Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
25 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Ben Şizofren Miyim

Mumya
    Guest

Alıntı rockkk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    utangç oldğun için hepsini hayal dünyanda saklıyosun.eyleme geçmekten çekiniyosun.eyleme geçmek yerine hayalinde yaşamayı tercih ediyosun.bu sana gerçekmiş gibi yetiyo gibi geliyo.
    bak bence bi kere eyleme geçmeyi dene.ne dersin
    Bugün denedim az önce yaklaşık 5 dk önce. İnternette en iyi arkadaşıma herşeyi anlattım çok zor geldi. internetten bile olsa terledim. ağladım... Kendimden nefret ediyorum. bunu gerçekte asla yapamam diye düşünüyorum şimdi..

Ve söylemeyi unuttum... Artık Hiçbir Şeye Şaşırmıyorum... Bbama kapat artık diyor. siz cevap yazarsanız sevinirim. ben kapatıyorum... Şaşırma duygumu yitirdim yani...
    Konu Mumya tarafından (11-09-2008 Saat 01:36 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi rockkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kendini çok saklıyosun gibime geldi.duygularını açığa vurmaktan çekinme.rahat ol.ve kendine güven.kendinden nie nefret ediyosun? sen önemli birisin.önce kendini sev kendi duygularından emin ol ben şunu hissediyorum ben bunu yapıyorun ben böyleyim de içinden kimseye hesap vermek zorunda hissetme kendini

Mumya
    Guest

ya ol diyince olmuyor ya

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aramıza hoş geldin mumya, rockk ında dedigi gibi her şeyden once kendini fazla germemeye çalış rahat ol biraz,kafandakileri bizlerle paylaş ,düşüncelerini anlatki bizde sana destek olalım ,
    şu anda yaşadıgın olaylar birçok gencin başına gelen şeyler ve çok dogal,anladıgım kadarıyla yetiştigin çevre ve geçirdigin çocukluktaki olaylar seni biraz içine kapanık hale getirmiş ,yazdıklarından bunları çıkarıyorum.
    benim sana tavsiyem hem bizlerle paylaş hemde rehberlik ve araştırma merkezine giderek oradan destek al,çok buyuk faydasını görecegine eminim ne kadar kısa surede yaparsan o kadar çabuk kendine gelirsin,bu arada biraz daha fazla çevrenlede irtibata geçmeni sık sık aktivitelere katılmanı oneririm.
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Mumya
    Guest

gözleri simsiyahtı... kaşları ve her zaman arkaya topladığı saçı yüzünü daha da açığa çıkarıyordu. Güldüğü zaman dudakları biraz esnerdi. Ağzını açmayı fazla sevmezdi. Ama güldüğü zaman ortaya çıkan dişleri tamamlıyordu yüzünü... Diğer zamanlar dudakları her zaman kapalı kalırdı... Dudaklarının hemen altında güldüğü zaman çok güzel bi değişme olurdu. Bunun adını veremiyorum ben . Ama çok güzeldi...

Gözleri alıp götürüyordu beni uzak diyarlara... Onlar bir çift hayal kuyusuydu sanki... Baktığım zaman derinlerine dalıyordum o kuyunun. En dipte su vardı. Oraya ulaştığım zaman başını çevirmiş olduğunu anlıyordum. Gözlerini göremiyordum artık. Yine de kendisi ordaydı işte. Bir kaç adım uzağımda....

Fiziksel olarak bir kaç adım uzağımdaydı sadece. Duygularım onun benden kilometrelerce uzak olduğunu söylüyorlar..

Hatırlarım da şubat - 16 mayıs arası çok iyi anlaşırdık. Bir gün bilgisayar odasındaydık. Bizim sınıfa yetecek kadar pc yoktu. Ben oturmadım öyle bi sandalye çekip tekerlekli olduğu için geziniyordum. Sonra baktım kendisi de öyle dolaşıyordu. Sonra gelip bana çarptı. Ben de bu savaş demektir dedim çok güzel bi kaç dakikaydı... Sonra zil çaldı...

Bir gün sos oynamaya davet etmiştim oynuyorduk. ama ben ayaktaydım. Çünk sırasında sıra arkadaşı da vardı ve az bi yer vardı. ben onu rahatsız etmemek için ayakta kaldım. O da gülerek sıra arkadaşına biraz yana kaymasını söyledi ve benim oturmamı söyledi...

Bazı zamanlar sanki o da bi şeyler hissediyor benim gibi diyorum... Bu zamanlar da az değildi 16 mayısa kadar... Sonrası malum...

Karar Dönemi busra14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Mumya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gözleri simsiyahtı... kaşları ve her zaman arkaya topladığı saçı yüzünü daha da açığa çıkarıyordu. Güldüğü zaman dudakları biraz esnerdi. Ağzını açmayı fazla sevmezdi. Ama güldüğü zaman ortaya çıkan dişleri tamamlıyordu yüzünü... Diğer zamanlar dudakları her zaman kapalı kalırdı... Dudaklarının hemen altında güldüğü zaman çok güzel bi değişme olurdu. Bunun adını veremiyorum ben . Ama çok güzeldi...

