4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Uykugezerlik

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Uykugezerlik

İlgi çekici bir hastalıktır. Genellikle uykuya daldıktan hemen sonra görülür. Uykunun ilk 1/3'lük döneminde ve NREM döneminde ortaya çıkar. Sıklıkla 10'lu yaşlara kadar görülür. Kişi birden yataktan kalkara bazı otomatik hareketleri yapar. Bunlar yürüme, giyinme, tuvalete gitme, araba kullanma gibi hareketler olabilir. Altta yatan bir beyin patolojisi ileri sürülmüş olsa da herhangi bir bulgu saptanamamıştır
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi
    Yer
    istanbul

Bazen bende uyurgezer oluyorum.Ama nedense hep en yakınımdaki kişiden su istiyormuşum.

Karar Dönemi

35 yaşımdayım ,küçük yaşlarda oluştuğunu ve sonrasında bittiğini okuyorum her yerde..
    ancak benim ciddi 3d rüya sorunum var. yani rüyayı odanın içerisinde yaşıyorum ,haftayı stressli geçirdiğim zamanlarda daha çok yaşıyorum.
    genelde hayvanları kovalıyor ve ya onlardan kaçıyorum.
    tehlikeli durumlarda oldu sol gözümü çıkartıyordum, 1 ay ilaçlar ile geçirdim . gözümde 2 çizik oluştu. rüyamda bana saldıran bır baykus gormustum.gozumu gagalıyordu.
    2.tehlıke ıse uyandıgımda pecerenın denızlıgınde dıs tarafta don gomlek elımde battanıye ıle uyanmıstım. bu ısın cıddıyetını ve tehlıkesını o dakıka daha fazla anlamıstım.
    10 cm lık fark ıle camdan asagıya dusmedım. garıp bır hastalık bu cozumu ıyılesme surecı varmı bılmıyorum...

Karar Dönemi Kıymetlimiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kilis :(

Sanırım uyurgezer oluyorum. Küçüklükten beri uykumda hep konuşurum. Bu hafif bir belirti ama şimdi uyandığımda eşyalarımla oynanmış oluyor. Eğer uyurgezersem bunu nasıl anlayacağım ve ne yapmam gerekecek? Yardımcı olan olursa çok sevinirim.