Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon
41 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Tanıştırayım şizofrennn

Karar Dönemi rockkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

en kısa zmnda gidicem cnm..yani obsesfilik bi kenara da bu düşünceler de neyin nesi..takıntı değil onlar sanki başka bi şey.korku mu var çözemiyorum.ewt korku var biliyorum.herşey var ya of.doktora gittiğimde tabiki paylaşıcam negacım..senin de böyle olduğunu tek olmadığımı bilmek güzel..ztn sen de olmasan kimse anlamayacak beni..

Karar Dönemi _ZeuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Belli değil

bana şizofrenik manyak diyenleri bundan sonra dövmiyim o zaman iyi bişiye benziyor .
    There is always some madness in love also always some reason in madness!

''Şizofreni bu Dünyanın aşşağılıklığına ve içinde birbirimizi boğazladığımız köhne düzene karşı atılmış pasifist bir darbedir,kişisel bir eylemdir''

Karar Dönemi SıLa.x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben de şizofrenim sanırım

Anca Bu Kadar Anlamlı Bir Şekilde Açıklanır Tebrikler!
    C|oseđ off fЯoм |ove...I đoп'т пeeđ тħe paiп...

goffee
    Guest

yazı gerçektenm güzel ancak bir şizofreniyi tarif ediyor gibi gelmedi.
    bu arada şizofreni hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadan yazdıgımı belirteyim.
    yani yanılıyor olabilirim.
    Konu goffee tarafından (12-12-2009 Saat 11:20 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi
    Yer
    Ankara

her kezde biraz şizoluk vardır,bunu dengede tutmak insanın kendi elindedir....Tabii genetik faktörleri hiç hesaba katmıyorum.Çok güzel bir paylaşımdı..

Karar Dönemi

niye ismini negatif koydun????????????????herşey göründüğü gibi değildir...bunu senden iyi kimse bilemez belkide:-)

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

belki de şizofren ;içinde yaşadığı dünyanın sevgisizlik,güvensizlik,mekanik ilişkiler ve iletişimsizlik üzerine kurulmuş değerlerinin bilincine varıp bunları değiştirememenin verdiği acizlikle kendini feda eden insandır...
    ''Şizofreni bu Dünyanın aşşağılıklığına ve içinde birbirimizi boğazladığımız köhne düzene karşı atılmış pasifist bir darbedir,kişisel bir eylemdir''
    Yani bırakın allah aşkına Hiçbi hastalık başkaldırı değildir. İnsanlar çok fazla acılar yaşayarak hasta olabilirler ama işte dünyanın kötülüğüne yok acılara haksızlıklara karşı çıkmak için hasta olmazlar Ben de bu ne b.ktan dünya diye depresifim o zaman (Argo kelimeler için afedersiniz) Bir de obsesifler için var ki, yok bu dünyadaki manevi pisliklerden ruhlarını arındıramadıkları için bu temiz insanlar devamlı ellerini yıkarlar vs. Ya bunlar işin edebiyata dökülmüş saçma kısmı. İnsan birtakım sebeplerden hasta olur ve bunları allayıp pullayıp da felsefik nedenlerle açıklamaya gerek yoktur. Hastalıkla yaşayanlara sorun bakalım bu durumdan memnun mu?..

Hydra
    Guest

Cümle güzel ama şizofreni ile bağlantısı yok.Hastalık bir başkaldırış olamaz.Şizofreni ile beraber gelen somatik bozuklukları ne yapacağız?Onlar da organlarımızın verdiği tepki mi?

Foruma birçok insan bilgi almak için girmekte.Hastalıkları olağan ve olağanlaştırırken sıradanlaştırırsak herkes kendini şizofren sanar ve şizofrenin geçmesi gereken bir durum olduğunu unuturlar.Beraberinde takip edilen depresif durumlarla bu yanlışı farkedemeyebilirler.

Saygılar

Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon