Sayfa 1/8 12345 ... SonSon
74 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dini obsesyonu olanlar için ==) Yardımmm!

Standart Dini obsesyonu olanlar için ==) Yardımmm!

Dini obsesyonları olanlar bi anlatabilir mi!benim de var ama emin değilim!Ya benimki hastalık değil de gerçekten kötü biriysem diye korktuğum oluyo..Bu yüzden paylaşırsanız sevinirim.

Moderatör eliftetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı rusgargulu53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dini obsesyonları olanlar bi anlatabilir mi!benim de var ama emin değilim!Ya benimki hastalık değil de gerçekten kötü biriysem diye korktuğum oluyo..Bu yüzden paylaşırsanız sevinirim.

merhaba rüzgar gülü
    ONU BULAN NEYİ KAYBEDER

ONU KAYBEDEN NEYİ BULUR

BEN DOSTLARIMI NE AKLIMLA SEVERİM
    NE DE KALBİMLE SEVERİM
    OLUR YA KALP DURUR AKIL UNUTUR
    BEN DOSTLARIMI RUHUMLA SEVERİM
    O NE DURUR NE UNUTUR

Karar Dönemi camdan.kalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kocaeli/izmit

Alıntı rusgargulu53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İnsan bir kusuru varsa bunu kesinlikle görmez; bu insanın doğasında var.Kötü birisi olmaktan ve yanlış yapmaktan korkmak dinine bağlı ve iyi bir insan olmanın alametidir...
    Bazen insan inançlarını yerine getirirken, vesveseye kapılabilir bundansa kurtulmak çok kolay...

Karar Dönemi

Standart Imanimi kaybettim takintilari

arkadaşlar mrb benimde böyle bir hastam var imanımı kaybettim kafayı yiyeceğimben ateistmiyim vs bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim ne tür psikoterapi proğramı uygulayabilirim genellikle bu tür hastalara nasıl yardımcı olunur

Alıntı psk_togar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mrb benimde böyle bir hastam var imanımı kaybettim kafayı yiyeceğimben ateistmiyim vs bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim ne tür psikoterapi proğramı uygulayabilirim genellikle bu tür hastalara nasıl yardımcı olunur
    doğrusu pek bir örneğin le karşılaşmadım ama kur an dan ayetler le örnekleri kullanabilirsin bence bu tip hastalara. tabii bu arada hangi dine mensup bilmiyorum. abdest almayı bir türlü tamamlayamayan takıntılı arkadaşlar varda

bahsettiğin hastalık ta bayağı bir problemmiş
    ONU BULAN NEYİ KAYBEDER

ONU KAYBEDEN NEYİ BULUR

NE DE KALBİMLE SEVERİM
    O NE DURUR NE UNUTUR

Gustav
    Guest

arkadaşlar kusra bakmayın ama dinin kendisi zaten telkinlerle kafamıza yerleşmiş bir obsesyondur.Dine sahip olduğunuz sürece bu tip şeyler yaşarsınız.

din toplumsal obsesyonlarımız,bireysel obsesyonlarımız ise dinimizdir.
    Sigmund Freud

[QUOTE=Gustav;34628]arkadaşlar kusra bakmayın ama dinin kendisi zaten telkinlerle kafamıza yerleşmiş bir obsesyondur.Dine sahip olduğunuz sürece bu tip şeyler yaşarsınız.

Sigmund Freud[/QUOTE

şu an da mubarek öğlen ezanı okunuyor

evlat ne diyeyim seni ve bizleri ve kainatı yaratan yüce allah
    girecek olduğumuz ramazan ı şerif hürmetine yardımcın olsun

imanın la ilgili
    ONU BULAN NEYİ KAYBEDER

ONU KAYBEDEN NEYİ BULUR

NE DE KALBİMLE SEVERİM
    O NE DURUR NE UNUTUR

Gustav
    Guest

[QUOTE=eliftetik;34630]
    Alıntı Gustav Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kusra bakmayın ama dinin kendisi zaten telkinlerle kafamıza yerleşmiş bir obsesyondur.Dine sahip olduğunuz sürece bu tip şeyler yaşarsınız.

Sigmund Freud[/QUOTE

şu an da mubarek öğlen ezanı okunuyor

evlat ne diyeyim seni ve bizleri ve kainatı yaratan yüce allah
    girecek olduğumuz ramazan ı şerif hürmetine yardımcın olsun

imanın la ilgili
    yahu neden hiç psikoloji bilminini yanından geçmiyorsun?
    Din doğal hipnozun ve telkinlerin bir ürünü olduğundan obsesyonlara yol açması doğaldır dedim.

Karar Dönemi

Standart imanımı kaybettim takıntıları

arkadaşlar ben sadece bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz diye yazdım ama bakıyorum da çözüme ulaşmak için bir şeyler yazılmamış eğer bu konuda yani hastama bu konuda nasıl yardımcı olabileceğim konusunda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. bu gibi konular hassas konular her dini düşüncelere saygı duyuyorum bu yüzden bu hastama da yardımcı olmak neler yapabilirim. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

paradox
    Guest

Alıntı psk_togar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben sadece bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz diye yazdım ama bakıyorum da çözüme ulaşmak için bir şeyler yazılmamış eğer bu konuda yani hastama bu konuda nasıl yardımcı olabileceğim konusunda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. bu gibi konular hassas konular her dini düşüncelere saygı duyuyorum bu yüzden bu hastama da yardımcı olmak neler yapabilirim. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
    Sizin hastanizin yasadiklarina benzer bir sorunu burda(Hollanda) bir dostum yasadi.Psikiyatri kendisine bir din gorevlisiyle bu konulari konusmasini ve onun tavsiyelerini de baz alarak bir terapi uygulamayi onermis.Bu bana cok ilginc gelmisti ozelikle hiristiyan bir doktorun bu yolu izlesi.Bu konuyu kendi Psikiyatristimle konustum onunda fikrini almak icin.Bana soyledigi;bu tip hastalar yasadiklari olumsuzluklari dinden uzaklastiklarini dusunup Tanri tarafindan cezalandirildiklarina inanirlar.onlari tip adami olarak bunun boyle olmadigina inandirmak cok zordur,ancak konusunda uzaman bir din adaminin onlara telkini cok daha yararli olucak ve terapinin gidisatini olumlu yonde etkiliycektir demisti..Yabanci meslektaslarinizin bakis acilarini anlatmak amaciyla bunlari sizle de paylasmak istedim..Saygilarimla

Sayfa 1/8 12345 ... SonSon