4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Bipolar arkadaşlar yardım lütfen

Karar Dönemi

Standart Bipolar arkadaşlar yardım lütfen

Mesajımı bilmek istiyorum. Bazı özel sebeplerden dolayı
    Konu kasimpati tarafından (12-11-2008 Saat 09:38 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajımı bilmek istiyorum. Bazı özel sebeplerden dolayı

Karar Dönemi

Alıntı kasimpati Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, ben yaklasik 10 yıldır evliyim, eşimin bipolar olup olmadığını anlamaya çalışıyorum, kendisi doktora gitmiyor, ben bir kaç doktorla görüştüm biri bipolar olabilir diğeri olmaz diyor, tecbübeleriniz paylaşırsanız sevinirim. Eşimin genel durumu şöyle, çok fazla arkadaşı yok, sadece bir aradaşı ile 5 ayda bir görüşürler onunla da sarhoş olana kadar içerler, alkol ile arası hergün birkaç bira şeklinde, arkadaş toplantılarımızda hayata dair konuşmalara pek katılmaz, ama ilgisini çeken konu ekonomi ve siyaset ise uzun saatler sohbete katılır, konu ilgisini çekmiyorsa saatlerce tek kelime etmeden susup oturur, 28'li yaşlarında yaklaşık 8 aylık hayattan kopuk bir devresi var bu dönemde işi dondurmus ve kendisini eve kapamış, ailesi dahil hiç kimse ile görüşmemiş. Ben bu durumu bir kaç ay önce öğrenedim. genelde sessiz sakin bir yapısı vardır kahkahalar attığını, espri yaptığını hiç görmedim, yani anlatılan mani devresi hiç gözüme çarpmadı, ancak son 1,5 yıldır bankalardan tüketici kredileri ve kredi kartı almış ben bunları keşfettiğimde bilmiyormuş gibi davranarak belli bir tutar verdim ancak onu borçlarına yatırmak yerine alışveriş yapmayı tercih etti! birkaç ay önce bir tartışmamızdan sonra boşanmayı kafasına koydu ve ortada bariz bir sorun yokken boşanma isteğinde ısrarcı davranıyor. Ve bu konuda kendisini inandırdığı nokta bizim evliliğimizde kavgaların olmamasına rağmen onların mutlaka başlayacağı konusunda inandırmış olması. Bipolar insanların düşünce yapıları genelde bu yönde mi gelişir? Bir şeyi kurtarmak için çaba gösteremezler mi? yadımcı olursanız sevinirim. Şuanda çalışma hayatına çok sıkı sarılmış durumda ancak sosyal hayatı, ev ve iş'ten ibaret
    merhaba demek ıstedım..

Karar Dönemi

Merhaba ben 7 yıldır bipolarım yazdıklarını okudum defalarca ve kendimle bağladım aynı durumdayım bende insan ilişkilerim kopuk fazla para harcama isteği var sebepsiz sorun yaratabiliyor beynim bir anda bence eşinizin acil bi psikiyatri yardımı alması lazım eğer bu durumu ileri boyutlara ulaşırsa inanın çok zor tedavisi ben 2 ay b.köyde yattım çok yakından ilgileniyorum ve 7 yıldır tedavi görüyorum yani araştırmayla bi netice elde edemezsin ve onun doktora ikna etmeli ilaç yardımı almalısınız

Karar Dönemi

Standart ...

ne kadar uzman bilemiyorum ama bir çok sıkıntılı dönemimde bana yardımcı olan bi arkadaş vardı isteyenler psikolog__@hotmail.com adlı msnden eylül ablaya mail yollayabilir hepinize yardım edeceğinden adım gibi eminm umarım adres vermemin sakıncası yoktur