2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Uzmanlar sorularınızı yanıtlıyor .

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Uzmanlar sorularınızı yanıtlıyor .

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

SORU
    Benim şikayetim kalbim ağrıyo ara ara kalp sıkışması oluyo evde yanlız kalamıyorum bir yere yanlız gidemiyorum bir yere gittigim de çantamda ağrı kesiciler taşıyorum kalabalık ortama girdigim de bogulacak gibi oluyorum kardiyolijiye gittimkalbim de sorun olmadıgını söyledi ne yapmalıyım lütfen cvp yazın saygılarım la tşk ederim
    CEVAP
    Bu belirtiler genellikle 'agorafobili panik bozukluğu'nda görülür. Kesin teşhis elbette muayene edilmeden konulamaz. Etkili tedavi yöntemleri vardır. Tedavide gecikmek hastalıkta müzminleşmeye ve ağırlaşmaya sebep olabilir. Mutlaka psikiyatri uzmanına gitmelisiniz. Uzm.Dr.Oğuz TAN NPİSTANBUL Hastanesi. www.npistanbul.com T:+90 0216-633-0-633

SORU
    İlk başlarda sevgilimin ilgilernden çok memnundum.ama şimdiilgibudalası haline geldim.herşeyi abartmaya başladım.alttan alamz oldum.herşeyi takımı bile kıskanmaya başladım agrasifleştim.lütfen yardım edn.
    CEVAP
    Bu durumun nedenini daha geniş sorgulamakta fayda var. Tek nedeninin erkek arkadaşınızın üzerinize düşmesi olması çok olası görünmüyor. Bazen ilişkilerde belirli bir süre geçtikten sonra birbirinizi daha iyi tanımaya başladığınız için karşınıza farklı yönleri ile de çıkmış olabilir. Bu durumu erkek arkadaşınız ile konuşmanız, sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönlerini paylaşmanız ve birlikte bir çıkış yolu aramanız en sağlıklı olanıdır. Yasemin Kalkavan Uzm. Klinik Psikolog NPİSTANBUL Hastanesi. www.npistanbul.com T:+90 0216-633-0-633

SORU
    Merhaba, ben bir yıla yakındır mastürbasyondan sonra aglamaya başlıyorum, bir psikologa görünmelimiyim? bu durum beni endişelendiriyor ama bu sorunumu bir doktorada olsa anlatmaya çekiniyorum saygılarımla
    CEVAP
    Mastürbasyonla gelen boşalma sadece fiziksel bir olay değildir. Duygusal bir boşalma da yaşanır. Bunun türü ve şiddeti kişiden kişiye ve zaman içerisinde değişebilir. Ancak sizin yaşadığınız duygusal durum ve buna eşlik eden ağlamanın altında yatan nedenleri irdelemek gerekir. Bu nedenle bir uzmala görüşmeniz yararlı olacaktır. Dr. Cengiz DEMİRSOY Uzman Klinik Psikolog NPİSTANBUL Hastanesi. www.npistanbul.com

www.npistanbul.com
    Konu 9 ŞUBAT tarafından (03-12-2008 Saat 10:33 AM ) değiştirilmiştir.
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Cahillik Dönemi hoyrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benim sorumu cevaplandırmamışlardı halbuki çok merak ediyordum cevabını
    Deliler ve akıllılar, aynı derecede zararsız kimselerdir. Asıl tehlikeliler yarı deli, yarı akıllı olanlardır.