Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Depresif bozukluk

Karar Dönemi

Sanırım son 4 yıldır bende de var. Dönem dönem baskısını ensemde hissediyorum. Şu aralar olduğu gibi. İntihara kalkışmadım hiç bir zaman. Psikolağada gitmedim. Sürekli mutsuzum çoğu zaman hiçbirşey zevk vermiyor. Hatta kendimi yaşlı ve hantal hissetmeye başladım. Kafamda milyarlarca şey var sanki ve boşalmıyor bir türlü. Emsallerime göre bir çok şeyi başarmış olmama karşın bazende aşağılık kompleksine giriyorum, sahip olduklarımı hiçe sayarak kendimi küçümsüyorum. Sorunun başlangıç noktasını biliyorum aslında en azından bildiğimi sanıyorum. Çalıştığım yerde gözde bir elemanken nedenini anlayamadım sebeplerden baskı gördüm, kurum için yaptıklarım hiçe sayıldı&görmezden gelindi, çalıştıkça yükselmem güven sağlamam gerekirken sürekli küçümsendim. Bunları dile getirdikçe gözle görülür baskı azaldı bu sefer psikolojik baskı başladı. Direkt yapamadıklarını farklı yollardan mazeretlerle yapmaya başladılar. Sürekli itiraz etmezsem sahip olduğum haklar bu şekilde elimden alınıyordu. Sürekli haklarımı koruma çabası içine girdim. Buda performansımı etkiledi. Daha verimli çalışmak yerine işe gitmekten bile soğudum. Kenimi güvence altına almak adına babamın üzerinden bir işyeri açtım. 4 yıl boyunca asıl işimden kalan zamanda çalıştım ve burayı bir noktaya getirdim. Ara ara eski ben ile şimdiki beni karşılaştırdım ve sahip olduklarımın alınmasında onları haklı gördüm. Çünkü her geçen yıl performansım düşüyordu. Nedense arttırmak için çaba harcamak yerine oluruna bıraktım. Bu süreçte zaman zaman çok sinirli oldum çalışma arkadaşlarıma patladım. Zaman zamanda yönetime karşı geldim. Her seferinde birşey olmamış gibi davrandılar. Beni ne suçlu ne suçsuz buldular, hiç bir zaman yüzleşmediler. Bir yıl önce sağlık sorunlarım baş götermeye başladı. Bu tempoyu kaldıramaz oldum. Ya işim ya dükkanım noktasına geldim. Sürekli sinirliydim, 2 ayda bir tansiyon yükselmesiyle birlikte bulantı baş dönmesi yaşıyordum. Yataktan kalkamıyordum böyle zamanlarda. Doktor sakinleştirici iğne ile bir haftaya kadar istirah veriyordu her defasında. Her iki işimide bırakmak istemiyordum. 2 ay önce tarafıma yapılan haksızlığa tahammül edemeyerek (en azından ben öyle düşünüyorum) ani bir patlama ile tazminatımıda geride bırakarak 10 yıllık işimden istifa ettim. 2 ay geçti mutlumuyum, deprsoyandan çıktım mı? Hayır. sürekli orayı düşünür oldum. Arada beni arıyorlar bişeyler soruyorlar veya arkadaşlarım geliyor bişiler anlatıyor. Duymak istemiyorum etkileniyorum ama konuşmaktan kendimi alamıyorum :-(( Orayı seviyordum ve bu şekilde bitmesini istemiyordum. Ama dayanamıyordum da :-((( Benden ne istiyorlar bilmiyorum bilmiyorum ama ben artık bu deprosyan illetinden kurtulup mutlu bir hayat çizmek istiyorum kendime. Önerisi olan var mı?

Karar Dönemi
    Yer
    Ankara

Standart Geçmiş olsun,çok üzüldüm...

Aslında seni çok iyi anlayabiliyorum ,empati kurarak ve buna benzer bir deneyim yaşayan biri olarak...Eski işini çok düşünme derim sana seni çok üzer,haketmeden 10 yıl emek verdiğin yerden istifa etmek tabiri caizse sana çok koymuştur.Nedenini bilmediğin halde birde.Belki politik davranamadın,işin içine duygularını karıştırdın ama iş dünyası kimse kimseyi düşünmüyor malesef.İnsanlar birbirinin ayağını kaydırarak bir yerlere gelmeye çalışıyorlar,taktirden çok yıkıcı eleştiri var yapıcı değil.Durum böyle olunca depresyonada giriyor insan sonra işine dahada çok etki ediyor bu durumda kötü insanların lehine sebep oluyor.Çok geçmiş olsun,kendinizi suçlamayın,kendinize aksine iyi davranın çünkü siz iyi insansınız.Saygılar...

.........................
    Konu olasılıksız tarafından (02-09-2011 Saat 02:18 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

mutlu olmanın sırrı basit yaşamaktır.

Karar Dönemi Nevermind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    en derinden..

Hayatımı mahfettin,bitirdin depresyon ((((((((((

Sayfa 2/2 İlkİlk 12