Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: merak ettim

Standart merak ettim

İnsanlar neden şizofreni olurlar toplumdan dışlandıkları için olabilirmi acaba yanlız kalan insan şizofreni olabilirmi,yada şöyle sorayım bu insanın yanlızlığı şizofrenidenmi kaynaklanır

Karar Dönemi rockkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı deryami_DENİZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanlar neden şizofreni olurlar toplumdan dışlandıkları için olabilirmi acaba yanlız kalan insan şizofreni olabilirmi,yada şöyle sorayım bu insanın yanlızlığı şizofrenidenmi kaynaklanır

tam olarak dışlandıkları için olduğunu sanmıyorum.çünkü her dışlanan insan şizofren olmuyor.geçmişte yaşadıkları olumsuz şeyler,ve hayata tutunamama bi şekilde dışlanma, ezilme,çok fazla düşünme,beyin yapısı neden olabilir..olmayan şeyleri kafasına yaratma,öyle sanma,gerçekle hayali ayırt edememe.ve gerçek sandığı için zarar verici derecede davranışlar.şizofrenin en belirgin özelliğidir.ben şizofren olduğnnuzu sanmıyorum.herkes hemen şizofren olduğunu sanıor,ama şizofren öyle basit değildir.zararlı olur.dışlanmak demek şizofren olmak demek değildir,yolunda gitmeyen şeyler vardır.

Cahillik Dönemi negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hiçbir psikolojik hastalığın sebebi tam olarak bilinmemektedir..genetik yatkınlık çevresel faktörler yaşanan travmalar gibi nedenler öne sürülebiliyor tıpta ancak..ama bunların hiçbiri 100 de 100 sebeptir denilemiyor..tıpta bu konuda çaresiz.o yüzden sebebini bilmediğin bir şeyi sonuca ulaştıramayacağın için hastalığı kabullenip daha iyi nasıl yaşarıma bakmak lazım..şizofreni psikoz bir hastalık.bu yüzden çok fazla bilgim yok.ama toplumdan dışlandıkları kesin..bu durumunda hastalıklarını ilerlettiği kesin..ama yanlızlık şizofreniden mi kaynaklanır anlamsız bir soru..yanlızlığın birçok sebebi olabilir..şizofrenide yanlızlıktan kaynaklanmaz aynı oranda..sadece şizofreninin daha iyi hale gelmesini sağlayabilir toplumumuz duyarlı olmayı öğrenince tabi.eğer şizofren değilseniz değilsiniz demektir..yanlız kalınca ya da travma yaşayınca şizofren olursanız zaten hep şizofrensiniz sadece bunu ortaya çıkaracak olumsuz birşey yaşamamışsınız demektir.ben okb hastasıyım.bunu 19 yaşında öğrendim.o güne kadar en ufak bir sorunum yoktu.olumsuz birşeyler yaşadım ve içimdeki hastalık kustu kendini..aslında doğduğumdan beri okb hastasıydım ama bunu farkedecek kötü birşey yaşamamıştım.şizofrenide böyle bildiğim kadarıyla..bu hastalıklar içimide hep vardırlar uyurlar tetikleyici bir olay yaşadığımızda uyanırlar ve neye uğradığımızı şaşırırız..toplumda bizim kadar şaşkınsa hastalık bir güzel ilerler..yani şu an sağlıklı olan herkes potansiyel bir şizofren bir okb bir bipolar bir panik bozukluk hastasıdır..kötü bir sürprizdir..ama yanlızlık sonucu şizofren olunmaz bu genlerinde ya da kaderinde yoksa şizofreni olmazsın..ama şizofreni yüzünden yanlızlaşırsın..toplum sağolsun yanlızlaştırır
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

neden kimyaları bu şekildedir bunu bilmiyorlar ama...ruhsal hastalıkları beyindeki salgıların azlığına ya da çokluğuna bağlamaları bir cevap değil..neden yanlış salgılanıyor bunun cevabı yok..
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

kadına şiddete hayırrrrr

Karar Dönemi rockkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ya kendisi dışlanmış.neden dışlanıyorum die soruyor.yani şizofren olduğum içinmi dışlanıyorum diyo.hasta olduğu için yalnız bırakabilir insanlar.ama her dışlanan da şizofren değildir.bu mümkün mü.birileri bizi dışlayınca şizofren olduğumuzumu düşünelim.bu mu yani.şizofrenin daha belli başlı belirtileri var.bunlar genel şeyler başka bi bozukluk ta olabilir dışlanması için.belirtileri söylemesi lazım

Arkadaşlar bir soru sordum yani pişman ettiniz ağız burun kırlmalar filan ben bu forumu düzeyli sanıyordum bir takım hastalıklar konusunda bilgim var ,ama ben burasının bir psikoloji portalı olduğunu düşünüpbu konuda eğitim alan insanların olabileceğini düşünmüştüm ve ortaya bir konu açtım değerli yorumlar için fakat pek öyle olmadı ,ben şöyle açıklayayım şizofreninin bir çok sebebi bar kafa travmasından tutunda,kimyasal dengesizlikler,genetik,yaşanan travmatik olaylar bunlar açıklanan sebepler ama hiç birisi kesin değil ayrıca psikotik rahatsızlıkların pozitif ve negaif belirtileri var mesela psikotik hastalıklarda pozitif belirtiler çıkmadan önce insanların ilişkilerinde bozulmalar ve içe kapanma görülebiliyor,arkasından pozitif belirtiler çıkyor ama süre kestirilemiyor,bu belirtiler işitsel ve görsel sanrılar olabiliyor neyse hiç ağız burun kırmaya gerek yok

bizim dediklerimizi yazmışsın işte..bildiğin bir şeyi niye sordun ki?şu seviye olayını belirleyen hangi insanlar merak ediyorum..ne sıkıcı hayatları var ya..ne espri yaparlar ne yapılan espriyi anlarlar..

seviyeli bir forum böyle kırarım dökerimle olmaz,muhatabım değilsiniz

Cahillik Dönemi olvido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ankara

bu site seninde dediğin gibi düzeyli bi yerdir ama her yerde olduğu gibi bu düzeyi düşürenlerde var tabi
    siteyi yanlış tanımanı istemem herşeyi burda paylaşırız tartışırız yaşadıklarımı fikirlerimizi önerilerimizi aklına gelen herşeyi
    uzmanlarda var sitede ve pekçok psikoloji pdr öğrencisi var en azından ben seneye okul bitince uzman olacam ama ne yazıkki psikiyatride değil psikolojik danışman olucam yanii
    uzman olmasakta yaşadıklarımız aynı ve artık insanlar senelerce aynı sorunları yaşadıkları için bir uzman kadar bilgili oluyorlar
    önemli olan paylaşımda bulunmak ve yalnız olmadığımız hissetmek değil mi
    siteye karşı önyargılı olmamanızı dilerim

Sayfa 1/3 123 SonSon