2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: günaydın herkeze GÜNE İYİ BAŞLAMANIN YOLLARI!!!

Karar Dönemi adonis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart günaydın herkeze GÜNE İYİ BAŞLAMANIN YOLLARI!!!

Uyanırken sıkıntı mı yaşıyorsunuz?
    Güne karışmamak için bin bir bahane uydururken sıkıntınız daha da mı artıyor?
    Ya da her gün “Pazartesi sendromu”nu içinizde mi taşıyorsunuz?

Eğer bu sorulara “evet” diyorsanız siz de güne başlarken sıkıntı duyanlardansınız…

Peki, bu sıkıntı ile nasıl baş edeceksiniz?
    İşte size derlediğimiz 10 altın kural…

Kafeinden uzak durun

Uzmanların önerdiği gibi günde 8 saat uyumak aslında güne iyi başlamanın en iyi yolu. Ama uykunuzu aldığınız halde güne hala gergin başlıyorsanız o zaman alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerekiyor. Özellikle geceleri uyumaya yakın tükettiğiniz kafeinli içecekler ve alkol uyanırken gerginliği artırır. Her gün erken kalkma zorunluluğu yaşıyorsanız kafeinden uzak durmalısınız.

Kafanıza göre ilaç almayın

Geceleri doğru düzgün uyuyamıyorsunuz, sabah uyanamıyorsunuz ve en iyi yolun ilaç almak olduğunu düşünüyorsunuz… Bu şekilde hareket etmek yerine doktora danışmanızda fayda var. Doktora danışmadan, kafanıza göre uygulayacağınız tedavi sorunuzunuz boyutunu çok daha fazla arttırabilir. Uyku problemiyle baş etmek için en doğru yol bir uzmana danışarak izlenebilir.

Yatmadan önce bir şeyler atıştırın

Yatmadan önce ya da gün boyunca hiç yemek yemezseniz kan şekeriniz düşer ve kendinizi daha aç hissederseniz. Uyumadan bir süre önce atıştırmalık bir şeyler yerseniz daha rahat bir uyku çekersiniz. Aç uyanmadığınız için güne daha sakin başlarsınız. Özellikle protein ve karbonhidratlı yiyecekler en iyi seçeneklerin başında geliyor.

Uyuduğunuz mekan önemli

Uykuya daldığınız mekanın huzurlu olması sizi yeni güne daha iyi hazırlar. Örneğin odanızda sevdiğiniz objelerin ve sevdiğiniz insanların fotoğraflarının olması kendinizi daha güvende hissetmenize neden olur. Bunun yanı sıra uykudan önce sevdiğiniz bir kitaptan birkaç sayfa okumak da aklınızı dağıtır. Ayrıca odanız ne çok soğuk ne de çok sıcak olmalı.

Alarm sesine dikkat

Sabahları uyanırken sinir eden bir alarm sesiniz var ve hala değiştirmediniz. En kısa zamanda ondan vazgeçin. Alarm sesi yerine sevdiğiniz bir radyonun sesiyle uyanmayı deneyebilirsiniz. Buradaki en önemli nokta, uyanır uyanmaz hangi sesle uyanmak istediğiniz. Bu yüzden seçeceğiniz radyo kanalını bile çok dikkatli seçmeniz gerekiyor.

Meditasyona ne dersiniz?

Sabahın erken saatlerinde rahatlamak için meditasyonda yapabilirsiniz. Bunun için huzurlu bir yer seçin evinizde ve 10-15 dakika meditasyon yapın, beyninizi dinlendirin. Bunun için ihtiyaç duyduğunuz şey sadece uygun bir yer ve kendinize ayıracağınız birkaç dakika. İnanın, meditasyondan sonra çok daha sakin ve huzurlu güne devam edeceksiniz.

Güne egzersizle başlayın

Meditasyonla ilgilenmiyorsanız ya daha başka şeyler yapmak istiyorsanız düzenli olarak egzersiz yapabilirsiniz. Bunun için en iyi yol düzenli yürüyüş yapmak. Kendinizi daha iyi hissedeceğiniz egzersizler günü daha iyi anlamanızı ve değerlendirmenizi sağlar. Bir başka yol da arkadaşınızla birlikte gidebileceğiniz spor salonu. Güne başlarken sevdiğiniz bir arkadaşınızla paylaşacağınız aktivite güne sıkıntısız başlayacağınız anlamına gelir.

Sevdiklerinizle konuşun

Sabahları sevdiğiniz biriyle konuşmak her şeyin ilacı olabilir. Eşiniz ya da sevgilinizin sesini birkaç dakika duymak ya da konuşmak terapi etkisi yapar. Böylelikle kendinizi yalnız hissetmezsiniz. Aynı şekilde bir dostunuzun sesi duymak da gün içindeki korkularınızın azalması demektir.

Yatakta gazete keyfi yapın

Yeni güne gelişmelerle başlamak için yatağınızda gazete keyfi yapabilirsiniz. Dünyada ve ülkedeki gelişmelere göz atarak kendinizi daha iyi güne hazırlayarak aklınızdakileri dağıtabilirsiniz. Gazete dışında sevdiğiniz dergilere şöyle bir bakmak bile keyfinizi yerine getirecektir.

Sıkıntınızın nedenini belirleyin

Tam olarak neden rahatsızlık duyduğunuzu belirlemeyi deneyin. Gece içtiğiniz kahveden mi gerginlik yaşıyorsunuz ya da belirli bir saati geçtikten sonra uykunuz kaçtığı için mi huzursuzsunuz? İçinizdeki sıkıntıları tam olarak belirlerseniz kendimize güzel bir yol çizebilirsiniz. Tabii burada neyi sevdiğiniz, neyi sevmediğiniz kilit rolde.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

uyarılar için çok teşekkur ederiz .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN