4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: tek çocuk iyi mi kötümü

Cahillik Dönemi BETÜLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    hayatın tam içinden

Standart tek çocuk iyi mi kötümü

çiftlere tek çocuk sahibi olmak önerilmiyor...tek olarak büyüyen çocuklar;küçükken bu durumdan oldukça memnunken,büyüdükçe yalnızlık duygusuna kapılıyor...uzmanarın önerdiği artı ve eksilere bakarak kararınızı verebilirsiniz...

ARTILARI:

ailesiyle hatta arkadaşlarıyla diğer çocuklara göre daha yakın ilişki kurma.

güvende olduğunu hissetme ve özel olma.

kavga edicek kardeşi olmama.

yetişkinlerle birlikteyken rahat olma.

kendi işinde memnun olma.

EKSİLERİ:

kendine fazla önem verme konusunda gerçekçi olmayan bir bakış açısı olma.

diğer çocuklarla birlikte rahat hareket edememe.

ailenin sahip olduğu tek birey olması ve her istediğinin yerine getirilme lüksü.

ailesinden sorumlu tek birey olma.

tartışmalardan rahatsız olma...

ANCAK FİKİRDİR VARLIĞIN GERİSİ ET VE KEMİKTİR BİR YIĞIN!

Alıntı BETÜL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çiftlere tek çocuk sahibi olmak önerilmiyor...tek olarak büyüyen çocuklar;küçükken bu durumdan oldukça memnunken,büyüdükçe yalnızlık duygusuna kapılıyor...uzmanarın önerdiği artı ve eksilere bakarak kararınızı verebilirsiniz...

ARTILARI:

ailesiyle hatta arkadaşlarıyla diğer çocuklara göre daha yakın ilişki kurma.

güvende olduğunu hissetme ve özel olma.

kavga edicek kardeşi olmama.

yetişkinlerle birlikteyken rahat olma.

kendi işinde memnun olma.

EKSİLERİ:

kendine fazla önem verme konusunda gerçekçi olmayan bir bakış açısı olma.

diğer çocuklarla birlikte rahat hareket edememe.

ailenin sahip olduğu tek birey olması ve her istediğinin yerine getirilme lüksü.

ailesinden sorumlu tek birey olma.

tartışmalardan rahatsız olma...

benimde bir oğlum var 8 yaşında ve bir kardeş istiyor.ama ben korkuyorum.hem evliliğimin hem dünyanın gidişatından.çook kararsızım.biran geliyor cesur ol ve doğur diyorum ama çocuk öyle gözükara alıncak bir karar değil.kimi geceler evde soğukluk yada kavga oluyor.oğlum öyle yalnızlaşıp odasına gittiğinde içim acıyor bir kardeşi olsa böyle olmazdı diyorum.veya yorgun olduğumuzu söyleyip onunla ilgilenmediğimizde.herşey farklı olsaydı ona kardeş yapardım kesinlikle.çocuklar kardeşle büyümeli

Cahillik Dönemi BETÜLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    hayatın tam içinden

Alıntı sonbahardayım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde bir oğlum var 8 yaşında ve bir kardeş istiyor.ama ben korkuyorum.hem evliliğimin hem dünyanın gidişatından.çook kararsızım.biran geliyor cesur ol ve doğur diyorum ama çocuk öyle gözükara alıncak bir karar değil.kimi geceler evde soğukluk yada kavga oluyor.oğlum öyle yalnızlaşıp odasına gittiğinde içim acıyor bir kardeşi olsa böyle olmazdı diyorum.veya yorgun olduğumuzu söyleyip onunla ilgilenmediğimizde.herşey farklı olsaydı ona kardeş yapardım kesinlikle.çocuklar kardeşle büyümeli
    benimde çocuğum tek 8 yaşında oğlum var.bu gidişlede tek kalıcak galiba.8 sene ara çok uzun bir zamanmış,bu kadar ara vermek hataymış bence.ikinci bir çocuk büyütmenin sorumluluğu beni çok korkutuyor.bir çocuğun hem ruhsal hem fiziksel sağlığının sorumlusu olmak çok ağır bir yük.üstelik birde dünyanın bütün güzelliklerini ve çirkinliklerini öğretip,bunları farkederek doğru yaşamasını sağlamak .öte yandan da ilk çocuğun kardeş gereksinimi var .zor yani.

ANCAK FİKİRDİR VARLIĞIN GERİSİ ET VE KEMİKTİR BİR YIĞIN!

Alıntı BETÜL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde çocuğum tek 8 yaşında oğlum var.bu gidişlede tek kalıcak galiba.8 sene ara çok uzun bir zamanmış,bu kadar ara vermek hataymış bence.ikinci bir çocuk büyütmenin sorumluluğu beni çok korkutuyor.bir çocuğun hem ruhsal hem fiziksel sağlığının sorumlusu olmak çok ağır bir yük.üstelik birde dünyanın bütün güzelliklerini ve çirkinliklerini öğretip,bunları farkederek doğru yaşamasını sağlamak .öte yandan da ilk çocuğun kardeş gereksinimi var .zor yani.
    ewt 8 sene çok uzun.keşke peşpeşe doğursaydım diyorum.oğlum çok istiyor.ama silbaştan herşey.offf çok zor.