Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ben Şizofren Miyim

Mumya
    Guest

Standart Ben Şizofren Miyim

Merhaba .

Sitenizi görünce hemen atladım. Artık bi şeyleri birileriyle paylaşmam gerekiyor. onun için hemen başlıyorum.

Henüz lise 2 öğrencisiyim. Bi kıza aşık oldum lise 1 de. Bunu hep içime attım. Mayısta bi arkadaşım söylemiş ona. Ama kızın çıktıı biri vardı. Ondan sonra kız artık benimle konuşmamaya başladı vs vs normal durumlar işte... Yaz tatili başladıktan sonra çok saçma şeyler olmaya başladı. Elimde olmadan bazı şeyler yapıyordum. Hayal dünyasında yaşıyordum. İnternette de sanalda tanıştıklarımı hayal dünyamı gerçek gibi anlatıyordum. Giderek daldım ben buna. Artık yaşamımın bir parçası haline geldi. Dün okullar açıldı. Gerçeklere geri döndüm. Çevreme bi bakındım şöyle. 1 Saat sonra aklıma takıldı. Az önce ben hayal mı kurmuştum yoksa yaşamış mıydım. Yaz tatilinde yaşadıklarımı düşünüyorum. Hayal ile gerçek arasında bi yerdeler. Ben de oraya sıkıştım. Eziliyorum artık hayallerimde. Ne yapabilirim? Bana yardım edin ben şizofren miyim?

Moderatör eliftetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Mumya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba .

Sitenizi görünce hemen atladım. Artık bi şeyleri birileriyle paylaşmam gerekiyor. onun için hemen başlıyorum.

Henüz lise 2 öğrencisiyim. Bi kıza aşık oldum lise 1 de. Bunu hep içime attım. Mayısta bi arkadaşım söylemiş ona. Ama kızın çıktıı biri vardı. Ondan sonra kız artık benimle konuşmamaya başladı vs vs normal durumlar işte... Yaz tatili başladıktan sonra çok saçma şeyler olmaya başladı. Elimde olmadan bazı şeyler yapıyordum. Hayal dünyasında yaşıyordum. İnternette de sanalda tanıştıklarımı hayal dünyamı gerçek gibi anlatıyordum. Giderek daldım ben buna. Artık yaşamımın bir parçası haline geldi. Dün okullar açıldı. Gerçeklere geri döndüm. Çevreme bi bakındım şöyle. 1 Saat sonra aklıma takıldı. Az önce ben hayal mı kurmuştum yoksa yaşamış mıydım. Yaz tatilinde yaşadıklarımı düşünüyorum. Hayal ile gerçek arasında bi yerdeler. Ben de oraya sıkıştım. Eziliyorum artık hayallerimde. Ne yapabilirim? Bana yardım edin ben şizofren miyim?

mumya hoşgeldin hayallere sığıman yaşamındaki istemediğin sahnelerden kaçış olabilirmi diye düşündüm
    ONU BULAN NEYİ KAYBEDER

ONU KAYBEDEN NEYİ BULUR

BEN DOSTLARIMI NE AKLIMLA SEVERİM
    NE DE KALBİMLE SEVERİM
    OLUR YA KALP DURUR AKIL UNUTUR
    BEN DOSTLARIMI RUHUMLA SEVERİM
    O NE DURUR NE UNUTUR

Karar Dönemi rockkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben bişeyi anlayamadım.internette yeni birileriyle tanışıyosun,ve onlara aşık oldğn kızla çıktığını mı anlatıyosun? hayal dünyam dediğin hangisi

Mumya
    Guest

yaklaşık 5 yıllık internet kullanıcısı olarak çevrem bayağı geniş internette ondan dolayı yeni tanıştığım fazla kişi yok. aksine iyi tanıyorum çoğunu. ama işte... bilmiyorum hepsini istemeden yaptım. nedensiz bir şekilde mesela sevdiim kıza msn açtım ben oymuşum gibi konuştum işte sevdiim kızla arkadaşlarımı tanıştırdım ama önceleri mutlu ediyordu beni... Ama şimdi eziliyorum hayallerimin altında

Alıntı eliftetik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mumya hoşgeldin hayallere sığıman yaşamındaki istemediğin sahnelerden kaçış olabilirmi diye düşündüm

Bilmiyorum ama kendimden nefret ediyordum ben zaten. Hayatımın hep daha değişik biçimde olmasını istemişimdir..

