Sayfa 6/6 İlkİlk ... 23456
59 sonuçtan 51 ile 59 arası

Konu: Obsesyon Örnekleriniz

Karar Dönemi rockkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yok öyle bişey yapmadım.ama benim rhtsızlığımın önüne geçebilceğini sanmıyorum.yani unutturucğını.çünkü unutmam,aksine daha da fazla sorunum olur.psikolojik sorunun üstüne,bide fiziksel sorun çek

Karar Dönemi rockkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

şu an çok sinirliyim.e ufak bişey beni sinirlndiriyor.nefretle doldu içim.o kdr hassas içim nefretle doldu.bilmiyorum.sabah uyandığımda,kendime telkinler veriyodum.sürekli içimden 'BEN' die sayacaktım her nerde olursam..benbenbenbenbenben ben önemliyim diyecektim sürekli içimden..ama uygulayamadım..ne uygulaması yahu,bütün gün yeni düşünceler üretmekle geçti günüm bi köşede..bazen kendimi yetersiz hissettim.bazen yeterli.oysa şimdide ruh hLİM nefretle dolu.bişey yapmak istiyorum,içimde birikmiş bişeyler var,volkan gibi.balkona çıkıp bağırasım var.ağlayasım geliyo.şuanda içmi bile yazarken kısıtlı oluyo,çükü herbirdüşüncem senaryolaşıyo.yazacağım en ufak bi lafı yazarken bile düşünüyorum,senaryoluksa vazgeçiyorum.değştiriyorum.şuraya yazarken bile kelimeler senaryolaşıyoo.takıyorummmmm düşüncelerimi içimi bile aktarırken kısıtlıyo içim beniiiiiii.kinlendim bi anda zarar vermek geldi içimden.zarar verici hale geldim.aynaya baktım asık suaratlı,korkunç bakışlı bi kız gördüm.dışarı çıkıp tekme atmak istiyorum bi arabaya veya başka bişeye.kendimi çok ''kötü'' hissedyrum.oysa ben tam tersi biriyim.noluyo bana diyorum.noluo birisiyle ağız dalaşı yapmak istedim.yada bilmiyorummmm anlatamıyorumm anlatırken bile kısıtlanıyorummmm sankiii kendi kendimi sıkıyorummm sıkışıyorum içimde hayatı kendime zorlaştırıyorum istemeden.sabahki telkinime bakkk bide şimdiki halimee.iyi değilim.hem sakinim hem değilim.hem çok sakin duruyorum,hem her türlü deliliği yapacak kapasitede hissediyorum kendimi.her baktığım yerden takıntı üretiyorum.kapı kolundan,lambadan,duvardaki fotolardan,ve yüzlercesi.sürekli tetikteyim.olumsuzum.kaygılıyım.korkuyorum.fobiğim .senaryolar üretiyorum ve ona göre davranıyorum.bazen kendimi tanıyamıyorum,bazen kendimi hissetmiyrum.takıntılarım dan dolayı geç yatıyorum çünkü korkuyorum .şimdi biraz sakinleştim sanırım bunu yazarken

Karar Dönemi

Arkadaşlar bende emin olamama takıntısı ve birazcıkta temizlik takıntısı baş gösterdi. Ya birde müzik çalınca ayağa kalkar oda da turlarım yada egzersiz tarzı şeyler yaparak hayal kuruyorum ve tansiyonum baya düşüyor. Yapmamaya çalışıyorum ama kalbime öle bir heyecan geliyor ki adeta hayal kurunca vücüdüm tatmin oluyor gibi.
    Hayallerim % 80 ni geleceğe yönelik ya asker oluyorum ya ücretli öğretmen ya şirket kuruyorum yada akedemisyen oluyorum . İlerde karımı çocuklarımı düşünüyorum . Halbuki daha sevgilim dahi yok
    % 20 lik ise saçma hayaller. mesala mesleğe başlamısım biri odama gelmiş bana posta koyuyor artislik yapıyor. bende önce adamı dövüyorum sonra kovuyorum odadan . Bazen cinnet geçirdiğimi hayal ediyorum . bazende hatrı sayılır mevkide olduğumu sonra da arabamı kullanırken kaza yapıp öleceğimi düşünüyorum .
    Şimdi bu hayallerin alayı saçmadır. Ben yalnızken hayal kuruyorum . Hayal kurarken odada yürüyorum . oturarak kuramıyorum . ve bazende müzik dinlerken yanlızsam hayal kuruyorum . AMA HAYALLE GERÇEĞİ AYIRT EDİYORUM . Müzik bitince hayalde bitiyor. Çevremde ne kadar güzel olay varsa onla ilgili hayal kuruyorum. ama bunların bilincindeyim. Gerçekle hayali ayırabiliyorum çok şükür Bu hayal işide OKB den kaynaklanıormuş düşünceleriniz nedir ?

