Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: yardım edin

Standart yardım edin

aranızda bana yardımcı olacak biri var mı acaba ben esrar maduru bırıyım..hayatımda yalnızzca bıkac kez kullandıgım esrarın feci bi yan etkısıyle karsılastım ıkı ay önce..içtikten bıkac dakıka sonra fecı halde depersonalizasyon durumunu yasadım sankı etrafımdakı herkes yabancıydı kendimi rüyada gıbı hıssettım..en yakın arkadasımı bıle dusman gıbı gördüm o sanıye arabanın camlarını ındırecektım neredeyse fecı bı gecıs durumu oldu..etkısını atlatamadım ıkı aydır hala o anki durumları yasıyorum..paxera ve risperdal verdi doktorum..agır nöbet gecırmemı engellıyor ama hala şu depersonalizasyon durumundan kurtulmus degılım aranızda bu konu hakkında fıkrı olan var mı acaba?

Çıraklık Dönemi atomcekirdegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Allah yardımcın olsun.Bu konuda fazla bir bilgiye sahip olmadığım için seni kulaktan dolma bilgilerimle belki de yanlış yönlendirmiş olmak istemem.Ama anladığım kadarıyla zaten yardım alıyorsun.En doğru bilgiyi yine doktorun verecektir.Ama yine de depersonalizasyon durumunu yaşadığın zaman buradaki sohbet odasına uğrarsan burada online olan arkadaşlarımız yardımcı olabilir sana.Geçmiş olsun dilerim en kısa zamanda esrardan ve seni saran u durumdan kurtulursun.
    ARININ KUYRUĞUNA ZEHİR AĞZINA BAL VERİLMİŞTİR;NEYE TALİPSEN ONU ALIRSIN...

tesekkürler en azından bıseyler yazmıssın sagol ama bu konuda muzdarıp olan ve kurtulmus arkadaslarla tanısmak ıstıyorum yada en etkılı yöntem nedır bu durumdakı hastalar ıcın bılmek ıstıyorum umarım en kısa zamanda bırılerı cevap verır.

Karar Dönemi

Alıntı suzansuzyyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tesekkürler en azından bıseyler yazmıssın sagol ama bu konuda muzdarıp olan ve kurtulmus arkadaslarla tanısmak ıstıyorum yada en etkılı yöntem nedır bu durumdakı hastalar ıcın bılmek ıstıyorum umarım en kısa zamanda bırılerı cevap verır.
    bende de depersonalizasyon var fakat şu şekilde oluştu

delirme korkusu oldu bende, daha sonra o korku geçti ama bu depersonalizasyon denilen iğrenç durum ortaya çıktı...
    kurtulanlar mesaj atsınlar, öğrenelim...

amelia
    Guest

DEPERSONALİZASYON BOZUKLUĞU

DSM-IV, depersonalizasyon bozukluğunu kişinin kendi gerçeklik duygusunun geçici olarak yitirilmesiyle ilgili kendilik algısında ısrarlı ve yineleyici değişim olarak tanımlar. Depersonalizasyon bozukluğu olan hastalar, kendilerini mekanik, rüyada veya bedenlerinden ayrı olarak hissedebilirler. Ataklar egodistoniktir ve hastalar semptomların gerçek dışı olduğunu anlarlar.

Depersonalizasyon birinin bedenini veya kişisel kendiliğinin yabancı ve gerçek dışı olduğunu hissetmesidir; dereslizasyon dış dünyadaki nesneleri yabancı ve gerçek dışı olarak algılamasıdır.

Çoğu kişinin yaşamlarında ara sıra olan izole fenomendir ve kesinlikle patolojik değildir.

Patolojik depersonalizasyonla ilgili epidemiyoloji bilgileri yetersizidir. Birkaç yeni araştırmada, depersonalizasyonun kadınlarda erkeklere göre en az iki kat daha sık ortaya çıktığı bulunmuştur; 40 yaşın üzerindeki kişilerde nadir görülür.

Depersonalizasyon bozukluğu psikolojik, nörolojik veya sistematik hastalık nedeniyle ortaya çıkabilir. Depersonalizasyon anksiyete bozukluklarına, depresif bozukluklara ve şizofreniye genellikle eşlik eden bir semptomdur.

Depersonalizasyon bozukluğunun DSM-IV tanı ölçütleri, hastalarda belirgin strese ya da toplumsal, mesleki veya kişilerarası ilişkilerinde işlev görebilmelerinde bozulmaya yol açan devamlı ya da yineleyici depersonalizasyon ataklarını gerektirir.

Bu bozuklukta gerçeği değerlendirme yetisinin bozulmamasıyla genellikle psikotik bozukluklardan ayırt edilir.

Hastanın vücudunun yarısının gerçek dışı olduğunu ya da var olmadığını hissetmesi olan hemi depersonalizasyon kontralateral parietal lob hastalığı ile ilişkili olabilir.