Moderatör BeYaZ_KeLeBeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    umut dünyası...

ben tam olarak anlamadım sorununu

insanlara ve sevdiğin kıza kendini aslında kendin olmadığın gibimi anlatıyorsun...ya uykum geldi ondanmıdır nedir kafam durdu benim
    RÜYALARI GERÇEKLEŞTİRMENİN EN İYİ YOLU UYANMAKTIR...

Mumya
    Guest

evet öyle bi şey. aslında asıl yakındığım şey. utangaçlığım ve hayal ile gerçek...

[QUOTE=Mumya;38372]yaklaşık 5 yıllık internet kullanıcısı olarak çevrem bayağı geniş internette ondan dolayı yeni tanıştığım fazla kişi yok. aksine iyi tanıyorum çoğunu. ama işte... bilmiyorum hepsini istemeden yaptım. nedensiz bir şekilde mesela sevdiim kıza msn açtım ben oymuşum gibi konuştum işte sevdiim kızla arkadaşlarımı tanıştırdım ama önceleri mutlu ediyordu beni... Ama şimdi eziliyorum hayallerimin altında

anladım.yani sen olmayan bişeyi olmuş gibi göstermişsin gerçekmiş gibi.yaz boyuca bunu sürdürdün hayal dünyasında yaşadın.okullar açıldı gerçeği gördün ve kendini kötü hissediyosun.rüyadan uyanmış gibi yani..
    şizofren daha farklı bildiğim kdrıyla.kötü şeyler yaparlar zarar verirler.sen olmasını istediğin keşke olsa dediğin bişeyin hayalini kurup öyleymiş gibi yapmışsın.seninki masum bi hayal bence.şizofrenler olmayan şeyleri olmuş gibi görürler.
    o kız seinle ilgilenmiyosa
    sende onu daha fazla düşünme bence.yani kendi sağlığın daha önemli.biraz internete fazla takıldın yaz boyu sanırım ondan da olmuş olabilir.internet insanın hayal dünyasını çok harekete geçiriyor ve gerçekte yapamadıklarını söyleyemediklerini insana yaptırıyor malesef.interneti gerektiğinden fazla kullanmak insanı gerçek hayattan soyutlar,düşünsene sürekli ekrana bakarak tüm zamanını geçiriyosun en önemli yaşlarını o ekran karşısında harcıyosun
    bence sen biraz gez dolaş kafanı dağıt derim.aklına takmışsın çok fazla.gör bak daha mutlu olacaksın hayal dünyan dağılacak

Mumya
    Guest

deniycem bakalım umarım düzgün bi hale girer hayatım...

Moderatör eliftetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Mumya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 5 yıllık internet kullanıcısı olarak çevrem bayağı geniş internette ondan dolayı yeni tanıştığım fazla kişi yok. aksine iyi tanıyorum çoğunu. ama işte... bilmiyorum hepsini istemeden yaptım. nedensiz bir şekilde mesela sevdiim kıza msn açtım ben oymuşum gibi konuştum işte sevdiim kızla arkadaşlarımı tanıştırdım ama önceleri mutlu ediyordu beni... Ama şimdi eziliyorum hayallerimin altında

Bilmiyorum ama kendimden nefret ediyordum ben zaten. Hayatımın hep daha değişik biçimde olmasını istemişimdir..
    etme canım benim düzelir herşey çok hassas bir yaştasın şimdi herşeyi yoğun algılıyorsun
    ONU BULAN NEYİ KAYBEDER

ONU KAYBEDEN NEYİ BULUR

BEN DOSTLARIMI NE AKLIMLA SEVERİM
    NE DE KALBİMLE SEVERİM
    OLUR YA KALP DURUR AKIL UNUTUR
    BEN DOSTLARIMI RUHUMLA SEVERİM
    O NE DURUR NE UNUTUR

utangç oldğun için hepsini hayal dünyanda saklıyosun.eyleme geçmekten çekiniyosun.eyleme geçmek yerine hayalinde yaşamayı tercih ediyosun.bu sana gerçekmiş gibi yetiyo gibi geliyo.
    bak bence bi kere eyleme geçmeyi dene.ne dersin

Sayfa 1/3 123 SonSon