2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: çoçuklari Bu Programlardan Koruyun

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart çoçuklari Bu Programlardan Koruyun

Araştırmacılar, 3 yaşın altındaki çocuklara şiddet içeren çocuk programları izlettirilmemesi konusunda uyarıyor

Erken yaşta televizyon izleme ve gelecekteki dikkat sorunlarıyla ilgili yapılan yeni araştırma kapsamında "Arthur" ve "Barney" gibi programları 3 yaşın altındaki grup için uygun bulan araştırmacılar, "Power Rangers" gibi çizgi filmlerin izletilmesine karşı çıkıyor.

3 yaşın altındaki çocukları kapsayan bu araştırmada, çocukların televizyon izlemesine izin verilecekse bunun eğitim içerikli çocuk programları olması gerektiği belirtiliyor.

Araştırmada, 3 yaşın altında her gün her saat şiddet içeren çocuk programı izleyen çocuklarda, dikkat eksikliği riskinin 5 yıl sonra iki katına çıkacağı ortaya kondu. "Rugrats" ve "Taş Devri" gibi şiddet içermeyen çocuk programlarının bile dikkat sorunları için önemli derecede risk taşıdığı kaydedildi.

Öte yandan, aralarında "Arthur", "Barney" ve "Susam Sokağı" nın bulunduğu eğitim içerikli programlarla çocuklarda gelecekteki dikat sorunlarıyla ilgili bağlantı kurulmadı.

Araştırmada, bu riskin özellikle 3 yaşın altındaki çocuklar için geçerli olduğu, bunun nedeninin de bu dönemdeki hayati öneme sahip beyin gelişimi olabileceğine dikkat çekildi.

Amerikan Pediatri Akademisi, 2 yaşından küçük çocuklara televizyon iletilmemesini, bu yaşın üstündeki çocuklara ise sınırlı televizyon izlettirilmesini tavsiye ediyor.

Washington Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan bu yeni çalışmanın, Pediatrik dergisinin bu ayki sayısında yayımlanacağı bildirildi.

alıntıdır .
    kaynak :mynet .com
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

mavigece
    Guest

teşekkürler megan...çok önemli bir konuya değinmişsin...okullardaki şiddtein en önemli nedeni bu programlar...aileler bu konuda nedense duyarsız kalıyor..herkes şiddetten şikayetçi ama nedenleri konusunda yeterli önlem alınmıyor,ailelerde sanırım televizyon programlarının önemini pek ciddiye almıyor...en kötüsü de anne babalarla birlikte izlenmesi..