış oldum
    bize sıkıntı veren eski defterleri her defasında gündeme getirmemeliyiz. çünkü bize bir faydası yok. o olayladan ders çıkarmalı ve defteri kapatmaliyiz. insanlar aslında düşünmekten uyuyamıyorlar. uyumasak bile uzanmalıyız ve bedenimizi dinlendirmeliyiz.

küçük de olsa bir adım atmışsın ne güzel ama bu adımlar devamlı olmalı, geriye dönüş olmamalı önemli olan bu.

Eğer bazı şeyler kötüye gidiyorsa veya gitmişse ve yapacak birşeyimiz yoksa neden üzülelim ki.

Karar Dönemi

banada yardım edin yaaa deliriyorum ben lütfennn

Karar Dönemi lavinya21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı simgece Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    banada yardım edin yaaa deliriyorum ben lütfennn

sıkıntın ne simgece

Sayfa 2/2 İlkİlk 12