2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: İnternet Bağımlılığı Eroinden Daha Tehlikeli!

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart İnternet Bağımlılığı Eroinden Daha Tehlikeli!

Bilinçsizce kullanılan internet insan sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Bu durumun "internet bağımlılığı bozukluğu" olarak adlandırılan hastalığa neden olacağını belirten uzmanlar, internet bağımlılığının, eroin bağımlılığından daha tehlikeli olduğunu vurguluyor!...
    Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Çocuk Psikiyatristi Uzm. Dr. İsmail Yavaş, günlük yaşamın parçası haline gelen interneti "şuursuzca" kullanan veya kötü niyetine alet eden kişilerin bu durumunun, bir çeşit hastalık olduğunu bildirdi. Bu durumun "internet bağımlılığı bozukluğu" olarak adlandırıldığını ifade eden Yavaş, internet bağımlılığının, esrar ve eroin bağımlılığından daha tehlikeli olduğunu savundu.
    Teknolojik bir nimet olan internetin, insanlara büyük imkanlar sunduğunu vurgulayan Yavaş, "Ancak bazı kötü sonuçlara da yol açabilmektedir. Bugün hemen her yaştan birçok insan, internet bağımlısı olmuş durumda. İnsanların internetle münasebetleri sorgulandığında, bugün bu teknolojinin dünya genelinde faydadan ziyade zarar vermeye başladığı söylenebilir" diye konuştu.

Kişi İçine Kapanıyor

İnternet bağımlılığı bozukluğunun, her hastalık gibi bazı belirtileri olduğunu ifade eden Yavaş, bu doğrultuda ekran karşısında geçirilen zamanla ters orantılı olarak mutluluğun azaldığını, kişinin içine kapandığını söyledi.
    Dr. Yavaş, sonuçta psikomotor huzursuzluk, kaygı, internetle ilgili hayaller, parmaklarda iradi veya gayri iradi yazma gibi hal ve durumların ortaya çıktığını, kişinin çevre ve iş ilişkilerinde olumsuz etkiler yaşandığını belirtti.
    Bu teknolojiyi reddetmenin yanlış ve imkansız olduğunu da vurgulayan Yavaş, uzmanların, internetin istismarı konusunda kafa yormaları gerektiğini söyledi.
    Yavaş, Çin'de internet ve video oyunlarının bağımlılığını tedavi etmeye yönelik merkez açıldığını, buradaki hastaların çoğunluğunu 14-24 yaşındaki gençlerin oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

http://www.ailem.com
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

herşeyin aşırısı zararlıdır...