Sayfa 8/8 İlkİlk ... 45678
76 sonuçtan 71 ile 76 arası

Konu: En Büyük Hayal(ler)iniz ?

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş var, ev yok, karı yok, çoluk-çocuk yok, dağ evi yok, hayvan yok, aslında hayalim de yok ama evlenmem lazım. bu bir görev, bir gereklilik, yalnızlık Allaha mahsus....2 ay önce bir tane 2011 ford focus tdci collection sedan aldım (km si 32.000 deydi km çok düşüktü) Şu anda 40.000 de . Hatcback ini sevmiyorum, bir de son kasayı sevmiyorum(focus 3). Kesinlikle tavsiye ederim. İlk dizel aracımdı, dizel harika birşeymiş. bundan önce 11 sene lpg li focusa binmiştim ama dizel tarif edilemez.

Benim yazdıklarım asla gerçek olmayacak hayaller abi..

sedanı bende severim ama park sorunu oluyor.hatchback arabayla girebileceğin yere sedanla asla giremezsin

focus'a sedan yakışmıyor abi.Sedan alcaksan mondeo yada passat alacaksın

ehliyetim araba sürmüşlüğüm yok ama tanıdıklarımdan az çok anlarım. lpg zaten arabaya eziyet motorun ömrünün kısalması vs. vs.

dizel candır can

Ehliyet almayı çok isterdim ama hastalığımdan dolayı alamıyorum.lithurilden el,ayak titremeleri zaman zaman hat safhada.sanki akıma kapılmış gibi titriyorum

dreamer8
    Guest

Allahın izniyle herşey hallolur. Yağmuru, ekmeği, nefesi veren allah. Kıtlığı, afeti, hastalığı veren Allah. Gücümüz yetiyor mu Allahın takdir ettiği şeyi değiştirmeye? "Sıkıntılarda isyan edip şikayet etmektense, Şükür ki bu kadarıyla yırttık" diyebilmeliyiz. Hayat bana bunu öğretti. Hayatta şunu anladım ki, ufak tefek seçimlerimiz dışında genel itibariyle yaşamımız üzerinde çok az kontrolümüz var. Bu sebepten herşeyde vardır bir hikmet. Sağlıklı bir insanla, hasta bir insanın hesabı aynı olmayacak. Mutlak bir adaletle karşılaşacağız gerçek alemde. İnsanlar neden ev taksidine girip, dünya borcun altında yıllarca kemer sıkar. Bir gün rahat edebilmek için. Hastalık da ileride "bir gün" e yapılan bir yatırımdır ve cefası karşılıksız kalmayacaktır....
    Son focusu sevmedim. Neden. İçi dar, diz mesafesi çok az, göğüs şöföre ve ön yolcuya doğru kabarmış. Dış hatları fena değil, kabul edilebilir ama iç mekan gerçekten facia. Motoru da sessizleştirilmiş ve geliştirilmiş son teknoloji dizel motor, oldukça güçlü. Focus gereçkten yerden yüksek, kemikli, sağlam, sert, alım satımı çok hızlı, oldukça ideal bir araç. Benimki 90 hp, 215 Nm tork, 1444 kg boş ağırlık...Full depo ile şehir içinde 850 km de ışık yakıyorum.930 km civarı da yol gidiyor. Şehir dışı 1000 i deviriyor.

Allahın izniyle herşey hallolur. Yağmuru, ekmeği, nefesi veren allah. Kıtlığı, afeti, hastalığı veren Allah. Gücümüz yetiyor mu Allahın takdir ettiği şeyi değiştirmeye? "Sıkıntılarda isyan edip şikayet etmektense, Şükür ki bu kadarıyla yırttık" diyebilmeliyiz. Hayat bana bunu öğretti. Hayatta şunu anladım ki, ufak tefek seçimlerimiz dışında genel itibariyle yaşamımız üzerinde çok az kontrolümüz var. Bu sebepten herşeyde vardır bir hikmet. Sağlıklı bir insanla, hasta bir insanın hesabı aynı olmayacak. Mutlak bir adaletle karşılaşacağız gerçek alemde. İnsanlar neden ev taksidine girip, dünya borcun altında yıllarca kemer sıkar. Bir gün rahat edebilmek için. Hastalık da ileride "bir gün" e yapılan bir yatırımdır ve cefası karşılıksız kalmayacaktır....
    Son focusu sevmedim. Neden. İçi dar, diz mesafesi çok az, göğüs şöföre ve ön yolcuya doğru kabarmış. Dış hatları fena değil, kabul edilebilir ama iç mekan gerçekten facia. Motoru da sessizleştirilmiş ve geliştirilmiş son teknoloji dizel motor, oldukça güçlü. Focus gereçkten yerden yüksek, kemikli, sağlam, sert, alım satımı çok hızlı, oldukça ideal bir araç. Benimki 90 hp, 215 Nm tork, 1444 kg boş ağırlık...Full depo ile şehir içinde 850 km de ışık yakıyorum.930 km civarı da yol gidiyor. Şehir dışı 1000 i deviriyor.

şu mübarek günde aklıma geldi., geç başlayan tedavimden dolayı 5 yıldır oruç tutamıyorum.ister istemez vicdan azabı yaşıyorum.

çok cefa çektim abi.. örnek olarak başka bir konuda yazdım mesela Fenerbahçeden dolayı o kadar çok cefa çektimki yıllarımı boşa heba ettim.

Fenerbahçe ne alaka diyeceksin, o tutku yüzünden ne ders çalışabildim, ne hayata bakış açımı olgunlaştırabildim, ne özgüven elde edebildim. birde video oyunları var tabi.. saatlerce oynadığım.başından kalkamadığım..

Hep çocuk kaldım abi..halende öyleyim..zaten beni ilk kez tanıyanlar bebek yüzlü olduğumdan dolayı 19-20 yaşında zannediyor.ama ruhum 55 yaşlarında emekli amcalar gibi.

bu dünyada misyonumu tamamlamışım gibi hissediyorum. bu yaşa kadar özgüven sahibi olamayıp olgunlaşamayan birisinden hayır gelmez.

bi kaç yakın dostum tipimi kıskanıyor veya imreniyor ''alın tipim sizin olsun ruhen hasta ve çöküntüde olduktan sonra tip neye yarar'' diyorum.bu tip muhabbetini 14 yaşımdan beri kimbilir kaç arkadaş söylemiştir sayısını hatırlamıyorum bile.185 cm boy 76 kiloyum. geçen yaz majör depresyondan 66 kiloya kadar düştüm.abi burda yazdıklarımdan sakın ola narsistlik gibi bir düşünce içinde olduğumu zannetme. inanki öyle değilim.

otomobiline gelince, gayet iyi özellikler abi.Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin

esas sağlam sert otomobil alacaksan volvo alacaksın abi. S serileri coltan titanium gibi sağlam. her kaza testinde diğer markalardan üstün çıkıyor. ama parasıda güzel orası ayrı

dreamer8
    Guest

Çoğu insanın ruhu, bedeninden daha yaşlıdır. Benim de en az bir 15-20 yaş var ruhum ile bedenim arasında. Çünkü hayat bunu dikte ediyor, buna mecbur bırakıyor, buna mahkum ediyor insanı. Kaos, karmaşa, paylaşılamayan duygular, dürtüler, hırslar, kalabalıklar...Hayat herkesi bir alana kanalize eder. Kimi mafya, kimi sporcu, kimi fanatik, kimi balici herkes birşey olur. Bunun altındaki asıl neden, kendini unutabilme, meşgul olabilme dürtüsüdür. Her zaman için uygulanacak bir B planı vardır. Eyleme geçilmeli....Volvo sağlam da olsa bakım ve parça anlamında çok üzer insanı, gereksiz pahalıdır. Optimum olabilmek konusunda ford çok makul.

Çoğu insanın ruhu, bedeninden daha yaşlıdır. Benim de en az bir 15-20 yaş var ruhum ile bedenim arasında. Çünkü hayat bunu dikte ediyor, buna mecbur bırakıyor, buna mahkum ediyor insanı. Kaos, karmaşa, paylaşılamayan duygular, dürtüler, hırslar, kalabalıklar...Hayat herkesi bir alana kanalize eder. Kimi mafya, kimi sporcu, kimi fanatik, kimi balici herkes birşey olur. Bunun altındaki asıl neden, kendini unutabilme, meşgul olabilme dürtüsüdür. Her zaman için uygulanacak bir B planı vardır. Eyleme geçilmeli....Volvo sağlam da olsa bakım ve parça anlamında çok üzer insanı, gereksiz pahalıdır. Optimum olabilmek konusunda ford çok makul.

Meşguliyet'te iştir veya spordur.

ama gel gör ki yazla aram iyi değil + yazın fitness yapmak kas kaybına yol açıyor

evet Volvonun o yönü var birde. Ama taş gibi otomobil. e olsun o kadar

Banned

Benim Oğlum.

Sayfa 8/8 İlkİlk ... 45678