Sayfa 2/2 İlkİlk 12
12 sonuçtan 11 ile 12 arası

Konu: Çekingen Kişilik Bozukluğu

Karar Dönemi
    Yer
    Bursa

Alıntı aydemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ararat. Bir kez gittim şimdiye kadar, inşallah diğer randevum da yaklaşık bir hafta sonra. İlk görüşmede doktorum genel olarak yakınmalarım, şikayetlerim hakkında bilgi aldı.Ben anlattım, o dinledi. Zaten kendisi de uzman olduğu için genel olarak sıkıntılarımı anlattığımda o da nasıl bir rahatsızlığa sahip olduğumu anladı, ben anlatmadan o bir bir sıraladı hatta şikayetçi olduğum noktaları.

Dediğim gibi ilk görüşme böyle geçti. Ve bir ilaç yazdı şu an için. Hatta ben özellikle sordum, bu ilaçlar bırakıldığı anda tekrar eski hale dönülüyormuş, nasıl olacak gibisinden. O da "Merak etme, ben seni düşünüyorum." dedi. Zaten ilk başta tam dozla başlatmadı ve günde bir defalığına içeceğimi söyledi. 4 gündür kullanıyorum, bakalım. Bu ilaçlarla birlikte inşallah psikoterapi de uygulayacağını söyledi, o zaman ilaç bırakıldığında eski hale dönme gibi bi durum olmuyormuş. Yani tedavi psikoterapi ile birlikte az dozda ilaç kullanımıyla gerçekleşiyormuş. Hatta doktorum görüşme sonunda kendisi sordu bana, direk ilacı yazıp vermedi, "İlaç kullanmayı düşünür müsün?" dedi ve ben de kullanabileceğimi söyledim. Sonra da ilaçla ilgili tereddütlerimi açıkladım zaten ve o da bunlara açıklık getirip içimi rahatlattı.

Bunların dışında kendisi grup terapileri de uyguladığını, bir süreden sonra istersem onlara da katılabileceğimi söyledi.

İnşallah size de nasip olur. Kesinlikle ertelemeyin. Bir anda karar verin ve uygulayın, inşallah gerisi geliyor.

Sormak istediğiniz başka noktalar varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Allah yardımcımız olsun.

Merhaba Aydemir
    Bende bu tür randevu almak istiyorum. Sizin gittiğinin yer devlet hastanesi mi? Yoksa özel hastane mi yada ikisi de değil bir özel poliklinik mi?
    Bu randevu işini kendi başıma halletmeye çalışıyorum da ödeyemeceğim faturalar ile karşılaşmayayım istiyorum.
    Sensizliği Tıbbi Bir Tanım Sanırdım.

Karar Dönemi

Tüm belirtiler bana uyuyor. 14-15 yıldır bu sorunu çözemiyorum. Sanırım bir psikologa başvurmam lazım. Çünkü kariyerime de zarar vermeye başladım. Hayatımı değiştirmeyi ertelemekten sıkıldım. Artık kendimle hesaplaşma vaktim geldi...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12