Depersomalizasyon birçok diğer hastalıkla semptom olarak bulunabilir. Hastaların büyük bir çoğunluğunda, depersonalizasyon bozukluğu semptomları öncelikle aniden ortaya çıkar; ancak bazı hastalar tedrici bir başlangıç bildirir. Bozukluk en sık 15–30 yaş arasında başlar, ancak 10 yaşında hastalarda görülmüştür, daha az sıklıkta 30 yaşından sonra ortaya çıkar ve yaşamın geç dekatlarında hemen hemen hiç görülmez.

Çoğu hastalarda, semptomların yoğunluğunda herhangi önemli bir dalgalanma olmaksızın sabit bir seyir izler, ancak semptomlar epizotik olarak ortaya çıkabilir, semptomsuz aralar gösterir.

Depersonalizasyon bozukluğunun tedavisine az ilgi gösterilmiştir

Merhaba...
    Şuan kendimi hiç iyi hisetmiyorum kocaman bir boşluğuk içindeyim içim acıyo bana sorduklarında iyiyim diyorum ama yalan söylüyorum aslında iyi değilim uyamıyorum sürekli kabus görücem korkusu var içimde bana yardım edin ne olur...

Burdayım sanırım

Karar Dönemi

Alıntı ANAKSAKİS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba...
    Şuan kendimi hiç iyi hisetmiyorum kocaman bir boşluğuk içindeyim içim acıyo bana sorduklarında iyiyim diyorum ama yalan söylüyorum aslında iyi değilim uyamıyorum sürekli kabus görücem korkusu var içimde bana yardım edin ne olur...
    Arkadaşım, kabusları bazen görürüz. Görsek bile uyanınca kabus oldugunu anlarız ve gecer. Sırf bu yüzden uyumamazlık yapılmaz.

Düzenli aynı saatlerde uyumalısın. korku filmi vs gibi seni endiselendiren seylerden uzak kalmalisizin.

Felak, Nas ve Ayetel Kursi ayetleri koruyucu kalkan gibidir, yatarken bunlar okunmalıdır.

Kısa sürede faydalarını görürsün inş.
    GÜZEL GÖREN, GÜZEL DÜŞÜNÜR;
    GÜZEL DÜŞÜNEN, HAYATINDAN LEZZET ALIR.

Biliyorum herşeyi anlıyorum ama genede kabul edemiyorum nasıl düzelicek nasıl herşey gene eskisi gibi olucak bilmiyorum hareketlerimi kontrol edemiyorum inançlı biriyim ama yaşadıklarım beni güçsüz kılıyor sanki olanlar karşısında tek suçlu benmişim gibi geliyor...
    herdefasında aynı şeyler tekrar ettikçe hayatımda acı sanki çok rutin birşeymiş gibi geliyor...nasıl düzelicekk ben nasıl eski ben olucam ...içimde herşeye karşı birkorku var halbuki ben kormazdım önceden ama şimdi aniden açılan kapılar bile ben mahvediyor...
    çok acı birr duygu yaşamayan bilmez bilende sanırım bu acıyla fazla yaşamaz..sorumu yineliyorum ne olur bana yardım edin ....

Karar Dönemi

Alıntı ANAKSAKİS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biliyorum herşeyi anlıyorum ama genede kabul edemiyorum nasıl düzelicek nasıl herşey gene eskisi gibi olucak bilmiyorum hareketlerimi kontrol edemiyorum inançlı biriyim ama yaşadıklarım beni güçsüz kılıyor sanki olanlar karşısında tek suçlu benmişim gibi geliyor...
    herdefasında aynı şeyler tekrar ettikçe hayatımda acı sanki çok rutin birşeymiş gibi geliyor...nasıl düzelicekk ben nasıl eski ben olucam ...içimde herşeye karşı birkorku var halbuki ben kormazdım önceden ama şimdi aniden açılan kapılar bile ben mahvediyor...
    çok acı birr duygu yaşamayan bilmez bilende sanırım bu acıyla fazla yaşamaz..sorumu yineliyorum ne olur bana yardım edin ....
    Sorunun temeline inmek gerekir, nerede yanlış düşünüyorsun
    "yaşadıklarım beni güçsüz kılıyor sanki olanlar karşısında tek suçlu benmişim gibi geliyor" neler yaşadın saglikli bir sekilde yorum yapmak gerekir.

her gecenin bir sabahi vardir. her sıkıntının derdin de bir sonu biraz sabır, biraz baska seyler mesgul olma (kus balik besleme deniz kenarinda yuruyusler vs.)
    Mantikli insan nasil dusunur ne yapar onlar giib yapmali hic olmazsa taklit etmelidir.
    GÜZEL GÖREN, GÜZEL DÜŞÜNÜR;
    GÜZEL DÜŞÜNEN, HAYATINDAN LEZZET ALIR.

Sayfa 1/2 12 SonSon