Gözleri alıp götürüyordu beni uzak diyarlara... Onlar bir çift hayal kuyusuydu sanki... Baktığım zaman derinlerine dalıyordum o kuyunun. En dipte su vardı. Oraya ulaştığım zaman başını çevirmiş olduğunu anlıyordum. Gözlerini göremiyordum artık. Yine de kendisi ordaydı işte. Bir kaç adım uzağımda....

Fiziksel olarak bir kaç adım uzağımdaydı sadece. Duygularım onun benden kilometrelerce uzak olduğunu söylüyorlar..

Hatırlarım da şubat - 16 mayıs arası çok iyi anlaşırdık. Bir gün bilgisayar odasındaydık. Bizim sınıfa yetecek kadar pc yoktu. Ben oturmadım öyle bi sandalye çekip tekerlekli olduğu için geziniyordum. Sonra baktım kendisi de öyle dolaşıyordu. Sonra gelip bana çarptı. Ben de bu savaş demektir dedim çok güzel bi kaç dakikaydı... Sonra zil çaldı...

Bir gün sos oynamaya davet etmiştim oynuyorduk. ama ben ayaktaydım. Çünk sırasında sıra arkadaşı da vardı ve az bi yer vardı. ben onu rahatsız etmemek için ayakta kaldım. O da gülerek sıra arkadaşına biraz yana kaymasını söyledi ve benim oturmamı söyledi...

Bazı zamanlar sanki o da bi şeyler hissediyor benim gibi diyorum... Bu zamanlar da az değildi 16 mayısa kadar... Sonrası malum...
    çok tatlısın ya yazdıkların o kadar masum şeylerki bence kendini bu kadar üzme bu yaptığın şeydende utanma bence sen cadece yapmak isteyipte yapamadığın şeyi sanal alemde yapmışsın ve anladığım kadarıyla daha küçüksün hayatta ne sahtekarlar var yaptığın dolandırıcılıkmı sanki sadece küçük bir oyun bende arkadaşlarıma katılyorum biraz daha dış çevrenle ilgilen aktif ol yani herşey düzelir.bunlar en güzel yılların gerçek acıları tatmamışsın daha allahta tattırmasın.

Karar Dönemi

Mumya öncelikle foruma hoşgeldin..platonik sevdalı günlerimdeki duygularımı anımsadım okudukça. arkadaşlar çok yararlı önerilerde bulunduklarından, aklıma pek öneri gelmiyor.aynı okulda olduğunuzdan eğer erkek arkadaşı da ordaysa,onu çok izlemen,gerilip öfke duymasına sebep olacaktır, önemsemiyormuş gibi davranman ilerde ikiniz için de yararlı olabilir..esenlikler,yeni okul sezonunda başarılar dilerim.

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

2 senelik psikoloji egitimimle bu konuya biraz katkm olsun istedim..
    oncelikle 1-2 neden ile (hayallerinde yasamak gbi) kendine hemen sizofreni tanisi koyman cok yanlis ,aklindan gecirmen bile.. sizofreni tehlikeli bir hastalik ve sadece hayallerinle yasamakdan cok daha seyler gerektiriyo mesela; kafanda sesler duyma yada konusma bozukluklari gibi ..
    benim dusuncem sen mutsuz olmakdan korkdugun icin bu mutlu hayallerin arkasinda saklaniyosun,utangac olmanda gercek hayatda insanlarla olan bagini zorlasdiriyor ama kendini biraz zorlarsan baska gruplara girip arkadaslik kurarsan kisa surede bu sorunundan kurtulabilirsin diye dusunuyorum..

Standart acaba bendemi şizofrenim

anlatayım siz karar verin,aslında kısa süreli psikotik tedavi gördüm fakat işe yaramadığını görünce doktorum ilaçları kesti anksiyolitik ve anti depresan alıyorum onlarsız hiç olmuyor benim sorunum hiç bir yere tutunamamam insanlarla sürekli problem yaşamam işyerinde olan değişikliklşer bazen kendi isteğimle bazen amirlerim yoluyla yerim değiştiriliyor aslında yaşanan sorunlar büyük olmuyor fakat sanal bahanelerle yerimi değiştiriyorlar ,mesela biriyle tam iyi gidiyor dediğim anda karşımdaki kişinin olumsuz tepkisi ilişkiyi bitiriyor yani işte ve özel yaşamda insanlarla olan iletişim sorunları aslında bunu hiç istemiyorum samimi dostlarım olsun işyerinde mutlu olayım istiyorum ama bunu karşımdakiler hiç istemiyor bir adım yaklaşmama müsade etmiyorlar ve beni dışlıyorlar bariz bir şekilde dışlıyorlar ben yaklaşıyorum onlar kaçıyor ,kendime bakıyorum evime bakıyorum bir kızım var ona bakıyorum sorumlulukarımı yerine getirmeye çalışıyorum izole olmamak için elimden geleni yapıyorum fakat sizi temin ederim hep izole oluyorum ve böyle yaşamaktan çok sıkıldım elimdekileri kaybetmek istemiyorum ve sanrılarım var nede başka şeyler acaba ben şizofrenmiyim

Karar Dönemi rockkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

belirtilerinizi yazarsanız daha iyi olur..peki kendinizi hiç sorguladınız mı insanlar benden nie kaçıor die..hemen şizofren olduğunuzu düşünmeyin..bu sorunun nerden kaynaklandığını bulun önce..belkide sdc psikolojik desteğe ihtiyacınız vardır..

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon