7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Arkadaşimin anlattiklari

Karar Dönemi

Standart Arkadaşimin anlattiklari

Merhaba arkadaşlar...

Size anlatacağim olay dün gece çok yakin bi arkadaşimin bana anlattiği sürekli başina gelen arkadaşi olduğunu ve adinin hüseyin olduğundan bahsetti. Ama ben bu arkadaşimi çok iyi taniyorum böyle bi arkadaşi yok faal de...

Arkadaşim kendisinin sadece geceleri geldiğini söylediği hüseyin diye bir arkadaşi olduğuna inaniyor, ve geceleri herkes uyuduktan sonra gelip onunla sohbet ettiğini bazen o uyurken bunu seyredip kitaplarini kariştirip ve arkadaşimin kedisi olan haydut'u kucağinda alip sevdiğinden bahsediyor. Ben bu konu üzerinde arkadaşima yardimci olmak istiyorum ama ne yapmaliyim bilmiyorum ve gelen kişinin hüseyin adinda bu arkadaşima tamamen zit karakterde olduğunu belirtiyor. Sürekli hüseyin konuşuyor bu dinliyor. Ben bazi sorular sorarak durumu anlamaya çalişmaya çaliştim ama ben şizofren olduğunu düşünmeye başladim bu arkadaşim için bana yardim edebilecek birileri var midir ?

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı saskinn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar...

Size anlatacağim olay dün gece çok yakin bi arkadaşimin bana anlattiği sürekli başina gelen arkadaşi olduğunu ve adinin hüseyin olduğundan bahsetti. Ama ben bu arkadaşimi çok iyi taniyorum böyle bi arkadaşi yok faal de...

Arkadaşim kendisinin sadece geceleri geldiğini söylediği hüseyin diye bir arkadaşi olduğuna inaniyor, ve geceleri herkes uyuduktan sonra gelip onunla sohbet ettiğini bazen o uyurken bunu seyredip kitaplarini kariştirip ve arkadaşimin kedisi olan haydut'u kucağinda alip sevdiğinden bahsediyor. Ben bu konu üzerinde arkadaşima yardimci olmak istiyorum ama ne yapmaliyim bilmiyorum ve gelen kişinin hüseyin adinda bu arkadaşima tamamen zit karakterde olduğunu belirtiyor. Sürekli hüseyin konuşuyor bu dinliyor. Ben bazi sorular sorarak durumu anlamaya çalişmaya çaliştim ama ben şizofren olduğunu düşünmeye başladim bu arkadaşim için bana yardim edebilecek birileri var midir ?
    Bu arkadaşınıza neden bu kadar yardımcı olmak istiyorsunuz ki? erkek arkadaşınız falan mı? yada kız arkadaş? o arkadaşının fotoğrafını çekmesini isteyin...onunda kendisinin hasta olduğuna ikna olması lazım yoksa sizin tek başınıza bir şey yapabilmeniz mümkün görmüyorum.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

Erkek yada kiz arkadaşim değil kardeşim dediğim biri, hiç bir şeyimizin ayrı gitmedi, yani birbirimizi çok iyi tanıyoruz onun bu durumda olduğunu gördüğümde ise ona yardımcı olmam gerektiğini düşündüğüm için yardımcı olmaya çalışıyorum diğer yönden çok içine kapanık biri benim onu hasta olduğuna nasıl ikna edeceğim sorun burada başlıyor dediğiniz gibi fotoğraf çekmesini isteyeceğim. Arkadaşım erkek ve bende erkeğim benim yaşım 24 ve birbirimizi 15 yıldır tanıyoruz bunun için yardımcı olmaya çalışıyorum. Benin tek başıma çözmemin mümkün olmadığını biliyorum ama onu kırmadan bir uzmana görünmesini nasıl sağlayacağım?
    Yardımınız için şimdiden teşekkürler...
    Konu saskinn tarafından (23-12-2014 Saat 03:33 PM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı saskinn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkek yada kiz arkadaşim değil kardeşim dediğim biri hiç bir şeyimizin ayri gitmediği yani birbirimizi çok iyi taniyoruz onun bu durumda olduğunu gördüğümde ise ona yardimci olmam gerektiğini düşündüğüm için bu yardimci olmaya çalişiyorum diğer yönden çok içine kapanik biri benim onu hasta olduğuna nasil ikna edeceğim sorun burada başliyor dediğiniz gibi fotoğraf çekmesini isteyeceğim. Arkadaşim erkek ve bende erkeğim benim yaşim 24 ve birbirimizi 15 yildir taniyoruz bunun için yardimci olmaya çalişiyorum.
    Yardiminiz için şimdiden teşekkürler...
    Söylediğim gibi, bende hüseyinle tanışma istiyorum. benide tanıştır gibisinden yaklaş veya olmadı onu çok merak ediyorum bari fotoğrafı çek kendisini göreyim merakttim falan de...o zaman onun hasta olduğunu kanıtla önüne gelirsen daha iyi olur.Ama şizofreni kalıtsal olduğundan çoğu ailesiyle de görüşebilirsiniz...ailede olan var mı? oradan yola çıkarak belki arkadaşınızın şizofreni benzeri bir hasta olduğu çıkarımına varmanız kolay olur.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

Bu akşam dediklerinizi deneyeceğim bakalim ne olacak ne cevap verecek ve yada ne yapacak gelişmeleri yarin yazarim çok teşekkür ederim. Kalitsal olduğu dikkatimi çekti kalitsal derken ömrü hayati boyunca hüseyin lemi yaşayacak anlamadim ve yada hep bu hastaliklami yaşayacak ? Ailesiyle de görüşeceğim belki onlar biliyordur bu durumu :s

Yigit
    Guest

Şizofreninin bir çok çıkma sebebi var, kalitsal olabilir elbet ailesiyle görüsmeniz yararli olur ya da yakin cevresinde kim varsa.
    Uzun yillar birlikteyiz yazmissin, arkadasinin cocuklugundan beri herhangi bir rahatsizligi oldu mu? Bahsettiği şey olagan disi ve sen sacmalama deli gibi seyler söylersen durum cok daha kotu olur
    Bir aksam evine misafir ol sonra sabaha kadar takilalim kardesim de ya da yorum un dedigi gibi fotografini cekmeye calis.

Karar Dönemi

Benim bildiğim kadarıyla kendi üzerinde yaşadığı yani somut bi örnek verebileceğim bir şey gelmiyor aklıma ama ailesinde bi takım bildiğim bana anlattığı problemleri var. Bu akşam annesi ile konuşacağım üstüne gitmemeye çalışıyorum kırmamak için kelimelerimi seçerek kullanıp yanlış bir şey söylememeye çalışıyorum fotoğraf isticem ve ailesiyle görüşeceğim bakalım sonuç ne olacak nasıl bi tepki verecek.