8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: uykuda olumsuzluklar

Karar Dönemi wortex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    mugla

Thumbs down uykuda olumsuzluklar

benim F31 bipolar bozukluk sorunum var.uykumda deprem hissiyle uyanıyorum.Fakat kalp çarpıntısı çıkıyor,kalp atışlarımı beynimde hissediyorum,Bazende elektrik soku gibi ani uyanmalar oluyor.ardından halisunasyonlar görüyorum.kalp ritminde olağan üstü artışlarım oluyor.ayrıca rüyada kavgaettiğimi görüyorum,bu esnada kol ve ayaklarımı duvara vuruyorum.Mütişbir acıyla uyanıyorum.uyumadan önce seraquel ve diazepam yutuyorum.acaba yanlış ilaç mı kullanıyorum?

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

geçmiş olsun ,bu konuda dr unuza danışmanızı öneririm.
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi meltem_81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı wortex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim F31 bipolar bozukluk sorunum var.uykumda deprem hissiyle uyanıyorum.Fakat kalp çarpıntısı çıkıyor,kalp atışlarımı beynimde hissediyorum,Bazende elektrik soku gibi ani uyanmalar oluyor.ardından halisunasyonlar görüyorum.kalp ritminde olağan üstü artışlarım oluyor.ayrıca rüyada kavgaettiğimi görüyorum,bu esnada kol ve ayaklarımı duvara vuruyorum.Mütişbir acıyla uyanıyorum.uyumadan önce seraquel ve diazepam yutuyorum.acaba yanlış ilaç mı kullanıyorum?
    slm , bende bipolar hasta yakınıyım.. benim nişanlımda bi ara uykusunda karabasan rüyaları görüyordu ve sabah kalktığında kolları elleri morarmış oluyordu.acilen doktora gitmelisin... kontrolsüz ilaç kullanma... bazı ilaçlarda fazla doz alımı ; çarpıntıya,titremeye,boğulma hissine ve kas tutulması ,titremesine neden olabiliyor... sağlıklı günler dilerim...emin olun herşey yoluna girecektir.

Karar Dönemi
    Yer
    Ankara-Gaziantep

Zaten bu uyku problemine kesin bir çözüm bulunsa; bipolar bozukluk diye bir hastalık olmayacak... Manininde depresyonunda temelinde uyku bozukluğu var...
    єѕєηα вσℓα αgα вєѕα αмα єѕι υgïяαѕ --> İfade edebiliyor olmanın kumbarasıdır suskunluk!..

Karar Dönemi Sukut-u Hayal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul

Merhaba,

Yakaslik 25 gundur Paxil kullaniyorum. Bundan bir kac gun once, erkek arkadasim ile kavga ettigimi gordugum bir ruyadan erkek arkadasima vurarak uyandim. Hala uykuda gibiydim, oyle ki gercekten vurdum mu yoksa hala ruyada miyim ayirdini bile yapamadim. - ki gercekten vurmusum

Ayni sekilde el ve kollarimda istem disi hareketler ve bu hareketleri farkederek uykudan uyanmalarim oluyor. doktorumla durumu paylastim. Bunlarin tek bir sebebe baglanmasinin mumkunati olmadigini belirtti. Kisisel fikrime gelince, sanirim bu yasananlar ilaclarin yan etkileri ile birlikte daha evel yasadigimiz olaylarda bilincaltina attigimiz tepkilerimizin bir sekilde disa vurumu. Ozetle bir nevi kusma hali...
    Sukut-u Hayal

Ne acaip bir haldeyiz,
    Suçlu, suçsuzu yargılar,
    Nice başta kan akarken,
    Sağlam kafada sargılar...

aranıza bende katılabilirmiyim, rüyalarımı gerçekmiş gibi yaşıyorum ağrıyla uyanıyorum gün boyunca gergin oluyorum bunu nasıl aşabilirim cevaplarsanız

Karar Dönemi

Alıntı Sukut-u Hayal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Yakaslik 25 gundur Paxil kullaniyorum. Bundan bir kac gun once, erkek arkadasim ile kavga ettigimi gordugum bir ruyadan erkek arkadasima vurarak uyandim. Hala uykuda gibiydim, oyle ki gercekten vurdum mu yoksa hala ruyada miyim ayirdini bile yapamadim. - ki gercekten vurmusum

Ayni sekilde el ve kollarimda istem disi hareketler ve bu hareketleri farkederek uykudan uyanmalarim oluyor. doktorumla durumu paylastim. Bunlarin tek bir sebebe baglanmasinin mumkunati olmadigini belirtti. Kisisel fikrime gelince, sanirim bu yasananlar ilaclarin yan etkileri ile birlikte daha evel yasadigimiz olaylarda bilincaltina attigimiz tepkilerimizin bir sekilde disa vurumu. Ozetle bir nevi kusma hali...
    bende birkaç gündür paxil kullanıyorum ve dediğiniz gibi
    bazı rüyalarımla gerçeği ayırt edemez oldum..

bütün paxil kullananlarda oluyor mu acaba bu durum??

Banned

Sadece uyku ve rüyalar gibi olaylarla devamlı ilgilendiğim için söylüyorum. Herhangi bir uzmanlığım yok.
    Yaşadığınız şeyin uyku felci olma ihtimali var. Bu olay halk arasında karabasan olarak da biliniyor. Metabolizmada uyku anında oluşan ani bir değişiklik, veya soğuk-sıcak gibi durumlarda insanın yarı uykuda kalması durumudur. Bunun aldığın ilaçlarla ilgisi olma ihtimali var.
    Tabi ki bunlar sadece benim tahminim,herhangi bir uzmanlığım yok. En iyi öneriyi size uyku tedavisi sağlayan merkezler yapacaktır.