Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: millet kafayı yemiş 16 yaşındaki kızı sünnet etmişler

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Alıntı hopelesslover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artı adaletsizlik bence erkekler çokmu namuslu ki kızlara namus hesabı soruyolar?kişi iyi olmalıki karşısından da aynı şeyi isteyebilsin..
    "Erkekler çokmu namusluki" diye bir genelleme yapmanız yanlış, zaten buradaki suç törelerin erkeklerin değil.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi telekinezi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben bilmiyorum sadece soruyorum ve sesli düşünüyorum:
    İlk nasıl çıkmış acaba? Yani müslümanlıktan önce varsa kültür olarak devam etmiştir diye düşünülebilir belki.. Hadis tamam. Ama Kuran'da yazmıyor yada peygamberin kendi belirttiği bir hadis de değil bunlar.. Bu orada islamiyetten önce varsa ve peygamberlik zamanında da yasaklanmadıysa biz bunu yapılması iyi bişidir. Bi bunu yapınca sevap kazanırız gibi bir sonuç mu çıkarmamız gerekiyor? Yani öyle mi düşünülmüş. Hem kadın sünneti nereden nasıl ortaya çıkmış.. Nasıl bir inceleme yapmışlar acaba? Bir olayın sonucu mu? Bir de sünnetleri farzlardan, hadisleri Kuran'dan sanki daha fazla önemsiyor insanlar gibi geliyor bana. Öyle demese bile insanlar, çok insanda görüyorum ki Kuran'ın arapçasını okuyup hiç birşey anlamazken, anlatılan hadislerden daha fazla sonuç çıkarıyorlar bu sayede..
    Aman ne bilim yazdıkça yazasım geliyor benim konuyu değiştiriyorum. Sussam daha iyi.. Önemsemeseniz bu dediklerimi daha mı iyi sanki.. Saygılar..

Karar Dönemi Delirium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sünnet, erkeklerin cinsel hastalıklar kapmasını da önleyen, sıhhi açıdan bir önlem olduğu için sadece müslüman ve yahudiler arasında değil, başta amerika ve avrupa olmak üzere pek çok coğrafyada yeni doğan erkek bebeğe ailenin rızasıyla uygulanır. kadınlar için yapılan sünnet de belki bunun bir izdüşümü, erkekte iyiyse kadında da iyidir diye bir düz mantık sonucu oluşmuştur diye düşünüyorum. Sünnet edilen erkek edilmeyene göre daha düzenli ve sağlıklı ereksiyo olur gibi bir yargı da var, kimisi de erkeğin isteğini %10 azaltıyor gerekçesiyle karşı çıkıyor. Fakat çoğunluk sağlıklı olduğu kanaatinde.

Karar Dönemi gloxinia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

telekinezi ve delirium

tullga'nın verdiği linke bakarsanız orada yazan şeylere göre kadının sünnet olması varmış ama tıbbi yönden faydalı, zararlı değil, cinsel duyguları tahrik edici değil aksine güçlendirici ve en önemlisi yöresel..yaşadığı iklim nedeniyle kadınlarda da sünnet edilecek bi kısım gelişiyormuş ve fazla derinden almadıkça alınması iyiymiş.ama türkiye gibi bir yerde buna gerek yok mesela.

valla bu müslüman olan bazı ülkeleri aklım almıyor ya.bu yüzden türkiyeyi seviyorum ne ezansız bi ülke ne de yobazlığı gelişmiş.bölge bölge kimi bölgelerimizde ilkel kurallar uygulayan, olup olmadık kurallar geliştiren insanlar var kimi yerimizde ise müslümanları müslümanlığı tamamen cahil ilkel bişey gibi görenler, ilahi dinleri aşağılayanlar.nereye gitseniz mutlu olamazsınız ama hiç değilse zıt kutupları birden barındırınca hiç bir noktada aşırı uçlara gidemiyor türkiye

040147
    Guest

Erkeği sünnet edince yemiyor da kadını mı sünnet edince yiyor kafayı. Allah'ın yarattığını mı beğenememişler? Gerçi minareyi çalan kılıfını da uydurur. Nitekim uydurmuşlar.

Karar Dönemi

İslamiyette sünnet (Hitan) yoktur, sünnet islam dünyasında bir gelenektir. Sünnet dünyada islamiyetten önce vardı yahudilikten öncede vardı, fakat yahudilikte sünnet zorunludur, peygamber efendimizin ise sünnet olduğuna veya sünnetli doğduğuna ait hiç bir kanıt yoktur rivayet vardır. Sünnetli doğum diye birşeye dünyada hiç rastlanmamıştır, sünnetli doğum diye tabir edilen Hipospadyas hastalığıdır ve tedavi gerektirir.

(Allah insanı kusursuz ve eksiksiz yaratmıştır, Allah'ın yarattığını yanlış bulup değiştirmek günahtır.)

Banned

bu nasıl bir kafayı sıyırmışlıktır yaa

Çıraklık Dönemi

Alıntı tullga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de ılımlı İslam akımı olduğu için garip karşılıyoruz bunu, ama gelenekçi İslam ülkelerinde bu çok doğal bir olay. Bildiğim kadarıyla Mısır'da çok yaygın ( National Geographic Kuran belgeselinde izlemiştim )

Kadın sünneti peygamber zamanında varmış:
    http://sahihhadisler.com/?pid=p&id=1939

Ki konuyla ilgili hadis de var:
    "Sünnet, erkeklere sünnet, kadınlar için fazilettir." (Ahmed b. Hanbel, V, 75; Ebu Davud Edeb, 167; el-Fethu'r-Rabbânî, XVII, 1312)

Görüldüğü gibi ''40 ta bir zekat'' veya ''Komşusu açken tok yatan bizden değildir'' hadisleri gibi sahih hadisdir.
    sünnet islamın bgi gereği olsa idi 32 farzın iidne olamz mıydı? bana vereceksen kurandan örnek ver.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12