Karar Dönemi

Alıntı ekonomici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende emin olamama takıntısı ve birazcıkta temizlik takıntısı baş gösterdi. Ya birde müzik çalınca ayağa kalkar oda da turlarım yada egzersiz tarzı şeyler yaparak hayal kuruyorum ve tansiyonum baya düşüyor. Yapmamaya çalışıyorum ama kalbime öle bir heyecan geliyor ki adeta hayal kurunca vücüdüm tatmin oluyor gibi.
    Hayallerim % 80 ni geleceğe yönelik ya asker oluyorum ya ücretli öğretmen ya şirket kuruyorum yada akedemisyen oluyorum . İlerde karımı çocuklarımı düşünüyorum . Halbuki daha sevgilim dahi yok
    % 20 lik ise saçma hayaller. mesala mesleğe başlamısım biri odama gelmiş bana posta koyuyor artislik yapıyor. bende önce adamı dövüyorum sonra kovuyorum odadan . Bazen cinnet geçirdiğimi hayal ediyorum . bazende hatrı sayılır mevkide olduğumu sonra da arabamı kullanırken kaza yapıp öleceğimi düşünüyorum .
    Şimdi bu hayallerin alayı saçmadır. Ben yalnızken hayal kuruyorum . Hayal kurarken odada yürüyorum . oturarak kuramıyorum . ve bazende müzik dinlerken yanlızsam hayal kuruyorum . AMA HAYALLE GERÇEĞİ AYIRT EDİYORUM . Müzik bitince hayalde bitiyor. Çevremde ne kadar güzel olay varsa onla ilgili hayal kuruyorum. ama bunların bilincindeyim. Gerçekle hayali ayırabiliyorum çok şükür Bu hayal işide OKB den kaynaklanıormuş düşünceleriniz nedir ?
    belli ki biraz takıntıların var, özellikle de "deliriyor muyum" takıntısı. hayal kurmada bence sorun yok. daha önce de sana cevap yazanlar oldu. hayal kurucam diye günlük işlerini aksatıyo musun? ya da mesela dışarda arkadaşlarınla güzel vakit geçirmek yerine evde odana tıkılıp hayal kurmayı tercih ediyor musun? bence bunlar yoksa sorun da yok. bende de var hayal kurma olayı. müzik eşliğinde hayal kuruyorum. bence sen de sadece biraz hayalperestsin. doktor da muhtemelen hayal kurman açısından sende sorun bulmayacak ama takıntıların var gibi duruyo. nacizane fikrim bu.

Karar Dönemi

Abi adamsın sağolasın
    Yok abi günlük hayatım aksamıyor çok şükür. Hayali yanlız kalınca kuruyorum . Öle günlük hayatımda herşey normal

Karar Dönemi

iyi o zaman sorun da yok .ama takıntılarını açıkça doktorunla paylaş. bir şey saklama.

Karar Dönemi

tamam bizzat deteyı ile anlatacam teşekkürler

Karar Dönemi

en dipteyken bile çıkış vardır arkadaşım...simsiyah geceler geçirdim ben de yalnız değilsin...çareyi kendin de ara...
    Alıntı rockkk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sendemi rahatsızsın.korku ve takıntılarım olmasa herkes gibi uyurdum ben.ama bilinçli olaraktan uyumak istemiyorum.çünkü korkuyorum aklımdan geçenlerden.uyumayarak onlardan kaçıyorum.kurduğum senaryolardan.
    Konu Selina tarafından (29-05-2012 Saat 05:18 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

bende okb ilginçtir hayattan en zevk almam gereken dönemde başladı. üniversiteyi bitir, kariyerli bi işe başla izmire taşın, yüksek lisansını bitir, canımı sıkan ufak tefek şeyler yada bi kariyer sınavı kazanmak için bir sene evde kapanmak belki etkili olmuştur diyorum ama birden boomm. aman tanrım deliriyordum. öyle saçma salak düşünceler boğuyordu kşi beni saçma olduklarını bilmeme rağmen aklımdan atamadığım düşünceler ilk başlangıçta intiharı bile düşündüm.ama en azından ona karşı durabildim. tam 8 senedir bu hastalıkla mücadele ediyorum. sanırım biraz ilerleme kaydettim daha doğrusu umarım.şu an bi obsesyon geldiğinde yada bana yaklaşmaya çalıştığında ona benden uzak dur s. git diyebiliyorum bu ne kadar devam eder yada ne kadar beni ben olarak yanlız bırakır bilmiyorum ama en azından şu an huzurluyum. sabah erken kalktığımda yaşadığım çöküntü, acaba sabah kalktığımda ruh halim nasıl olacak düşüncesi yok, tabi benden çok şeyde götürmedi değil, tüm espri yeteneğimi hayata bakışımı değiştirdi. şimdi bunları tamir etmeye kendimi tekrardan bulmaya çalışıyorum umarım hepimiz en kısa zamnada bu illetten kurtuluruz. sağlıcakla kalın.

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 23456