Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: paranoid k.b. hakkında yardıma ihtiyacım var

Karar Dönemi

Standart paranoid k.b. hakkında yardıma ihtiyacım var

babmın rahatsızlığının paranoid k.b. olduğunu sanıyorum. bu konuda okuduğum tüm yazılar bunu gösteriyor. ama kendisi bunu asla kabul etmiyor. o nu üzmeden ve kırmadan nasıl tedavi ettirebiliriz.lütfen bu konuda bana yardımcı olun onunla yaşamak bütün aileye işkence oluyor. ama sonuçta o bir hasta ve bizde onu üzmek istemiyoruz bunun için yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler....

Cahillik Dönemi negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

geçmiş olsun..ben okb hastasıyım..babamda okb..ben doktora gidiyorum ama onu asla götüremiyorum..deli değilim ben diyor..anlatıyorum anlamıyor..iyi sizin evde bir tane rahatsız var...biz iki okb li habire çatışıyoruz..paranoid hakkında çok şey bilmiyorum..belki de hasta bile değildir baban..doktorun teşhisi önemli bence..doktora gitmiyorsa bul bir doktor rica et eve geliyor doktorlar ücretini de verirsin ona çaktırmadan ilk izlenimini söyler en azından..yönlendirir falan..ben olsam öyle yapardım..ben emin olduğum için hastalığımı tanığım ve bizzat yaşadığım için biliyorum babamında okb olduğunu..genler bana geçmemiş olsaydı ben eve doktoru babama çaktırmadan getirmenin bir yolunu mutlaka bulurdum..hoşgeldin bu arada geçmiş olsun..umarım sadece şüpheci biridir baban..
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

Karar Dönemi

teşkkürler negatif, haklısın bu iyi bir yöntem olurdu ama babam eski bi sağlık personeli doktoru 100 metreden tanır. denedim zaten dükkanımda buluşturdum babam gelenin mşteri olduğunu sanıyodu, biraz sohbet ettiler sonra babam çaktırmadan bana bu doktor dedi. o günden sonra hiç güvenmez oldu bu konuda.

Karar Dönemi

bu arada kusura bakma sanada geçmiş olsun. umarım sen ve baban tez zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

Karar Dönemi

yokmu bi yardımcı olacak olan ya. durumlar berbat
    hergün daha kötü oluyo. lütfen bildiğiniz bi şey varsa yardımcı olun

Karar Dönemi

arkadaşlar durum dayanılmaz halde. artık ne yapacağımı gerçekten bilemiyorum. acaba tedaviye polis zoruyla götürmek gibi bi şansım varmı bilen varsa bana lütfen yardımcı olsun.

Cahillik Dönemi negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tam olarak ne yapıyor size şiddet falan mı uyguluyor zarar mı veriyor kendine polis falan demişsin..bunu açıklarsan sevinirim..eğer hastaneye yatma konumundaysa polis yerine sağlıkçılardan yardım istersen iyi olur..polisi görünce yıkılır adam..suçlu değil hasta baban
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

Moderatör eliftetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı kilcal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar durum dayanılmaz halde. artık ne yapacağımı gerçekten bilemiyorum. acaba tedaviye polis zoruyla götürmek gibi bi şansım varmı bilen varsa bana lütfen yardımcı olsun.
    ben de aynı fikirdeyim yani evde zarar veriyorsa kendine veya çevresine

bir yerlerden destek almalısın tabi ama bu polis zoruyla ne kadar doğru olur

baban tam olarak ne durum da bilemediğimiz için

allah yardımcınız olsun dilerim bir çözüm bulursunuz
    ONU BULAN NEYİ KAYBEDER

ONU KAYBEDEN NEYİ BULUR

BEN DOSTLARIMI NE AKLIMLA SEVERİM
    NE DE KALBİMLE SEVERİM
    OLUR YA KALP DURUR AKIL UNUTUR
    BEN DOSTLARIMI RUHUMLA SEVERİM
    O NE DURUR NE UNUTUR

Karar Dönemi

henüz fiziki şiddet yok ama sürekli bizi onun arkasından iş çevirmekle suçluyor. sürekli ona kötülük yapacağımızı söylüyor. her gün olmadık şeylerden dolayı azar yiyoruz. tedavi olmalısın dediğimizde bana deli damgası vurdurup malımı mülkümü alimden alacaksınız diyor. srekli eve kapanıyor bizide kapatmaya çalışıyor. ya kolay yola kaçıp evi terk edicez bütün aile yada onu tedavi ettiricez.işte bu durumda kendisini tedaviye ikna edemediğimiz için belki bunun zorla yapılabilirmi diye merak ediyorum. sonuçta tüm aile onun iyileşip sağlıklı bir insan olarak beraber yaşamak için uğraşıyoruz.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı kilcal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    henüz fiziki şiddet yok ama sürekli bizi onun arkasından iş çevirmekle suçluyor. sürekli ona kötülük yapacağımızı söylüyor. her gün olmadık şeylerden dolayı azar yiyoruz. tedavi olmalısın dediğimizde bana deli damgası vurdurup malımı mülkümü alimden alacaksınız diyor. srekli eve kapanıyor bizide kapatmaya çalışıyor. ya kolay yola kaçıp evi terk edicez bütün aile yada onu tedavi ettiricez.işte bu durumda kendisini tedaviye ikna edemediğimiz için belki bunun zorla yapılabilirmi diye merak ediyorum. sonuçta tüm aile onun iyileşip sağlıklı bir insan olarak beraber yaşamak için uğraşıyoruz.
    bu konuda en iyi cevabı bir pskiyatrise sorarak alabilirsiniz zaten babanızın tedavisini de onlar yurutecegi için ve sık sık bu tur olaylarla karşılaştıklarından nasıl davranmanız konusunda en iyi onlar yol gösterir ,en kısa zamanda bir pskiyatrise başvurun , geçmiş olsun .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Sayfa 1/2 12 SonSon