4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: yüksek lisans mülakatına acil yardım

Question yüksek lisans mülakatına acil yardım

Merhaba arkadaşlar;
    Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Ben Sakarya Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 4. sınıfa geçiş bulunmaktayım. 3 sene önce Össye girdiğimde psikoloji bölümü yazmak istediğim tek bölümdü. Çevrenin de etkisiyle farklı bölümler yazarak edebiyata girdim. Yalnız halen psikolojiye merakım var ve psikolojide yüksek lisans yapmak istiyorum. Bunun psikoloji mezunlarını sevindirmediğini biliyorum ve onlarla aynı düşüncedeyim. Yalnız amacım, 2 seneden sonra yüksek lisansa devam etmemek. Öğretmenlikte uygulayabileceğim kısmını almak istiyorum. Bu şekilde olması, hem içimde kalan bir ukdeyi en aza indirgicek, hem de mesleğimde bana yardımcı olacak. Ankaradaki üniversitelere başvurmayı düşünüyorum. Farklı bölümlerden, yüksek lisansa öğrenci alnıyor çünkü. Fakat mülakatta neler sorulacağına dair herhangi bir bilgim yok. Başvuru yapmamın avantaj ve dezavantajlarını da göz önünde bulundurarak cevap yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Eğer yurtdışında eğitim almak isterseniz, şu üniversitenin sitesinde Türkçe açıklamaları var, belki işinize yarar.

Saygılar

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı beforeafter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;
    Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Ben Sakarya Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 4. sınıfa geçiş bulunmaktayım. 3 sene önce Össye girdiğimde psikoloji bölümü yazmak istediğim tek bölümdü. Çevrenin de etkisiyle farklı bölümler yazarak edebiyata girdim. Yalnız halen psikolojiye merakım var ve psikolojide yüksek lisans yapmak istiyorum. Bunun psikoloji mezunlarını sevindirmediğini biliyorum ve onlarla aynı düşüncedeyim. Yalnız amacım, 2 seneden sonra yüksek lisansa devam etmemek. Öğretmenlikte uygulayabileceğim kısmını almak istiyorum. Bu şekilde olması, hem içimde kalan bir ukdeyi en aza indirgicek, hem de mesleğimde bana yardımcı olacak. Ankaradaki üniversitelere başvurmayı düşünüyorum. Farklı bölümlerden, yüksek lisansa öğrenci alnıyor çünkü. Fakat mülakatta neler sorulacağına dair herhangi bir bilgim yok. Başvuru yapmamın avantaj ve dezavantajlarını da göz önünde bulundurarak cevap yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
    Hoşgeldiniz. Söylediğiniz klinik psikoloji yüksek lisansı değil mi? Çünkü sadece bu alanda diğer bölüm mezunlarına da şans tanıdılar.
    Hayatı emen karanlık.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar ,yorumlarınız ve ilginiz için çok teşekkurler .

Ama ne yazıkki başlıgı açan arkadaşımız sizin kadar alakalı biri olmadıgından başlıgı açıp çekip gitmiş ,aradan geçen 3 yıla yakın zamandırda bir daha zahmet edipte aramıza katılmamış .

Böyle uyelere gıcık oluyorum ,madem okumayacaksın boşu boşuna niye başlık açıyorsun .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN