Mevsimsel bir kararsızlığın hüküm sürdüğü bir günde kah sıcakla kah kavurucu bir rüzgarın uğultusunda yine sana seni yazıyorum. Sigaram yok. Canım sıkkın Sen yoksun. Birde nazi Almanyasın'daymışım gibi bir işgali yaşıyorumki içimde ne sen sor nede ben söyleyeyim gitsin.Sağıma döndüm hayalin'i gördüm.Soluma döndüm gülümsemen geldi gözlerimin önüne ve dedim şimdi bir sigara yakmalıydım,efkar mektubuydu sana karaladığım bu satırlar ve sen yoktun.sigara yoktu. VAKİT SEN ZAMANI; nerelerdesin? be güzel gözlüm.Ağlamak geliyor yine bugün.İçin için,uzun uzun sessizce ağlamak.Oysa ben sadece senin yanında ağlayabiliyorum birde yalnızlığımda.Bugün yine İzmir çok büyüktü ama çok büyüktü lakin bir beni taşıyamadı yine ve bu koca şehir bugün bana dar geldi.Sığamadım kabıma bağıramadım,sessiz çığlıklar savurdum körfeze doğru sen görmedin ama Martılar ağladı, Ben ağladım, Rüzgarlar uğuldadı. Bir sen yoktun,nerelerdeydin be gülüm? oysa vakit tamda ''sen ''zamanıydı. SUSADIKCA SUSUZLUĞUM ARTIYOR; çöldeki bedeviler misali sürdüm kendimi ucu bucağı görünmeyen yollara.Uzun uzun sesizce yürüdüm.Ben yürüdüm yollar dile geldi.Ez geç dedi yürüdüğüm yol,ez geç beni.Kimi zaman dedi bir veremlinin kanlı tükürüğüyle kirlendim.Kimi gecelerde bir fahişenin çığlığıyla irkildim.Kimilerine ilham oldum.Sende bilirsin kimi zaman derman oldum senin gibilerin hastane ye giderkenki acelesine dedi.Hadi kirletin dedi,hadi çğneyin unutma ben bir ''yol'um ve emrinize amadeyim dedi. Ben sustum, Yürüdüğüm yol sustu. Kenardaki ağaçta bir karga vardı ve eşinin yolunu gözlüyordu. SANA OLAN SEVDAMI AY'LARA BÖLDÜM; kaderime yazılmış lanet bir yazgımı bu ''ateş tanelim''bizi mevsimsel bir ayrılığa sürükleyen.Hep bir sonraki sefere deyipte yanından ayrılırken gözyaşları içinde şehrini terketmek.Ve gelecek sefere,bir dahakine diye diye dönüş yolunda tekrar bir sonraki kavuşmanın özlemini çekmek. Sana olan sevdama geceler şahit, Sana olan yüreğimin yangınına yüreğin şahit, Aşkım,adamım,eşine sadık ''kargam''yokluğunda yokum,yoksulum,boğuluyorum.Aldığım nefes yetmiyor seni soluyorum hava diye.Sana olan sevdamı aylara böldüm.Yetmedi az geldi.Mevsimlere böldüm sığmadı sevdamız.Seni sensizlikte sevmekse kaderim oldu sanki.Aşkım,yürek yangınım,evimin direği,hayalimdeki eşim; tek yüreğinde olayımda; vakti gelene kadar gerekirse bir ömür seni beklerim. sevdan; ömürdür bana...senin olmadığın bir gün ölümümdür....