2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Egitim seminerleri :

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Egitim seminerleri :

Bütün seminerler AKTİF ÖZEL EĞİTİM DERNEĞİ adına Çetin ÖZBEY tarafından verilmekte ve sertifikalar Dernek onaylıdır.

Seminerler genel olarak şu alanları kapsamakta:

EĞİTİMCİ SEMİNERLERİ (Özel Eğitime başka alanlarda gelenler için – Özel eğitim ve Rehabilitasyon ile Özel Eğitim okul ve kurumlarında çalışanlar eğitimci ve yardımcı eğitimciler için Hizmetiçi eğitim seminerleri adı altında verilir.)

AİLE EĞİTİM SEMİNERLERİ (Özel gereksinimli çocuğu olan aileler için - Özel eğitim ve Rehabilitasyon ile Özel Eğitim okul ve kurumlarına devam eden öğrenci aileleri için Hizmetiçi eğitim seminerleri adı altında verilir.)

ANNE BABA EĞİTİM SEMİNERLERİ (Normal gelişimi gösteren ebeveynler için- İlköğretim okulları, Anaokulları ve diğer okul öncesi eğitim kurumlarına devam eden çocukların anne babalarına kurum bünyesinde verilir.)

ÖĞRENCİ SEMİNERLERİ (Kız meslek liselerinde Çocuk Gelişimi ve Özel Eğitim bölümlerinde okuyan öğrencilere okul bünyesinde seminer verilir.)

ŞİRKET VE KURUM PERSONELİYLE ART TERAPİ (Verimli çalışma, farkındalığı arttırma, stresle başetme ve daha iyi ilişkiler geliştirme amaçlı Art Terapi uygulamaları yapılmaktadır.)

DERSHANE VE LİSE ÖĞRENCİLERİYLE ART TERAPİ UYGULAMALRI

ÖZEL EĞİTİMDE ÇALIŞANLAR İÇİN SEMİNER KONULARI

(Seminer konuları talepler doğrultusunda değiştirilebilir)

· Özel Eğitimde Art Terapi

· Özel Eğitimde Drama

· Özel gereksinimli çocukların özellikleri nedenleri ve yaygın olan sendromlar

· BEP ve BÖP nasıl hazırlanır?

· Kaba değerlendirme ve ayrıntılı değerlendirme nedir ve ne zaman yapılır?

· Kavram ve beceri analizleri ile Ölçüt bağımlı ölçü araçları (ÖBT) nasıl hazırlanır?

· Kavram öğretimi nasıl yapılır?

· Beceri öğretimi nasıl yapılır?

· Problem davranışlarla nasıl baş edilir?

· Özel gereksinimli çocukların eğitiminde uygulanan biyomedikal, psikolojik ve eğitsel kökenli tedavi, terapi ve eğitim yöntemler nelerdir, nerede ve nasıl uygulanır? Bilimsel dayanakları olanlarla olmayanlar hangileridir?

ANNE BABA EĞİTİMİ SEMİNER KONULARI

· Okul öncesi eğitimin önemi

· Aile içi iletişim ve çocukla iletişimin önemi

· Oyunun çocuk gelişimindeki pedagojik ve terapötik etkileri

· Yapıcı disiplin ve ruhsal aygıtın dengede tutulması

· Saldırganlık ve öfke gibi problem davranışlar ve baş edebilme

· Kardeş kıskançlığı ve kardeş kavgaları

· Cinsel ve cinsiyet eğitimi (Cinsel sapmalar, işlev bozuklukları vb)

· Çocuğu zeki yapmanın 8 yolu

· İnanç-Dua ve Ölüm kavramları

· Sağlıklı beslenme ilkeleri (Çocuklarda iştahsızlık ve şişmanlıkla nasıl baş edilir?)

· Sorumluluk ve özgüven nasıl kazandırılır?

· Sosyal fobi, okul fobisi ve diğer korkular.

· Tuvalet eğitimi ve sorunları, (altını ıslatma, altına yapma)

· Sevginin önemi ve nitelikli beraberlik

· Dil gelişimi ve konuşma bozuklukları

· Takıntılar nelerdir, nasıl yok edilir?

· İndigo ve kirstal çocuk nasıl anlaşılır ve nasıl eğitilir?

· Uyku sorunları (uykuya dalmama ve yetersiz uyuma, ana babayla yatmak isteme, kâbus, gece şiddeti, uyurgezerlik, uykuda konuşma, diş gıcırdatma)

· Özel öğrenme güçlüğü (disleksia, aritmetik bozukluk ve diğer öğrenme bozuklukları)

· Çocuğu zeki yapmanın sekiz yolu

Ailelilere çocuk eğitimi ve gelişimi ile ilgili bilgiler aktarırken, “Art Terapi” tekniklerini kullanmaktadır. Böylece verilen bilgilerin daha anlaşılır ve kalıcı olması sağlanmaktadır.

SEMİNER TALEPLERİNİZ İÇİN Yusuf TAHA ile GÖRÜŞEBİLİRSİNİZ

0545 246 78 51

yusuftaha2003@gmail.comBu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır Bu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen JavaScriptleri etkinleştirin.

veya

ozbey36@hotmail.comBu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Sadece Kurumsal talepler kabul edilmektedir. Türkiye’nin her yerine gidilir. (Bireysel katılımların olduğu seminerler, ana sayfada yayınlanmaktadır.)

ENGELLİ BİREYLERLE BİREYSEL VE GRUP ÇALIŞMALARI

Özel gereksinimli bireylerle hem bireysel hem de grup eğitimi yapılmaktadır. Eğitim içeriğinde hem özel eğitim hem de Art Terapi uygulamaları bulunmak
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi drsnylmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu hafta özel eğitim semineri verildi bütün öğretmen arkadaşlara fakat çok sağlıklı bir çalışma olduğu söylenemez, uygulama olmadan anlatılanlar çok da bir işe yaramıyor,
    Sen Düşlerimin Tarif Ettiği Kadınımsın,Yarınımsın
    Nefes Nefes Çekerim Seni İçime Dolarsın, Diğer Yarımsın