Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: Yine de yılma,yine de yapppp

Karar Dönemi gloxinia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yukarıda yazdığın şeylerin birçoğunu biz de yapmıyor muyuz? yani ben merkezcilik, kırıcılık vs vs..yani bütün insanlar zaten hep ben merkezci kırıcı bencil filan da tek biz doğru dürüstüz..iş bence hatayı kendinde görememekte başlıyor.sonrada iyiliklerimiz suistimal edilmiş...bir insan gerçekten başkalarına karşı iyi niyetli bir yapıya sahiptiyse bile iş "insanlar ikiyüzlü, insanlar kırıcı, insanlar bencil" filan demekle başlıyor zaten sonra bir bakmışsınız o kişinin diğerlerinden ne farkı kalmış?zaten hep insanlar kırıcı hep insanlar bencil bizim hiç suçumuz yok, "o"kişilere karşı suçumuz yoksa bile aynı hatayı başkalarına hiç yapmadık.

dikkat edin..
    ve bence şunu da aklınızdan çıkarmayın insanlara yardım etmek istiyorsanız kendinizden vazgeçmeniz gerekiyor..ki karşılıklı yapılan iyilik iyilik değildir bile zaten.insanlara iyilik etmek istiyorsanız önce kendinizden vazgeçeceksiniz, ki bence yapabileceğiniz tek iyilik de bu zaten

zaten bunu yapmayı becerebildiğiniz anda göreceksiniz insanların içindeki yalnızlığı, anlaşılmaya ve zararsızlığa duyulan ihtiyacı
    Konu gloxinia tarafından (05-02-2013 Saat 08:34 PM ) değiştirilmiştir.

Banned
    Yer
    The other side

Tavsiyelerini kendine sakla..

Onlar yalnızca senin doğruların..millete zaten bildiği şeyleri yeniden öğretiomuş gibi konuşman da sıkmaya başladı artık..her lafta biz biz biz bu ne...? ben o "biz" grubunun içinde görmüorum kendimi ve aşağı seviyedeki insanlara da,tıpkı bi önceki mesajımda belirttiğim gibi yaklaşmayı da hedef bilicem her zaman..(bi çok iyi niyetli insanın da kurtulabilmesi için yapması gereken acı ama gerçek şeyler bunlar)

Ve bunlar "yandaş doğrular" deil,gerçeğin ta kendisidir..bi matematik denklemi kadar somut ve net..görmek istemeyen görmez,çok ta sorun deil..

Yok kendinden vazgeçmişmiş..yok karşılık beklememişmiş..yeşilçam filmi çekilmio burada..burası gerçek dünyaaaaaa...

Bu foruma 18 civarındaki gençler de girior ve hayatın sert yüzünü olabildiğince görmeleri ve ufak ta olsa dersler cıkarmalarını istediğim için yazıorum bunları..birine bile bi faydası dokunursa ne mutlu..polyannacılık oynayarak beyinlerini yıkamaktan 1000 kat daha iyidir..

Karar Dönemi gloxinia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

herhalde tek bu konudaki mesajım için demiyorsun..evet bazen ben de abarttığımı düşünüyorum açıkçası, özür dilerim yeterince empati yapamıyorum.kendimi fazla kaptırmaktan oldu birazda.ama şu mesajın üzdü beni.yazdıklarımın her halükarda mantıksız olduğunu düşünmüyorum motive etmeye ve iyi birşeyler yapmaya yönlendirmeye çalışıyorum insan belki bakar alır bişeyler?..boş mu sözlerim?

ek olarak da en azından bu konu için yazdıklarım konusunda fikrimi hiç değiştirmiyorum.yetişkinler nasıldırlar bilmem de ben şimdiki yaşıma kadar hep başkalarından şikayet eden ama kendinde birşey görmeyen insanlar gördüm ve aynı hataları kendileri de yapıyolardı bu rahatsız edici bi durum
    Konu gloxinia tarafından (06-02-2013 Saat 09:29 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi
    Yer
    Turkey

Alıntı sarılale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bunları yapmalıyız ama bazen nedense bu tarz olaylarla karşılaştığımızda kendi kabuğumuza çekilip kırgınlıklarımızla uğraşıyoruz tekrar denemek yerine.
    evet. mesela ben, sınava hazırlanmayı bıraktım, bu seneyi kafamda bitirdim. çünkü sosyal fobimi halletmeden hiç bir yere gitmiyeceğim. yoksa hayaımda boyunca yalnızlıkla boğuşacağımı düşünüyorum.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12